Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg minden barátság...

Tényleg minden barátság ilyen? Úgy érzem az összes baráti kapcsolatomban én sokkal jobban odatettem magam, mások meg kihasználtak. Máshol sincsenek egyenrangú felek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 30. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Most úgy érzem van egy igazán jó barátom, de egyébként senki mást nem tartok tényleg "barátnak" max havernak. A barát nálam az akiben kölcsönösen megbízhatok és segítünk egymásnak, nem leráznak, meg keresnek meg akkor ha épp bajuk van..
2012. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából régebben voltunk nagyon jóban, eléggé eltávolodtunk... Valószínű rosszul fogalmaztam. Ha baj lenne számíthatnék rájuk, ők is rám, nem is erről van szó, de úgy érzem mindig én alkalmazkodok, én pedig a minimális tiszteletet sem kapom vissza.
2012. szept. 30. 20:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért az hogy számíthatnék rájuk, vagy hogy számítottam már rájuk, nem ugyanaz. Én is azt hittem sokakról hogy számíthatnék rájuk, de tévedtem.
2012. szept. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szintúgy! Engem nem érdekel, hogy azok akiket legjobb barátoknak hittem kiderült, hogy mégse. Baromi sz.r volt erre rájönni, de ez van. Örüljünk, hogy kiderült. Most is jóba vagyok azokkal nem arról van szó, hogy hagytam őket a fenébe, de már máshogy állok hozzájuk. Segítek nekik ha baj van, de semmit nem várok előlük...Persze van aki tényleg jó barátok és ennek nagyon örülök :D
2012. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem éppen ezért nincs most egy darab barátom sem. Amikor rájöttem, hogy én mindent, ők semmit, akkor szépen elkezdtem figyelni és tudatosan "leselejtezni" azt a kört, akiket én a barátaimnak neveztem. Végül, évekkel később az jött ki ebből, hogy egyedül maradtam mint a kisujjam. Nem mondom hogy sokkal jobb érzés ez így, de tény, hogy így legalább nem használ ki senki. :D
2012. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak ilyen " barátaim", akik érdekes mindig akkor találtak meg, amikor szükségük lett volna valamire, vagy csak el akarták valakinek sírni a bánatukat. Aztán egy idő után elfoglalt lettem és leépítettem őket. Nem hiányoznak.

Tudatosan figyelni kell arra, hogy ne nyújts többet, mint a másik, mert erre nagyon rá tudnak harapni. Vegyél vissza a nyitottságodból.

2012. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez a barátság már leáldozóban van, de össze vagyok kötve munka miatt azzal az emberrel még egy darabig... Úgy érzem magam, mint egy rossz házasságban, és nem tudok szabadulni a másiktól a közös dolgok miatt.
2012. szept. 30. 23:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is sokszor éreztem magam így.Régen azt hittem,az a normális,ha én mindenkit meghallgatok,de az,ha engem nem akarnak meghallgatni,az az én hibám,mert nem vagyok elég érdekes.Így állandóan nekem panaszkodott mindenki,amikor találkoztam régen valakivel,folyton csak róluk volt szó,állandóan a másik emberről beszéltünk csak,meg a problémáiról,ha viszont nekem volt valami bajom,arra vagy nem reagáltak semmit,vagy belevágtak a szavamba.Nagyon sokszor nem hagyták végigmondani,folyton belevágtak.Erre azóta is morgok,rossz beidegződés.Pedig akik most vesznek körül,nem ilyenek.Olyan is volt,hogy sokszor kerestek ezek a régi barátok,de ez elég becsapós,mert nem azért kerestek,mert érdeklem őket,csak nagyon sokan voltak és állandóan rángattak,hogy kísérgessem őket,ide,vagy oda,hallgassam meg őket,csináljam ezt,csináljam azt.Közben meg az én életem romokban volt és lesz.arták.Végül az összessel megszakítottam a kapcsolatot.Néhánnyal sikerült úgy,hogy nem tettem szívességet neki,ugye akkor már nem is vagyok annyira fontos.Másokat elküldtem a faßba,viszont volt néhány ember,akiktől nehéz volt megszabadulni.Mert amikor kifejeztem neki,hogy gáz,amit csinál,hogy idejárkál hozzánk kajáért,meg kunyerálni,közben pletykákat terjeszt rólam,akkor még neki állt feljebb,hogy én hogy merem ezt csinálni.Myvipen írogatott a kis szemét,de személyesen,vagy telefonon már nem mert beszélni.Utálom az ilyen embereket.Sajnos engem nagyon csőbe húztak anno.
2012. okt. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és válasz a kérdésre:nem normális.
2012. okt. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nekem voltak nagyon jó barátnőim, egy volt, aki a legjobbnak számított. Neki addig kellettem, míg mentem vele mindenhová, hogy mégse egyedül kelljen szegénykének . . . Aztán végre sikerült bepasiznia, és mivel nem álltam teljes mellszélességgel a párja mellett (folyton átverte, meg hazudozott neki), akkor már nem voltam számára kívánatos társaság. Kb. két éve megpróbált nyitni felém, de rövid úton lepattintottam. Ilyen személy barátságára nem vagyok rászorulva.

Aztán lett még egy nagyon jó barátom, benne maximálisan megbíztam, ő tényleg olyan igazi barát, vele közel 10 éve együtt vagyunk :) Szóval gondolom ő nem számít.

Haverokkal Dunát lehetne rekeszteni, de már nekem sincsenek barátaim, pont azért, amiket előttem is kifejtettek többen.

2012. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!