Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hol kezdődik a kihaszná...

Nektek hol kezdődik a kihasználás? (családtagok között)

Figyelt kérdés

Egyik kérdésnél azt a választ olvastam, hogy csak azt lehet kihaszálni aki hagyja magát. Néha úgy érzem engem is kihasznál a saját tesóm (anyagi gondjai vannak, én ha tudok segítek, mert mégis csak a tesóm). Amikor odaadom neki a pénzt pár napig még normális, aztán ha én kérek tőle segítséget (nem anyagit, hanem pl csináljon meg nekem valamit amit én nem tudok), akkor nem teszi meg.

Itt elkezdődik egy olyan vita, hogy

"de ha én segítek neked, akkor Te miért nem viszonzod?"

-" Meddig fogod még azt hajtogatni, hogy adtál nekem pénzt?"

stb stb.


2012. okt. 1. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez már sztem kihasználás. Én is az egyik tesóm "áldozata" lettem... Míg egyik napról a másikra élt, és suliba járt levelezőn, havonta egy hétig nálunk lakott. De úgy, hogy még alkalmazkodni se nagyon akaródzott mindig, bár ez idővel legalább javult. Viszont többnyire úgy beszélt velem, mint a kutyával (se), míg egyszer a párom rá nem mordult, hogy álljon le... Közben végzett a sulival, lett egy barátnője, aki elég tehetős családból való.

Szerinted azóta hányszor kérdezte meg, hogy élünk-e egyáltalán? :)

2012. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyenek és az ilyen emberkék is valakinek a valakijei,tehát rokonai.Egymás közt az ember családban,nem úgy veszi föl a dolgokat(jobb esetben),tehát sokszor igenis hagyja,hogy kihasználják.S igen jól látszik az első Válaszoló modelljében is,hogy akik ilyenek,azok másokat is kihasználnak.

Nálunk például a Párom családja ilyen kihasználós...az Én Drága Kincsem meg annál jobban ragaszkodik Hozzájuk...néha úgy sajnálom...mert látja Ő is,hogy kihasználják,de szereti Őket,hisz a családja és agyonra szemet huny a dolog fölött.

Az igazi szeretet nem kér viszonzást.Ha jó vagy,ne várd el,hogy viszonozzák és adj tiszta szívből!

Ha nem jó érzéssel adod,akkor ne pénzt adj,hanem kölcsönt és ne helyet,hanem bérelhető szobát...csak amit jószívvel adsz,így szerintem megspórolhatjátok Magatoknak ezt a későbbi feszengést - felhánytorgatást stb...

2012. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben azért én is gyanakodnék.
2012. okt. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen kihasznál téged: ő elvárja, hogy kisegítsd a bajból - jó, ha megköszöni, esetleg visszaadja a pénzed-, de amikor neked lenne segítségre szükésged, akkor ő nincs ott, akkor nem segít. És nagy kegyesen hajlandó veled nomrálisan beszélni...


Nemcsak hogy kihasznál, de a tewstvéri szeretet is elég messze áll tőle. A tetsvéri szeretet feltételezi az egyenrangúságot és a kölcsönösséget.


Te bizony balek vagy, akit kihasználnak. Ezen úgy lehet változtatni, ha akarsz, hogy elkedzesz a sarkadra állni és nem adsz, csak ha te is kapsz. Valamit valamiért.

(És tényleg csak azt lehet kihasználni, aki hagyja magát. Más kérdés, hogy csak gyenge, vagy áldozattá tették. Mert más-más van a két viselkedés mögött.)

2012. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is van egy pár ilyen családtag...amint rájöttünk hogy kihasználnak, kihasználtak minket, megszakítottunk minden kapcsolatot velük. És leszarom, hogy testvér, sógornő, vagy akárki....ez nem így működik.

Meg is vannak a családi viták abból, hogy nem foglalkozunk velük, de találtak más lehúzható személyt a családban....meg is érdemlik, mert kanyar nélkül bevesznek mindent amit hazudnak.

2012. okt. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!