Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy ilyen erős...

Létezik, hogy ilyen erős kötelék legyen 2 olyan ember közt, akiknél ekkora a korkülönbség?

Figyelt kérdés

A történetem az, hogy 3 évig együtt voltam egy nálam 20 évvel idősebb férfival. Az ok, amiért vége lett, az ilyenkor szokásosnak mondható volt, hogy én még élni akartam, akkor léptem a nagybetűs életbe, munka stb. Ez az életvitel 2,5 évig tartott, de egyetlen buli, egyetlen új lehetőség sem ért fel azzal az érzéssel, amit ő adott nekem. Nagyon hiányzik és rengeteget gondoltam rá. Hasonló körökben mozogtunk, de én közben új barátokat is szereztem, igyekeztem távol tartani magam tőle. Nyáron találkoztunk össze véletlenül, azóta levelezünk, gyakran összefutunk egy kávéra. Baráti viszonyt ápolunk, de mindkettőnk részéről ez több annál, még ugyanúgy nézünk egymásra. Nagyon jó lenne vele lenni ismét, meg átélni megint azokat a szép dolgokat, csak bevallom, hogy félek, hogy megint az lesz, mint volt. Bár már komolyodtam és más dolgokat szeretnék az élettől, azért még vannak kétségeim, hogy mi van, ha a korkülönbség úgyis elválaszt minket. Viszont a 20 év ellenére mégis őt tekintem tökéletes férfinak, minden volt nekem egyszerre: szerelem, barát, lelkitárs..

"Szerencsére" nincs neki senkije most, bár mondta, hogy kisebb kalandjai voltak, de nem tudott senkit szeretni. Nekem is voltak komolytalanabb dolgok, senkinél nem találtam meg azt a pluszt, ami széppé tesz egy kapcsolatot.

Szerintetek érdemes lenne még belevágni, lehet közös jövőnk, ha ennyire vágyunk egymásra?

25/L


2012. okt. 2. 01:21
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Simán. Én 31 évvel idősebb paliba vagyok szerelmes. Néha előjön a kor, de már lassan fiatalabb, mint én. Imádom.

24/n

2012. okt. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia. Én nem a korkülönbséget, hanem inkább azt tartom ellenerőnek, amiért már 2,5 éve is szétmentetek. "ÉLNI", kalandokat akartál, azaz olyan kapcsolatokat, amikben nincsen meg ez a tartalom, ami Köztetek megvan - és ez az igényed felülírta e kapcsolat iránti igényedet. És ő is gond nélkül létesít olyan kapcsolatokat, amik nem jelentenek számára semmit. Ő is megtehette volna, hogy nem létesít semmiféle kapcsolatot, amíg nincs neki valaki JELENTŐS, vagy megkeres Téged, hogy hiányzol neki.

De nem tette.

Inkább kalandozott, és ez megfelelt neki.

Hát ez itt a bibi, ez fontos mindkettőtöknek, és időről időre ez az igényetek felülkerekedik a tartalmas kapcsolat adta élmények igényén.

2012. okt. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
A szerelemben a kor nem számít :) Ha nagyon szeretitek egymást ne azzal foglalkozzatok ki hány éves :) 12/l
2012. okt. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Ó, hogyne. :)

Apakomplexusnak hívják.

2012. okt. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Én nem hiszek benne így!

Először is azért mert te a múltban élsz,tudod milyen volt Nagyon jó lenne vele lenni ismét, meg átélni megint azokat a szép dolgokat,....ezért gondolom,hogy így ragaszkodsz hozzá.Ami volt elmúlt az már még egyszer ugyanolyan nem lesz akármilyen szép is volt.


Felejtsd el,teljesen felesleges nem csak a 20év korkülönbség miatt mondom.Te az idődet veszíted vele,ő meg elvan mint a befőtt,mert van egy fiatal csaja akivel fel lehet vágni.

Én idősebb vagyok nálad egy tízessel,de nekem nem kellene 45-éves pasi.

Gondolkozz!!!

2012. okt. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszú távra tervezel vele, akkor nem lesz jó. Ismerek ilyet, ott 22 év különbség volt. A nőnek korán nyugdíjba kellett mennie, csak hogy ápolhassa az öreg férjét, aki aztán meg is halt, a nő meg most ott van egyedül, jó 10 éve nem dolgozott, most már nem is kell sehova mert "túl öreg", de még mindig csak 60 éves és egészséges, szóval még azért tudna élni, csak nincs neki miért, egyedül van mint az ujjam.

Nem éri meg, látom ahogy szenvedett és most is szenved. Pedig mindig mondta, hogy nagyon szerette a férjét, de akkor is.

2012. okt. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem van esélyed, mondd meg neki, mit érzel.
2012. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nincs kizárva,bár az első gondolatom nekem is az apakomplexus volt...

Nekem nagyon fura ez a "mai divat",mert az én férjem pont 45 éves, a lányunk meg 20....

2012. okt. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!