Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy azért akarok...

Lehet, hogy azért akarok mindent rögtön, és azért sürgetem a páromat is, mert még nem tudtam feldolgozni az édesapám hirtelen halálát?

Figyelt kérdés

6 éve halt meg, úgy hogy reggel elment a telekre, és este a rendőrök jöttek azzal, hogy meghalt. Összeesett az utcán, és vége volt, azonnal meghalt infarktusban.

Azóta szinte mindenre sajnálom az időt. Aminek szerintem nincs értelme, arra nem érdemes időt pazarolni. Ha valamit elkezdek minél előbb be akarom fejezni, mert nem tudom mennyi időm van még.

Utána nem sokkal ismerkedtem meg a mostani barátommal. És sajnos tőle is azt várnám el, hogy mindent azonnal döntsön el, minek várni. Egy év kellett neki, hogy azt mondja, kezd belém szeretni. Én meg úgy éreztem, hogy a közösen eltölthető időnkből máris elvesztegettem 1 évet.

Lehet összefüggés? Ha igen, tudok rajta egyedül segíteni? 34/N



2012. okt. 6. 12:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem nincs összefüggés a kettő között, ez 99,9 %.
2012. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

szerintem próbáld meg inkább meglátni a szépséget és a jót abban ami van. pl. amíg nem költöztök össze, ott van az izgalom mikor randitok van, hogy jól akarsz kinézni; ha nincs ott akkor hiányzik, ami bizony elmúlik ha összeköltöztök! egy kapcsolatnak az eleje a legszebb éslegizgalmasabb. próbálj meg örülni ennek! gondolj arra, hogy nem akkor vesztegeted el az idődet hanem ez megvan, hanem akkor marad ki valami az életedből, ha ezt kihagyod.

és ezt az élet más dolgaira is alkalmazd!

az én édesapám is meghalt, csak én még tinédzser voltam, így rengeteg minden történt amin neki is ott kellett volna lennie. az én életemre is kihatással van, nem volt normális kapcsolatom azóta sem. szóval kissé bagoly mondja helyzet áll fenn, ennek ellenére szerintem fogadd meg a tanácsom:)

26/N

2012. okt. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

12.

Köszönöm, megpróbálom alkalmazni a tanácsodat.


Bár ugye azt mondják Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld. :-) Azért én megpróbálom.

2012. okt. 6. 14:02
 14/17 anonim ***** válasza:
Szia,szerintem nincs összefüggés,egyszerűen csak elég érett vagy már ahhoz,hogy családod,gyermekeid legyenek.Szerintem ezért vagy türelmetlen,mert már nagyon vágysz rá.Nincs ezzel semmi gond,beszéld meg a pároddal,hogy ő mit szeretne.Mondd el neki,hogy te már így érzel.Beszéltetek már erről?Ha igen,mit válaszolt?
2012. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 MRC31 ***** válasza:
Nekem az jön le, hogy érzelmileg támaszkodtál édesapádra és amikor elveszítetted - amiért részvétem, mert nagyon fájó tud lenni - akkor a biztonság érzeted megszűnt és kétségbeesetten keresel valakit akibe kapaszkodhatnál. Viszont egy párkapcsolatban mindkét félnek önállóan kellene erősnek lennie. Következő hsz-be bemásolok egy idézetet, tegnap kaptam és minden szavával teljesen egyetértek.
2012. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 MRC31 ***** válasza:

"Egy idő után megtanulod a finom különbségtételt a kézfogás és az önfeladás között,

És megtanulod, hogy a vonzalom nem azonos a szerelemmel és a társaság a biztonsággal,

És kezded megérteni, hogy a csók nem pecsét és a bók nem esküszó,

És hozzászoksz, hogy emelt fővel és nyitott szemmel fogadd a vereséget, a felnőtt méltóságával, nem pedig a gyermek kétségbeesésével,

És belejössz, hogy minden tervedet a mára alapozd, mert a holnap talaja túl ingatag ehhez.

...Egy idő után kitapasztalod, hogy még a napsugár is éget, ha túl sokáig ér.

Műveled hát saját kertecskédet, magad ékesíted fel lelkedet, nem mástól várod, hogy virágot hozzon neked.

És megtanulod, hogy valóban sokat kibírsz…

Hogy valóban erős vagy.

És valóban értékes.”


(Veronica A. Shoffstall)

2012. okt. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Hmm, lehet, hogy nincs összefüggés a halál és a siettetés között, de pl. én is, amikor ugyanilyen idős koromban és ugyanígy elvesztettem apukámat, egy hónap elteltével hajnal 3-kor felhívtam az akkori barátomat, hogy most döntse el, hogy szeretne-e gyereket tőlem az elkövetkező időkben, mert már nagyon kevés időnk maradt... És azóta is túl gyorsan szeretnék mindent, és fontos, hogy mindent biztosnak lássak, pedig előtte nagy kockázatvállaló és illúziókergető voltam. A gyász megváltoztat mindent, és egy ideig nagy szorongást kelt, ami furcsa reakciókhoz vezet - és persze az élet átgondolására késztet. De ki kell várni, amíg a gyász csillapodik, csak utána szabad nagy döntéseket hozni.
2014. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!