Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhidegültem a férjemtől,...

Elhidegültem a férjemtől, egyenes út a váláshoz?

Figyelt kérdés

Ez életem legnehezebb időszaka és úgy érzem, nem tudom helyrehozni magamban a dolgokat. Nagyon szenvedélyes szerelem volt a miénk, tisztelet, bizalom, minden megvolt. Az utóbbi 2 maradt, de valami megváltozott és bármit teszek, nem érzem ugyanazt. 7 éve vagyunk együtt, ebből 6 év házasság, szép ház, kutya, macska, közös barátok, közös érdeklődés, több ezer közös élmény. Gyerek nincs és nem is lesz. Mindketten csak az álmaink után rohanunk, de egymásnak jelentjük a biztonságot. Ami nagyon fáj, hogy rajta nem vettem észre változást, ugyanolyan kedvességgel beszél rólam másoknak, "az én gyönyörű feleségem", kimutatja, hogy a legfontosabb vagyok neki. De bennem egy pár hónapja valami eltűnt és úgy érzem, egyre csak rosszabb lesz. Olyan kérdések merültek fel bennem, hogy mi van, ha a mi életünk csak annyiból fog állni, hogy "csapattársak vagyunk"? Hogy mindig mindenért együtt küzdünk, de egy idő után az egyikünk lemarad és háttérbe szorul. Ezt érzem már pár hónapja, teljesen más utat vett az életünk és nem tudom, hogy leszünk-e még valaha annyira megértőek egymással, mint régen. Elviccelődünk, vagy elfilozofálunk, de már nem úgy, mint mikor még égett a tűz, mindent csak megszokás szintjén.

Fel tudom sorolni azokat a dolgokat, amiért anno tudtam, hogy ő lesz az igazi és még mindig nem vonom kétségbe, hogy minket egymásnak teremtettek, de akkor mégis mi a fenéért érzem, hogy nem teljes a kapcsolatunk?


2012. okt. 5. 23:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Helyesbítek, ez hülye kérdés volt, bármi is történik, szeretném helyrehozni és inkább erre kérnék tanácsokat.. Nem akarok elválni, ismét érezni akarom azt, amiért őt választottam.
2012. okt. 5. 23:55
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Akkor tedd azt újra.

Gondolj arra mi volt az amiért megszeretted, és őt választottad.

Mindig az lebegjen a szemed előtt ha kételyeid támadnak

s ezt jó lenne ha tisztelet teljesen kommunikálva meg is beszélnéd vele. élesszétek újra a tetteitekkel azt a harmóniát ami egykor volt.

Lepjétek meg egymást, szervezzetek közös romantikus esetéket délutánokat napokat, amikor szabad napotok van.

Ne engedd a lángot a munka és álmok miatt kialudni.

2012. okt. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

szerintem elérted a célt. Sajnos sokan ha befutnak a finish-be akkor kész, megállt az élet.

Keres új célokat a kapcsolatnak. Lehet azért is állt be ilyen hamar a fehér folt, mert pl. nincs gyerek. Sok kapcsolatnál a gyerek a kövi lépcsőfok.


De pl. ott vannak a hosszú jegyesek is... aki 5-6 évig jegyben jár, az elunja és kezdi úgy érezni, hogy valami megváltozott.


Szóval keres új célokat, mozgósítsd a párod, emeljétek a kapcsolatotok egy magasabb szintre. Fejlődjetek és ne stagnáljatok.

2012. okt. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha alapjában jól éltek,mármint nincsenek napi szinten veszekedések,viták és nagy eltérések az egymás felé elvárásokban akkor csak adj időt magatoknak és minden a régi lesz.És akkor majd azt nem fogod érteni hogy most mi van/volt Veled!
2012. okt. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, ez szerintem csak a tipikusnak mondható "7 éves krízis" - amit tapasztalat szerint a kapcsolatok zöme képes túlélni, HA mindkét félben van erre szándék, és türelem. Persze a csoda nem úgy fog bekövetkezni, hogy egyik nap felébredsz, és minden ugyanúgy lesz benned, mint 5 évvel ezelőtt, hanem úgy, hogy hónapok alatt megtalálod magad ujra a kapcsolatotokban.

(mi a 15.-et tapossuk:))

2012. okt. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva van, az átkozott 7. év óta csak szenvedünk. Se veled, se nélküled, és már 3 éve ez megy. Felemészt lelkileg, kilépni nem tudunk. Csak esszük egymás életét, fogadkozunk, lendületbe jövünk, aztán rosszabb lesz, mint volt. :-((( Pedig annyira szeretném én is visszakapni azt, ami (aki) az enyém volt!

Vígasztalni nem tudlak, tanácsot adni szintén nem. Talán jön valaki nálam okosabb - reménykedem, hogy majd nekem is segít...

2012. okt. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Remélem mielőbb túléled azt a krízist ami most bánt téged!Lehet,hogy nem is az a probléma ami a szemünk elé tolakszik? Egy listát szoktam készíteni arról mi lenne a legsűrgősebb teendőm,de nem telik mindegyikre, emiatt választanom kell. A felsorolásban megnevezem a tételeket majd az egyik sorba érveket a másik sorban az ellenérveket sorolom fel. Eltart egy pár napig, míg összeszedem a gondolataimat. Ugyanezt a módszert követem amikor feszült,izgatott vagyok.Nagyon sok esetben arra döbbentem rá,nem is az bosszant amire legelőször gondoltam hanem teljesen más.Megkérdezem tőled:Te tudod-e mi lehet az ami neked hiányzik? Mivel pótolod? Megnyugodsz egy könyv olvasásától,színházi műsortól,arborétumok látogatásától,keresztrejtvény fejtéstől? A nők életébe biológiailag is beköszön a gyermek utáni vágy,esetleg valami más is lehet amitől úgy érezheted "hiányzik valami"? Mire vágysz?
2012. okt. 6. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugi szerintem mindenki van néha ezzel így.

Nem lehetsz az ember folyton szerelmes, a férjébe pláne nem, azt hiszem bele is őrülne mindenki. De lehetsz még újra az. Valószínűleg valami sokk hatás lenne ami ezt kihozná belőled, gyerek, más pasi (nem nem bíztatlak arra, hogy csald meg félre ne értsd), biztos lesz előbb utóbb valami.

Lehet, hogy az, hogy elmondod neki ezeket az érzéseket már önmagában segítene, nem próbáltad?

2012. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!