Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném már nem idegesíteni...

Szeretném már nem idegesíteni magam állandóan azok miatt amin nem tudok változtatni. Hogyan keveredjek ki a körülöttem történő rossz dolgokból?

Figyelt kérdés
Minden napom egy küzdelem már kb. 1 éve, hogy optimistán nézzek a jövőbe. Úgy érzem le kellene ráznom a hülye sleppet magam körül. De mindig elhiszem, az üres megvalósítatlan ígéreteket. Talpra akarok már állni, és nem vergődni itt magam körül. Ismer valaki valamilyen jó módszert, hogy ideösszeroppanás körüli állapotból hogyan lehet felállni?
2012. okt. 4. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dale Carnegie - Sikerkalauz 2.


Nekem sokat segített hasonló helyzetben. Olvasmányos is, szórakoztató a stílusa. Letölthető pdf-ként, de sok helyen árulják is: [link]

2012. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem végy egy üres tiszta lapot, és kezd el felirni rá a + és - dolgokat az életedben illetve mi az amit szeretnél elérni és mi az amit meg akarsz / kell oldani. Másnap tiszta fejjel olvasd el, és pontról pontra haladj a megoldással. Minden nap jobb lesz. Szerintem. Ha megfogadod.
2012. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Sajnos én is ilyen problémákkal küzdök egy ideje, sőt nekem már több idegösszeomlásom is volt miatta. Most úgy próbálok könnyíteni a helyzetemen, hogy az olyan dolgokon, amin nem tudok változtatni, nem agyalok rajtuk, próbálok inkább valami mással foglalkozni.Ez nem könnyű, de az is segít, ha nem beszélek róla másnak, a panaszkodás csak nehezíti a dolgokat, jobb ezeket inkább elengedni. Ahogy édesanyám mondaná: "Ez van, ezt kell szeretni." Nem mondanám tökéletesnek ezt a módszert, és lehet, hogy nem pont ez a megfelelő, de talán egy kicsit könnyíthet a lelkeden.
2012. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyél minél kevesebbet olyan emberek között, akik lehúznak érzelmileg.Az igéretekkel meg ne foglalkozz.
2012. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon a válaszokat. Igazából a legnehezebb magamat leküzdeni, hogy ne gondoljak a rossz dolgokra, és el tudjam terelni a gondolataimat. Figyelem magamat, akár egy másikat. Most megpróbálok erre energiát fektetni. A sikerkalauzt most megyek könyvtárba megpróbálom kikölcsönözni. Köszi mégegyszer.
2012. okt. 6. 10:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A belinket pdf-et letöltve gépen is tudod olvasni. Én is elkezdtem újraolvasni, mert évek óta nem volt a kezemben.


Saját példányban legyen meg (akár pdf-ből kinyomtatva, akár megvásárolva), mert érdemes kijelölni fontos részeket vagy aláhúzni, szövegkiemelővel kiemelni, stb.

2012. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!