Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermek a boldogság reményében...

Gyermek a boldogság reményében, vagy öngyilkosság az örök boldogtalanság kárhozatjakét?

Figyelt kérdés

Egy gyermek ments vár lehet egy boldogtalan életben?

Vannak olyan emberek akiknek kilátástalan az életünk és örök boldogtalanságra vannak ítélve?

Egy rossz kapcsolatba megéri gyereket vállalni úgy,hogy fent áll az a helyzet is,hogy külön utakon folytatjátok az életet,de a gyerek ott marad?


2012. okt. 6. 13:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

A helyedben semmiképpen nem gondolkodnék gyerekvállaláson.

1. Aki az öngyilkosságon gondolkodik, ne csináljon gyereket...

2. Miből akarod felnevelni? A havi 29ezerből? Vagy majd az állam eltartja?

2012. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Boldogtalan vagy, mert nincs se pénzed, se munkád, se egy normális kapcsolatod. Mégis egy gyerek ezen mit segÍtene? Magad életével se tudsz mit kezdeni, miért akarsz ilyen körülmények közé egy picit, ami csak több problémát hoz? Inkább kezdjél valamit az életeddel és ha te már rendben vagy, akkor egy normális társsal egy szerető családba szüljél.
2012. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok és fodrász szakon.Na ez az iskola is.:)

Nem,nem állt szándékomban az,hogy az állam tartsa el,én nem vallom ezt az elvet.

A szoba bérlés dolgon már én is gondolkoztam,de gyenge vagyok lépni,lehet kellene egy agytúrkász!

2012. okt. 6. 14:31
 24/27 anonim ***** válasza:
egyiksem!!!! egy gyereket nem lehet azért bevállalni, hogy majd talán jobb lesz tőle az amúgy hígfos, boldogtalan életem! és az önygilkosság sem megoldás, mégha néha úgy is tűnhet.... szedd össze magad!
2012. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne vállalj most gyereket. Előbb próbáld meg rendbe tenni az életed.(tudom nehéz, de még nagyon fiatal vagy ilyenkor még könnyebb új életet kezdeni)

Tegyük fel, hogy most szülsz egy gyereket. Az első pár évben még minden szép, hiszen csak te fogsz számítani neki. Aztán elkezd növekedni és a barátok, párkapcsolat elfogja terelni a figyelmét rólad. Akkor mit fogsz csinálni? Nagyon sokszor láttam már arra példát,hogy a szülő saját boldogtalanság miatt rátelepszik a gyerekre és megfolytja a szeretetéhségével. Ezzel gyakorlatilag tönkreteszi mindkettejük életét. Arról nem is beszélve, hogy a rossz párkapcsolatod lesz a példa a gyereked számára. Ilyen életet szeretnél neki?

Az öngyilkosságról pedig tegyél le. Nincs olyan, hogy megoldhatatlan helyzet. Én is sokszor éreztem, hogy jobb lenne véget vetni mindennek. De ezt gyorsan el kell felejteni és minden erővel arra koncentrálni, hogyan juthatnál ki ebből a helyzetből. Mert mindig van kiút még ha nem is látszik egyértelműen.

2012. okt. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki szavait,utolsó a Tiedet különösebb képpen.Minden hiába,lelkileg egy nagy semmi vagyok,évek óta próbálom magamat rendbe tenni,ideig-óráig elmegy aztán minden ugyan az.Nagyon sok mindent meg bántam és tudom,hogy nem lehet újra kezdeni azokat.Azt is tudom,hogy mindenki a saját életét irányítja én is,de egy segg vagyok valójában,mert a saját magam lelkét keserítem meg csak.Kapcsolat függő vagyok,egy utcán meg ismert emberre heteket gondolok,a párkapcsolatokból egyszerűen meg nem bírok kilépni:( Köszönöm mindenkinek,jól esett magamból kiírni ezeket.
2012. okt. 6. 17:11
 27/27 Levander válasza:

Ha képes vagy odaadóan figyelni a gyerekre, aki boldoggá tesz, akkor igen... Nem hiszem, hogy csak abból kellene szülőnek válnia, akinek minden rendben az életében, mert ilyen nincs.

Viszont ha tényleg csak eszközként akarod használni a másik fél odacsatolásához, az nagyon nem jó...

2012. dec. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!