Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem mostanában elkezdett...

A férjem mostanában elkezdett inni! Elmegy a haverokhoz beszélgetni és ittasan jön haza. Ez most heti rendszerességgel fordul elő és kisbabánk van! Tudom, hogy ez egyenes út lefelé, de sem a szép szó, semmi nem használ! Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Azt nem írtad, hogy anyagi nehézségeket okoz az, hogy elkezdett inni, ezért gondolom azt, hogy téged az alkohol zavar.

Nekünk is kisbabánk van, de én tudom, hogy az én férjemnek szüksége van néha elmenni a haverokkal iszogatni. Ahogyan én is kapok csajos napokat. (Ami még egy kicsit zűrös, mert még szoptatok.) Csak azt kell tisztázni, hogy kinek hol van a határ. Engem pl. nem zavar, ha egyszer-egyszer erősen ittasan jön haza. A családban viszont van olyan feleség, aki a zéró tolerancia híve és iszonyatos patáliát csap, ha a férje meló után bedob egy sört.

Mindenkinél más a határ. Ezt nektek kell kialakítani. Viszont mindenkinek jár a szórakozás (NEKED IS). Mond el a férjednek, hogy te mit szeretnél (pl. minden hónap utolsó péntek) és cserébe mit adsz (pl. minden hónap második péntekje) és azt hogyan képzeled el (max. X sör).

Mindenféleképpen akkor beszéld meg vele az elképzeléseidet, amikor nem a haveroktól jön. Tiszta fejjel, nyugodtan. Egyébként meg szerintem a férfiak többségét csak szép szóval lehet meggyőzni.

Üdv.

2008. nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yuda ***** válasza:
100%

máshonnan közelíteném: elég sok házba vagyok bejáratos és azt tapasztaltam,hogy ilyenkor valami változás van a háttérben, ami miatt nem érzi már jól magát otthon-lehet ez munkahelyi,családi-erről beszélni kell vele feltétlenül,bár szerintem egy feleség ha elgondolkodik,biztos rájön magától is,mert vele él.-a lényeg,hogy az okot fel kell tárni és gócot kivágni-ha élhetek ilyen sebészeti hasonlattal. :)


egy tipp: pl.nem kapja meg az eddig megszokott figyelmet a baba miatt


másik: nem bírja a gyereksírást


vagy: kirekesztve érzi magát...


...jó.most mindent a babára írtam,de hát ennyi információm van.


megoldás lehet: közelíteni az álláspontokat és megbeszélni,korrigálni valamennyire,többet törődni vele-bevonni a gyereknevelésbe...

2008. nov. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem sír a babánk,mosolygós,tünemény!A férjem is imádja ez nem gond.Hetente 2x erősen ittas állapotban van,anyagi gondjaink nincsenek,nő sincs a háttérben ezért nem értem.
2008. nov. 24. 10:30
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Hasznosnak tartom az előző válaszadó tanácsát, hogy vond be a gyereknevelésbe; de úgy vélem, nem lenne jogos a férjed részéről, hogy elmeneküljön a gyereksírás elől, (az ő gyereke is, könyörgöm!!!!!) vagy - azon túl, ha ő nem is vesz részt a gyermek gondozásában - még felrója Neked, hogy kevesebb figyelem jut rá. HOgy oda ne rohanjak, szegény! :S

VAn egy haverom, akinek szintén kisbabája van, és eszébe se jut elbújni előle, vagy a vele kapcsolatos feladatok elől - majd' szétveti büszkeség, nem is láttuk azóta egy buliban sem, otthon van a feleségével és a babájukkal! Pedig azelőtt nem vetette meg a bulizást, a haverokat, az alkoholt, és ezzek csak finoman fejeztem ki magam.

De szerintem az ő hozzáállása a normális.


Neked azért esik rosszul ez az alkoholizálás (vagy egyáltalán, az otthonról eltávozás!), mert biztos Neked is van épp elég bajod, a Te életed is nehézzé vált, felfordult, beszűkült, stb., csak TE nem teheted meg - a kedves férjeddel ellentétben - hogy fogod magad, becsukod magad mögött az ajtót és lesz.rsz mindent.

Az is tévhit, hogy csak a férfinak van szüksége haverokra, szórakozásra, netán alkalmanként némi iszogatásra - a nőnek is, és amíg a nő nem járhat el, a férfi igenis válalljon vele szolidaritást. Később mehetnek felváltva, vagy ami szerintem a leghelyesebb, együtt.

2008. nov. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmit. :(

Apám évek óta iszik és tesz rám. Pedig adósságba ver minket. Anyám halála után is csak magával törődött ivott éjjel-nappal.

Igazából ott kéne hagynod, ha semmit nem javul és semmit nem is akar tenni ellene, mielőtt rosszabb vége lenne. :(((

2009. jún. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!