Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben a...

Mit csinálnátok a helyemben a nagynénémmel? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, ha hosszúra sikerül.

Szóval, az előzmények; nagynéném gondozza nagymamámat, aki 89 éves és igazából magatehetetlen. Egész nyáron, amikor itthon voltam és ráértem, mindennap felültem a biciklimre és elmentem hozzájuk, segíteni mindenben, de főleg mamám gondozásában. (persze, köszönöm szót soha nem hallottam cserébe.)

Ma is reggel 8-tól, egészen fél 7-ig ott voltam és segítettem mamámat vezetgetni, felöltöztetni, ebédeltetni stb. Amikor pedig mamám pihent, lefeküdt, akkor nagynénémnek segítettem a ház körül. Kimostam, kivasaltam, segítettem a tyúkok körül stb. Estére mamám már nem tudott felállni és az ágyában is hanyatt dőlt. Amikor inni kezdett, felsegítettem és próbáltam tartani, hogy ne fekve igyon. Negyedóra után már elkezdett fájni a könyököm, mert azzal támasztottam meg a kezem a falban. Már remegett a fájdalomtól, amikor odaszóltam anyukámnak (aki nézte, hogyan iszik mamám és hogyan tartom) hogy: "Anya! Jajj, segíts."(nem kiabáltam). Erre nagynéném, aki ült a fotelban és nézte a dolgokat rám förmedt... hogy mit kiabálok én az anyámmal, meg hogy anyám nélkül nem érek kutyaf***t sem, egész nap anyámat emlegettem (holott egyszer sem esett szó róla), meg különben is menj onnan ri**nc, rohadt, mocskos qrva mert semmit sem érsz és egy jó korát ledurrantott a fejemre. Én meg az indulatok közepette adtam neki egy pofont és felvilágosítottam sírva, hogy kiabáltam és ne ri***ncozzon stb. Majd jött az unokatesóm, akinek már azt mondta, hogy én megvertem. Ő nem nagyon tudott mit szólni. Aztán, mivel el lettem küldve, mondván semmirekellő vagyok, így nem vettem részt, amikor mamám újra ivott és természetesen véletlenül leitta magát. Mire anyum jajveszékelt, hogy cseréljük le a ruháját. Nagynéném ríva elült, hogy nem cseréli le, mert őt megverték, meg különben is az a ribanc nem segített (ez lennék én). Mire mondtam neki, hogy akkor majd én lecserélem, adja oda a száraz ruhákat, mert a szekrényébe sem merek benyúlni, nehogy meggyanúsítson. Átöltöztettem mamámat segítség nélkül, közben nagynéném, hol az egyik, hol a másik fotelban ült, vagy elment unokatesómnak, átszínezett sztorit elsírni, elpanaszolni a hátam mögött, nem akkor amikor ő is a szobában volt.

Mire én is elmondtam neki a verzióm, erre nagynéném közölte, hogy a kimagyarázás az én stílusom, meg mindent meg tudok magyarázni. Holott én nyíltan előtte, nem sumákolva adtam el a történteket.

Az egész végén az volt, mikor jöttünk el, hogy mamám holnap sem fog tudni maga felkelni, kell a segítség. De mivel senki nem ér rá, csak én, így flegmán oda lett szólva nekem, hogy holnap mit csinálok, mert elmehetnék egész nap segíteni. Mivel mamámmal nem akarok kib****ni, mert ő semmiről nem tehet így mondtam, hogy elmegyek, holott nekem is lenne dolgom, be kellene mennem órára, de nem megyek, mert akkor megint el leszek mondva mindennek, hogy a mai események után már nem is megyek és lesz**ok mindenkit.

Ti mégis mit csinálnátok a helyemben? Hogyan döntöttetek volna? El vagyok keseredve, hogy én ennyire sz**ember lennék?!


2012. szept. 20. 19:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A nagynénéd egy ostoba hülye p*csa. ellenben a mamádnak a helyedben én is elmentem volna segíteni. és kifejezetten nem a történtek miatt.. mert ő tényleg semmiről nem tehet.
2012. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Ditta323 ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz nagynénéddel, mert az még bosszantani is fogja csak menj nyugodtan segíteni. Ha nagynénéd beléd kötne vagy beszólna rendezd le annyival: bocs, de nem fogok a te szintedre lesüllyedni.
2012. szept. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy most a nagynénéd is idegesebb? azért ha ilyen beteg van a családban, nagy feszültséget tud okozni, hasonlót éltem át én is nyáron, és nálunk is mindenki veszekedett mindenkivel
2012. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

És mindezt anyád tétlenül, szó nélkül végignézte?!Eltűrte, hogy leribancozzanak és megüssenek?!


