Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám legkönnyebben...

Hogyan tudnám legkönnyebben elviselni az idióta családom, ha beteg vagyok (2 éve), és nincs hova mennem?

Figyelt kérdés
A bajt még tetőzi az, hogy néma vagyok

2012. okt. 2. 13:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Esetleg ha van lehetőséged arra, hogy olyan emberekkel ismerkedj, akiknek hasonló problémájuk van, és velük lennél többet, az sokat segítene szerintem.
2012. okt. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Először keresd meg, hogy hol van a bajok gyökere. Mi az amit elvárnak tőled és miért van veled problémájuk. Mert gondolom, nem most kezdődtek. Sajnálom, hogy néma vagy, de írni biztosan tudsz! Ha rájöttél, hogy miből kerekedett ki nálatok ilyen ellenséges állapot, te mennyiben járultál hozzá, írd le nekik, hogy mennyire sajnálod. Talán mész valamire. Mitől idióták? és te mivel élsz vissza? Betegségeddel? Azonkívül, hogy néma vagy, mi bajod van még?
2012. okt. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Bence_ ***** válasza:
Mi a betegséged, miért idióták?
2012. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Úgy látszik nem hajlandó velünk kommunikálni. Beteg emberrel az a baj, hogy nem képes alkalmazkodni, vissza él a betegségével. Közben nem becsüli meg, hogy gondoskodnak róla. Ráadásul valaki aki kirázta a pelusból idiótának nevezni egyszerűen disznóság.
2012. okt. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egy nagy szart! Lehet, hogy egyes gerinctelen emberek visszaélnek vele, de nem én. Bár genetikai betegség, mégsem lhibáztatom a szüleimet. A kór neve Wilson. Egy igen ritkaanyagcsere zavaros betegség szörnyű tünetekkel. Nagyon jól tudom azt is, hogy egy idegbeteget nagyon nehéz elviselni. Ám ez mégse jogosítja fel őket, hogy 5x verjenek meg túlerővel egy 30 kilóval legyengült beteget csak azért, mert egyik napról a másikra elvesztette a beszédét, a munkáját (püőr fhdgy), a szabadságát. Minden probléma gyökere az, hogy ezek az idióták (fáj kimondani is) hajlamosak elfelejteni azt, hogy nem tudok beszélni és ilyenkor mindig a rosszat látják bennem. Pl. azt a rohadt olvadt jégkrémet nem az autóban akartam megenni összepiszkítva a belteret. Csupán hazaakartam vinni (mert drága és finom). Nem kellett volna ezért velem viaskodni, nem kihajigálni és pofonokkal visszatartani. Az erőszak nem vezet jóra. Én kifejlesztettem egy jelbeszédet (a két kezemmel mutatom a betűket). Egy érettségivel rendelkező egyén fél nap alatt megtanulta, amíg itthon anyámon (1 hét) kívül csesztek megtanulni. Ki nem alkalmazkodik? Nem én, az biztos! Nem jogosítja fel őket a no empátiára, toleranciára és tiszteletlenségre. Egy betegre oda kell figyelni. Miután belehajtottam öngyilkossági szándékkal 160-al a körforgalomba és a homlokon kívül egy karcolás sem esett rajtam sem kaptam több figyelmet. Ki nem alkalmazkodik? Bizonyára észrevehető a stílusomból nem vagyok idióta. Miután az 5 általam összehozott béketárgyalásomból egyiket sem ülték végig, mert a hülyéknek minden náluk okosabb ember idióta szakember segítségét kértem. Kimutatta azt teszt alapján, hogy magas az IQ szintem is. Szóval hozzám képest biztos idióták. Ez nem is lenne baj, ha nem lennének rosszindulatúak. Ecsetelhetném egy hétig a mocskosságaikat, ami olyan hosszú, hogy könyvet kezdek írni róla a roppant izgalmas 2 évemről. Nos, erre varrjatok gombot!
2012. okt. 4. 04:56
 6/17 anonim ***** válasza:
Nos ezzel kellett volna kezdeni, hogy mi a betegséged. Másik, hogy vannak emberek akiknek el kell magyarázni, hogy mi bajod van és merre halad a betegséged. Lehet, hogy primitívek, de egy jó pszichológus, vagy orvos helyére tudja tenni a dolgot, mint pl. a háziorvos. Írd le neki mi a problémád és kérj segítséget tőle. Bizony ez nekik is nagy trauma, és lehet, hogy így reagálnak rá. Segíts magadon az Isten is megsegít. Betegséged a környezet számára is egy megpróbáltatás. Nem könnyű nekik sem. Ezt kellene helyre rakni.
2012. okt. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Türelmetlen vagy, hogy a jelbeszédet nehezen tanulják. Nem hiszem, hogy olyan könnyű azt megtanulni. Magadhoz sincs elég türelmed! amit meg is értek, de nekik is nagyon nehéz. Főleg, ha kapkodva indulattal mutogatsz, persze, hogy nem értik, és ettől idegesek lesznek. Ha nem alkalmazkodol, nem tudtok együtt élni! És ezt csak te tudod megoldani
2012. okt. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nos. Köszönöm a válaszokat. Fent már leírtam, de leírom újra. Szakembernél voltam. Nem segített. Egy fecske nem csinál nyarat. 2. A jelbeszedémet egy érettségivel rendelkező egyén fél nap alatt elsajátította. Miből gondolod, hogy türelmetlen vagyok, hogy gyorsan mutattam a jelelést? Hmmm...? Ezt a betegséget csak magasfokú türelemmel lehet elviselni. Mivel csak az idő az, ami segít. Létrehoztam egy klubbot is ilyen betegeknek. Szóval én vagyok az egyetlen, aki törekedett a családi harmóniára/békére (5 béketárgyalás, magyarázat az érzéseimre/viselkedésemre). Mind hiába! Idiótákkal nem lehet mit kezdeni, ahogy ezzel a problémával sem. Nem tehetek mást, megvárom amíg öcsém kiköltözik a kecómból és elhagyom ezt a poklot, amint tünetmentes leszek. Nagyon sajnálom, hogy azok az emberek, akiket valaha nagyon szerettem ilyenek velem... :(
2012. okt. 5. 06:16
 9/17 anonim ***** válasza:
A szüleid verzióját is ide írhatnád!
2012. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szóval én hazudok!? Mi okom lenne rá? Segítségért folyamodtam ide! Anyám nagyon sajnálja.
2012. okt. 5. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!