Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról...

Mi a véleményetek arról hogyha egy kislány az anyja nevét viseli?

Figyelt kérdés

Babát várunk a párommal, a 6. hónapban vagyok ikerterhességgel, ha hinni az ultrahangnak az egyik fiu, a másik kislány.


A párom konzervativ vidéki fiu, ezért szeretné ha a fia az ő nevét viselné (másrmint keresztnevét is), viszont tegnap viccesen felvetődött kérdés hogy mi lenne ha a lányom az én vezetéknevemet és keresztnevemet kapná.


Jogilag tudom hogy elintézhető a dolog, de kiváncsi vagyok, mi a véleményetek erről.


Előre is köszi mindenkinek. :)


2009. aug. 4. 16:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
hát szerintem nem fair ugy ha a kislány a te vezetéknevedet viseli a kisfiú meg az apukájáét, később sértődés, félreértés alakulhat ki
2009. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy tudom, ugyanaz kell, hogy legyen a vezetéknevük.

Mindenesetre szerintem ha megvalósítható is a dolog, zavaró lenne számukra, mikor 3 évesen már tudják mondani, és mindenki kérdezgeti, hogy miért...

A keresztnév meg, attól függ, mi a neved, tetszik-e, csúfolható-e.

Nem zavarna, ha kiáltalának, hogy (hasra ütök) Zsófi! És mindketten odanéznétek?

Én tuti nem adnám a saját nevem a lányomnak, de ha téged nem zavar...:)

2009. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem kapja mind kettő az apja vezetéknevét .Fiú és lány se a szülei nevét kapja.Valami ritkább nevet kapjon de ne divatosat.Az ilyen régi módi neveket Béla,Jóska,mária,ica neveket is hanyagoljátok.De legyen Dzsenifer sem.Nagybátyámnál születendő kislány Lilla lesz.Nem divat név de nemis öregasszonyos.
2009. aug. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%
Ha nektek tetszik az ötlet akkor miért ne??Szerintem ezt nektek kéne eldönteni...de később elég furcsa lesz ha az ikrek nagyobbak,értelmesebbek lesznek ,és nem fogják érteni,hogy miért hívják az egyik gyereket pl: Kovács Zolikának míg a másikat Varga Elvirának....Olyan ez mintha nem lenne semmi kötödés köztük.Nekem nincs iker testvérem de van 1 nővérem,1 bátyám és 1 húgom.Mi büszkék vagyunk arra,hogy mind a négyünknek ugyanaz a vezeték neve...Számomra ez is egy kapocs...
2009. aug. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Igen erre én is gondoltam, de az alapkoncepciónk ugye eleve két gyerek volt, és hát nem számitottunk ikrekre, igy talán neccesebb.

Bár nekem van egy pár féltesóm, konkrétan 3 féle vezetéknéven vannak gyerekek, minket ez sosem zavart.

De igen gondolkozom rajta azért. :)


Azért még várok véleményeket. :)

2009. aug. 4. 16:39
 6/32 A kérdező kommentje:

A fiunk biztosan az apja nevét kapja, mert náluk ez 4 generáció óta öröklődik, uhgyhogy sehogysem tudom lebeszélni róla sajnos.


Ezért jött az hogy esteleg a lányom... a nevem amugy könnyen csufolható, de szép különleges és szeretem, ráadásul a vezetéknevemmel együtt nagyon jól hangzik.


Igen itt az ikerkérdés miatt merült fel a gond, mert ha egymás után jöttek volna, akkor kicsit egyszerűbb lenne.

2009. aug. 4. 16:43
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
A féltesók máskérdés, a ti kettőtöktől a házasságotokban születő gyerekeknek kell ugyanazt a vezeték nevet viselni. Mindegy melyikőtöké, de az összes gyereknek ugyanaz kell, hogy legyen.
2009. aug. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%

Hát szerintem elég béna ötlet.

"Neve?

Nagy Mária.

Anyja neve?

Nagy Mária.

Az anyja nevét kérdeztem.

Igen, Nagy Mária.

Meg maga is?"

És ezt úgy kb. 6000-szer játszhatja majd el életében.

2009. aug. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok.
2009. aug. 4. 16:46
 10/32 anonim ***** válasza:
94%
Anyakönyvezni az édestestvéreket csak ugyanazon a vezetéknéven lehet. Nektek, szülőknek csak abban van választási-döntési lehetőségetek, hogy melyikőtök vezetéknevét viseljék a gyerekek.
2009. aug. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!