Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyünkben?...

Mit csinálnátok a helyünkben? Maradjunk a szüleinél vagy költözzünk külön?

Figyelt kérdés

23 évesek vagyunk,mindkettőnknek van munkája (bár a fizetésünk 100ezer alatt van).A barátom szüleinél lakunk,én egyébként egy kisvárosban élek,és ahol barátom lakik,az nagyváros,szóval érthető,hogy többet vagyok nála,már csak emiatt és a munkám miatt is.

Én legszívesebben külön költöznék vele,ugyanis nem érzem jól magam a szüleinél,bár külön lakrészünk van,a konyha közös,minden nap találkozok a szüleivel,jobban ismerem már lassan őket,mint a sajátomat...Nem érzem magam otthon,mindig az anyukája főz,mos,takarít,én is megtenném mindezt,de csak kettőnkért.Hiába fizetek a rezsibe,kellemetlenül érzem magam,hogy ott vagyok velük.Én önálló,külön életet szeretnék élni egy albérletben,ahol én főzök,mosok a páromra,nem vagyok kiszolgáltatva másoknak.A párom viszont azt mondja,hogy amíg nem szedi meg magát,nem akar külön albérletbe menni.Neki így nagyon kényelmes,nekem viszont nem.Mondtam neki,hogy én egy albérletben akarok élni,ahol a magam ura vagyok és nem szólnak bele a dolgaimba (mint néha a szülei a miénkbe).Azt mondja,nem jönnénk ki ennyi pénzből...stb,pedig van egy barátnőm,aki külön albiban lakik a barátjával,és bár hónap végére kissé meg vannak szorulva,de legalább külön életük van.

Ti a kényelmes,de a szüleivel közös életet,vagy a kissé nehezebb,de önálló,igazi felnőttlétet választanátok ebben az esetben? Mert sztem úgy normális,ha a fiatalok külön laknak a szüleiktől.Félek,hogy a párom évekig itt akar élni... Én viszont akkor döntés elé állítom majd: a szülei vagy én.



2012. okt. 4. 18:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%

Ez a különlakás csak mostanában divat. Régen hosszú évekig laktak együtt a szülőkkel.

Ha valamikor akartok saját lakást, akkor a párodnak van igaza. Az albérletre fölöslegesen dobjátok ki a pénzeteket, és ott is kell alkalmazkodni a főbérlő, a többi lakó óhajaihoz.

2012. okt. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
sztem egészségtelen dolog sokáig együtt lakni a szülőkkel.Mindenkinek legyen meg a külön élete.
2012. okt. 4. 19:13
 3/23 A kérdező kommentje:
közel sem kell annyit alkalmazkodni egy főbérlőhöz,mint pl a szülőköz.A főbérlőt nem látod minden nap jobb esetben.
2012. okt. 4. 19:14
 4/23 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen fizetésből soha nem fogja megszedni magát. Ha őnálló életet akarsz, legyél határozott és lépj.
2012. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Én egy ideig maradnék még a szülőknél. Tudom, hogy nem egyszerű idősebb korosztállyal együtt élni, alkalmazkodni, a kiszolgáltatottság is ismerős.

Párom nagymamájával és a dédnagymamájával élünk együtt. Jövőre költözünk, de másképp - nélkülük még ma sem laknánk együtt. Adunk bele mi is a rezsibe, viszont ha külön költöznénk, nem tudnánk félretenni úgy, mint most.

De ez csak az én véleményem.

22/L

2012. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%

Tulajdonlépp mindkettőtöknek igaza van. Ahoz hogy rendes külön életetek legyen így tudjátok legjobban megszedni magatokat. Tehét tűrni kell.

Viszont amíg a szüleivel laktok nem fogjátok úgy megismerni egymást, mert a párod kényelmes, mivel anyukája kinylja a popókáját.

Így valószínű nem tudod meg hogyan viselkedne egy olyan hejzetben amikor csak ketten vagytok és csak egymásra számíthattok.

Várj még 2-3évet. Utána cuccoljatok külön.

Mi 3 éve élünk együtt, albérlrtben. Nagyon nehéz volt eleinte, anyagilag is és összeszokásilag is. Szülőkre nem számíthattunk. Örülj picit. Jó sorod van. Igaz így hogy ott vannak az ősök nehéz összecsiszolódni és nevelni egymást. Moss, főzz, takaríts. Erőszakold ki az anyukájától. De ne csak kettőtőkre! És vedd rá a párodat hogy néha ő is megcsinálja.

Ha 2-3 év mulva sem akar költözni, akkor háborodj fel. Most még lehet a pénz a kifogás, később már nem.

Ha jól kijöttök nem rossz dolog együtt lakni. De előtte ketten is kell lenni, hogy a fiúból férfi legyen.

23L

2012. okt. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%
Én elköltöznék,meg is tettem és nem bántam meg!
2012. okt. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
29%
Ha ilyen alacsony a fizetésetek, akkor egy albérletet rezsivel meg mindennel együtt nem fogtok tudni fenntartani!
2012. okt. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
A kettők fizetése együtt van 100 ezer alatt? Mer ha igen akkor már bocs de ne is álmodozz még albérletről. Inkább jobban fizető munkás keresetek és majd utána költözzetek.
2012. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%

En a helyetekben varnek meg kicsit.

Hizzatok bele nagyon, adjatok a rezsibe, kajaba ugyanugy.

Es barmennyire nem erzed otthon magad, de igen, csinalj hazimunkat, fozz.

Elotte nap kerdezd meg, hogy van-e elgondolasa a holnapi ebedre Anyosodnak, mert ha nincs, akkor elfoglalnad 1-2 orara a konyhat. Ennyi.

Heti 2-3 ilyen alkalom, vasarolj be te ehhez, vegyetek idonkent felvagottat, sajtot, tejet, szaraz alapanyagokat. Igy pl kulon mar nem kell kajapemzbe beszallni. Es hidd el, hogy igy mar te sem vendegnek fogod magad erezni, anyosodek is elfogadjak a dolgot, ha normalisak.

Amig fejben eldontod, hogy nem az az otthonod, addig nem is fogod magad jol erezni ott.

Van racio abban amit a parod mond.

De csak akkor, ha tenyleg meghuzzatok magatokat es kituztok egy datumot.

Ehhez ragaszkodjTok, neked jo lesz, mert latod a veget, a parodnak jo lesz, mert tud kalkulalni, lesz mi motivalja es nem folyik el a penz arra hivatkozva, hog messze meg a koltozes.

A fizetesetek fele-fele szerintem siman megsporolhato igy.

Nem irtad, hogy mennyit kerestek osszesen, de ha havi 90 korul felre tudtok rakni es mondjuk ket evet kibirtok, akkor az mar kezdo tokenek eleg jo.

2012. okt. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!