Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is annak a gyerekn...

Szerintetek is annak a gyereknek kell csak támogatni a szülőket, akinek még nincs családja? Igazságos ez?

Figyelt kérdés

A párommal több éve élünk együtt. Nálunk még nincs gyerek, de pár éven belül szeretnénk.Addig szeretnék félretenni,meg előteremteni azt, ami egy közös otthonhoz kell.


A páromnak van egy testvére,ahol 2 gyerek is van. Saját lakással és autóval rendelkeznek.


A gond: A szülők csak a páromtól várják el az anyagi támogatást, mivel nekünk még nincsenek gyerekek. Többször is adtuk már nekik a tartalékainkat.

Most azt is elvárnák, vagyis inkább a párom anyja, hogy a barátom a testvérének is adogasson, mert sokba van a 2 gyerek.


Kezdek már besokallni, hogy mi nem tudunk előre haladni, mert mi mindenkinek segítsünk, de rajtunk meg senki nem segít.


Egyszer megjegyeztem a barátom anyukájának, hogy a másik gyerekétől miért nem várja úgy el, hogy segítsen, mint tőlünk? Azt mondta, mert náluk már család van, s nincs pénzük.

Nem gondol bele abba, hogy mi is szeretnék majd gyerekeket, de ha mindig másoknak adunk, akkor nem lesz miből családot alapítani.


S nekem mi közöm ahhoz, hogy a "sógornőm" 2 gyereket is bevállalt úgy, hogy alig van pénzük?

Ja és csak akkor keresnek, ha pénz kell, egyszer nem hívnak fel telefonon, hogy megkérdezzék,hogy vagyunk.


Ti is igazságtalannak tartanátok a szülők részéről ezt a felfogást?



2012. aug. 16. 18:04
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Mondjátok azt, hogy nektek sincs. Hacsak nem éheznek, vagy ilyesmi, tényleg elég pofátlanság elvárni tőletek, hogy ti tartsátok el a családot.
2012. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik gyereknek sem kell támogatnia a szüleit. Amelyik akarja, az támogassa.
2012. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Olyannyira igazságtalannak tartjuk, hogy mi nem is mentünk bele ilyenbe :)

Amíg nem élet-halál kérdésről van szó, egyáltalán nem kötelességetek bárkit pénzelni.

Az élet rendje hogy dolgozz hogy meg tudd teremteni az alapokat a gyerekvállaláshoz, hogy aztán felneveld tisztességesen a gyereked aki ugyanígy jár el, majd te megélj a kis nyugdíjadból amiért szintén megdolgoztál.

Amíg nem éhezik a család valami okból kifolyólag, a saját lábán kéne minden külön háztatrásnak megállnia.

2012. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon-nagyon jól kerestek, értem itt, hogy pl ketten több, mint nettó 500 e ft/hó, akkor én adnék a helyetekben havi 10-20 e ft-ot.

Nem többet.

Bár ez attól is függ, hogy a szülők milyen csomaggal indították a párodat az útjára? Kapott a szüleitől valamit?

2012. aug. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy gyereket szerettek a szülei, valóban szerettek, törődtek vele, akkor az felnőve segíteni és támogatni fogja ÖNKÉNT a szüleit, HA teheti. Az ilyen szülő egyébként szinte soha nem fogad el támogatást a felnőtt gyerekétől - nemhogy ad absurdum még elvárna! -, csak ha nagyon-nagyon megszorult.


Az a szülő szokott követelőzni, hogy őt tessék segíteni, akár a gyerek vagy annak családja élete, egészsége, jó(l)léte árán is, aki nem szerette vagy nem eléggé szeretette a saját gyerekét, aki azért nemzette/szülte, hogy "majd legyen valaki vénségére, aki eltartsa", azaz cirka befektetésnek szánta a gyereket, nem pedig örömmel vállalta. Magyarul az ÖNZŐ szülő. Őket pedig nem kell és nem is szabad támogatni.


Soha ne képzeld azt és ne áltatsd magad azzal, hogy "ha ezt vagy azt teszem", "ha támogatom", akkor...szeretni fog. Nem fog. Aki eddig nem szeretett, az nem fog azután sem.


Nem kell támogatnod. Pláne nem az életed és a gyerekeid élete árán.

2012. aug. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%

Hát pedig van ilyen, hogy "szülőtartás"

akármilyen furcsán is hangzik és igazságtalannak hat.

2012. aug. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem keresünk mi sem jól, csak "megfogjuk" a pénzt. :) Kettőnk keresete 170.000 Ft.


A párom testvéréék jobban keresnek, csak sok nekik a lakáshitel, és az autó fenntartása.

Ezért tartottam én eleve felelőtlenségnek így vállalni egy 2.gyereket is.


Nekünk még se saját lakás, se autó nincs.Gyűjtünk, gyűjtenék, ha tudnánk.:)


Arra már rájöttem, hogy az anyjánál a másik gyerek a fontosabb, mivel ott unokák is vannak.

2012. aug. 16. 18:19
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, tényleg nem igazságos. Mindenki annyi gyereket vállaljon amennyit el tud tartani. Nektek is kell a pénz a családalapításhoz. Ha például lakást szeretnétek venni szerinted ők viszont fognak titeket segíteni? Beszéljétek meg a párod szüleivel, hogy semmit nem tudtok adni, mert gyűjtötök....
2012. aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"Bár ez attól is függ, hogy a szülők milyen csomaggal indították a párodat az útjára? Kapott a szüleitől valamit?"


Nem, semmit nem kapott. Nem is fogadtam volna el, hisz tudom nekik sincs.

A másik gyerekének adogat inkább.

2012. aug. 16. 18:20
 10/22 A kérdező kommentje:

"Hát pedig van ilyen, hogy "szülőtartás"

akármilyen furcsán is hangzik és igazságtalannak hat."


Gondolom ez érvényes a másik gyerekre is, nem csak a páromra.

Ugyanis eddig csak a párom segített anyagilag, a másik gyerek egy vassal sem.

2012. aug. 16. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!