Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy azért akarok...

Lehet, hogy azért akarok mindent rögtön, és azért sürgetem a páromat is, mert még nem tudtam feldolgozni az édesapám hirtelen halálát?

Figyelt kérdés

6 éve halt meg, úgy hogy reggel elment a telekre, és este a rendőrök jöttek azzal, hogy meghalt. Összeesett az utcán, és vége volt, azonnal meghalt infarktusban.

Azóta szinte mindenre sajnálom az időt. Aminek szerintem nincs értelme, arra nem érdemes időt pazarolni. Ha valamit elkezdek minél előbb be akarom fejezni, mert nem tudom mennyi időm van még.

Utána nem sokkal ismerkedtem meg a mostani barátommal. És sajnos tőle is azt várnám el, hogy mindent azonnal döntsön el, minek várni. Egy év kellett neki, hogy azt mondja, kezd belém szeretni. Én meg úgy éreztem, hogy a közösen eltölthető időnkből máris elvesztegettem 1 évet.

Lehet összefüggés? Ha igen, tudok rajta egyedül segíteni? 34/N



2012. okt. 6. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem jogos amit erzel. En is ugy erzem hogy kezdek kifutni az idobol, es 1 evet en sem vesztegetnek el ismerkedesre, par honap utan mar a babat/eskuvot felhoznam temanak.
2012. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Pendulum92 ***** válasza:
83%

Szerintem apukád miatt egy fóbia alakult ki, amit szakemberrel kéne kezeltetni(nem gyógyszerekkel, ez csak egy rossz beidegződés).

"Egy év kellett neki, hogy azt mondja, kezd belém szeretni. Én meg úgy éreztem, hogy a közösen eltölthető időnkből máris elvesztegettem 1 évet." - amíg nem mondta, azt az időt nem együtt töltöttétek?


összegezve: igen, szerintem van összefüggés, de ez a beidegződés eleve benned volt. Szerintem menj el pszihológushoz.

2012. okt. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az együtt töltött idő alatt én az egy fedél alatt lakást értem. Az amíg csak járunk az szerintem nem együtt töltött idő.
2012. okt. 6. 13:03
 4/17 Pendulum92 ***** válasza:
Előttem szólónak is ezt javaslom.
2012. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Pendulum92 ***** válasza:
66%
szerintem a baba, esküvő sürgetése önözésg, nem nézed mit akar a másik, csak gyorsan neked legyen jó.
2012. okt. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2 évvel ezelőtt nekem is volt egy nagy trauma az életemben. Egy év kellett mire rendbe jöttem lelkileg, amit tisztán csak vissza gondolva látok. Azt hittem minden rendben, de nem volt, idő, és új dolgok, élmények kellettek hozzá. Lehet valami abban amire gyanakszok. Igaz nincs két egyforma ember, de magamból kiindulva annyit tudok mondani, igen, még fel kell a rossz hírt dolgoznod. Sok idő kell mire tisztán látod a dolgokat, rajtad áll, hogy hogyan éled meg, viszont, ha a probléma oka valóban apukád sajnálatos halálához köthető, akkor tudd azt is, hogy a felismerés az már fél siker! Kitartás!
2012. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Pendulum92 ***** válasza:
tudom, társadalmi elvárás a család, gyerek, férj, de szerintem ehhez eszközként használni egy férfit kissé felelőtlenség.
2012. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

tudom, társadalmi elvárás a család, gyerek, férj, de szerintem ehhez eszközként használni egy férfit kissé felelőtlenség.


Ezt most nem tudom pontosan mire értetted.

De én úgy gondolom, hogy csak akkor ismerjük meg igazán a másikat, ha már együtt lakunk. És ez minél később következik be, annál több idő múlik el a semmibe. Miközben ha már az elején így lenne, sokkal hamarabb kiderülne, ha nem illünk össze. És nem pazarolnánk el egy csomó időt.

2012. okt. 6. 13:11
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 évig kellet várni míg összeköltözhettünk, de mi TÁVKAPCSOLATBAN voltunk. És sajna itt jön amit Te mondasz, ebben az esetben jogos az összeköltözés felvetése.De ha mindennap látjátok egymást úgy is meg lehet ismerni a másikat, h érdemes-e vele összeköltözni. Mi sajnos nem tehettük, mert hétvégeken talizhattunk csak. Ha mindennap láttátok egymást akkor nem értem, miért pazarlás az 1 év. Szerintem is fordulj dokihoz.
2012. okt. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Jó ha egyszer találkoztunk egy héten. De volt, hogy fáradságra hivatkozva, azt is lemondta. Úgyhogy nem nagyon volt esélyem megismerni.
2012. okt. 6. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!