Elmennék segíteni, azzal a feltétellel, hogy a nagynéni nem lesz ott.Ha meg igen, akkor mindenki számítson rá, hogy kő kövön nem marad.Bocs, de ha velem így beszélnének és bánnának, tuti megvédeném magam!Garantálom egy életre békén hagyna a nagynéni, azt meg magasról lesz.rom ki mit mond, vagy gondol rólam!

2012. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Isten igazából, olyan gyomorgörccsel kelek fel minden reggel, hogy vajon ma mit kapok, már megint. Bánt az egész dolog, hogy ennyire el vagyok hordva mindennek illetve a hátam mögött, meg másoknak máshogy adja elő a dolgokat. Az is bánt, hogy sokszor, már évek óta, amikor mamám állapota rosszabbodik, el kezdi temetni, hogy már nincs neki sok hátra, már elfehéredett, már a szemei sem fényesek, délután alszik stb. és hogy felkészülhet mindenki arra, hogy temethetjük. (Értem, hogy idős és nem olyan az állapota mint régen, de ettől még nem kell temetni.)


Utolsó: egész nyáron hol jobb volt mamám állapota, hol rosszabb, mindig megkaptam az ilyen és ehhez hasonló dolgokat, mint ma is. Tehát azt gondolom, hogy nem azért ideges vagy ilyen, mert mamám nincs jól, vagy mert változik az állapota.

2012. szept. 20. 20:27
 6/20 A kérdező kommentje:

Az előző kommentemben az utolsó, az már az utolsó előtti.


Nem, nem szólt semmit, amit nem is értek, hogy miért. De nem is fogom megérteni. Bár lehet az volt benne, hogy inkább nem szól, mert a testvérével nem áll levitatkozni, az én oldalamon, vagy pedig velem azért nem veszett össze, mert megmondtam volna, hogy megint amellett állt ki, aki kezdte. Egyébként anyum nagyon "isteníti" a testvérét, még akkor is ha totál nincs igaza, vagy hülyeséget csinál/beszél. Ez a tipikus "a más szemében a szálkát is meglátja, magáéban a gerendát sem veszi észre".


Nagynénémet nem lehet megkerülni, mert ő tudja a gyógyszereket hol tartja, mikor, mennyit kell adni, amit a többiek orrára nem köt, ilyen helyzetben meg pláne nem mondd el, hanem úgy van vele oldd meg vagy dögölj meg. (illetve tapasztald ki, aztán vagy sikerül vagy nem).

2012. szept. 20. 20:33
 7/20 anonim ***** válasza:
Muszáj neked folyton ott lenni a nagyinál? Hisz ahogy elmondtad, ott volt anyukád is, meg az a rondapofájú nagynénéd is. Mellesleg én is levertem volna neki egyet, ha így beszél velem, és meg is üt. A büdös boszorkánya. Gondolom egy kis örökség is lehet a dologba, nem?
2012. szept. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ja, hetessel egyetértek, gondozza a mamát az, akié az örökség java része lesz.

Ez csak elsőre hangzik kegyetlennek, ettől még mehetsz segíteni , hiszen a mamád, de ha így beszélnek veled, és szekálnak, nem vagy köteles tűrni.

Jól tetted, hogy lekentél neki egyet.

2012. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Mivel a családban az egyetemista a legmozgathatóbb ember, ezért nagynéném kihasználva engem ugráltat mindig és mindenhova, ha meg nemet mondok, akkor minden vagyok, csak jó ember nem és elkezd érzelmileg zsarolni, terrorizálni, hogy majd ha "öreganyád meghal, akkor gondold végig, hogy nem voltál itt segíteni stb." Egyébként, anyum is és az bátyjuk is tudna segíteni (csak ő nagyívben sz*rik mamámra, az anyjára és anyum és nagynéném mindig kimenti azzal, hogy "jajj, szegénynek most a dereka fáj, most ennyi munkája van, most annyi, nem bírja a szagokat stb." Senki nem bírja a kellemetlen szagokat, de legalább odaállok és segítek.

Az örökséget úgy tudom, hogy 3 egyenlő részben öröklik, szóval szerintem ez annyira nem nagy motiváció, vagy lehet rosszul gondolom.

Egyébként, én is úgy érzem, hogy az a pofon megérdemelt volt, azután, hogy ő meg egy hatalmasat vágott a fejemre.



Muszáj neked folyton ott lenni a nagyinál? Hisz ahogy elmondtad, ott volt anyukád is, meg az a rondapofájú nagynénéd is. Mellesleg én is levertem volna neki egyet, ha így beszél velem, és meg is üt. A büdös boszorkánya. Gondolom egy kis örökség is lehet a dologba, nem?

2012. szept. 20. 21:14
 10/20 A kérdező kommentje:
Hoppá, most látom, hogy nem töröltem ki az utolsó hozzászólását a válaszomból. Bocsánat.
2012. szept. 20. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!