Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan gyerek, akinek...

Van itt olyan gyerek, akinek alig van valakije, mint nekem?

Figyelt kérdés

Anyu későn szült, apu állandóan cigarettázott és nemrég meghalt rákban. Nagymamám és papám nem él. Van egy idegbeteg és egy mindig is depresszióban szenvedő anyám, aki mellett az élet elég sivár volt. Mondhatni a szociális kapcsolatunk nulla volt mindig is. Sosem voltak vendégek, sem rokonlátogatások,ráadásul egyke vagyok. Unokatesóm nincs, mert a nagynénémnek még kicsi koromban meghalt a férje és azóta nem ment férjhez, apám révén nem kiváncsi rám senki rokon. Mostanában nyilalt belém, hogymi lesz, ha még ez a szerencsétlen anyám is beadja a kulcsot?


16L


2012. okt. 6. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Akkor az önsajnálatból kényszerből ki kell kecmeregned és elkezdened végre alakítani az életed. Lehet jobban jársz.
2012. okt. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Az én unokatesóim jóval idősebbek nálam. Anyám bátyjával nem tartjuk a kapcsolatot és az ő lányával sem. Anyám részéről szinte senkivel se tartjuk a rokonságot. Apám részéről az ő bátyjával és a lányaival meg az egyik második unokatestvéremmel aki szintén jóval idősebb nálam.


Nálunk is ritkán van vendégség, kb évente 1szer.

2012. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De nekem apám sincsen... Anyám meg lehúzó személyiség... Ahelyett, hogy vonzana az embereket, taszitja...
2012. okt. 6. 15:02
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és sose nevetünk, soha, folyton kesergünk.
2012. okt. 6. 15:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, én amikor férjhez mentem, és megszültem a kislányomat, a teljes család elfordult tőlem, egyedül csak az anyám tartott ki. Az apám ocsmány dolgokat terjesztett rólam, nyíltan hangoztatta, hogy szégyell engem, meg hogy semmi közünk egymáshoz. Egészen eddig jó is volt minden, amíg el nem váltunk a férjemmel, akkor maradtam teljesen egyedül. Csak anyukám maradt nekem, aki végre 20 év után kiszabadult egy szar házasságból, és most pörög, éli az életét. Kénytelen voltam visszaköltözni a családi házba, ahol a földszinten apámék élnek, így annak ellenére, hogy olcsó, mégis túl nagy árat fizetek érte, mert napi szinten napom a válogatott ocsmányságokat.


És hogyan mentem tovább?

Annak érdekében, hogy ne legyek itthon egész nap, és hogy legyen pénzem elköltözni, visszamentem dolgozni, a gyerek meg ment bölcsibe. Akkor azt kaptam meg, milyen szívtelen vagyok, hogy ilyen fiatalon lepasszolom (1 éves), hogy bármit megteszek, hogy megszabaduljak tőle... Holott a gyerek imádja a bölcsit, a közösséget, a játékokat, és a többi gyerek is szereti őt, nem érzem, hogy rosszat tettem volna neki. Másrészt most azért bírálnak, hogy a sulit nem fejezem be (mert nem szerettem soha sem), jogra jártam nappalin, idén meg felvetten anglisztikára, levelezőre, és hogy miért nem a suli napja a nagyobb hangsúlyt.... Sosem lesz jó nekik semmi.


Éppen ezért 2 hónapon belül el tudok költözni, a névváltoztatási kérelmemet beadtam, lecserélem minden elérhetőségemet, és soha többé nem akarok róluk hallani, mert elég volt. A mi életünk megy tovább nélkülük is.

2012. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én jóba vagyok uncsimékkal de én is egyke vagyok.Rokonaim vannak,bár a legtöbbjük nem fiatal.Szüleimmel lakok.

15/L


Amúgy ha gondolod írhatsz privit ha szeretnél valamit még írni:)

2012. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy látod, hogy a jelenleginél is lehet még rosszabb a helyzet ("anyukád beadhatja a kulcsot"),...akkor a mostani helyzetedben keress valami örömtelit. Egy olyan tevékenységet ami örömet okoz, lehet az hobby , munka szórakozás.Keressed olyan gyerekek , felnőttek társaságát akik örülni is tudnak az életnek.Ez talán segíthet kikerülni ebből a kesergő állapotból.Nem feltétlenül a családban, rokonságban találunk rá ezekre az emberekre .Nagyon jó lenne, ha a családban találnánk rájuk, de sokszor van úgy hogy egy "idegen" közelebb kerülhet hozzánk. A rokonság "létszáma" eléggé korlátozott, viszont Rengeteg olyan "idegen" él itt a Földön akik közelében nem is éreznénk magunkat oly egyedül. Igazából most e pillanatban sem vagy teljesen egyedül. Van akikkel megoszthatod a gondolataidat, kérdést tehetsz fel, és van aki együtt érez Veled, és válaszol is a gondolataidra.:) Ha netán most is szomorkás a hangulatod , akkor ha teheted menjél egy kicsit ki a lakásból a napfényre . Remélem ott Nálad is süt a nap , mert itt nálam csodás idő van. Most ahogy elköszönök Tőled én ki is megyek a szabadba, és ahogy a nap fény felé fordulok egy kicsit arra is fogok gondolni, hogy "remélem, hogy a napfény egy kicsit felvidít Téged is" .Ha nagyon egyedül , vagy szomorúnak érzem magamat akkor a természet legtöbbször felvidít. Minden jót kívánok Neked! ,...és egy nagy mosolyt!.:)))
2012. okt. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha rokonaid nincsenek, akkor vedd körbe magad barátokkal:)

És áss mélyebbre az anyukáddal való kapcsolatotokban, hiszen nyilván nem ok nélkül olyan, amilyen...

2012. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
én is hasonlóan érzem magam, nekem ugyan van családom, de semmi kapcsolat nincs köztünk, nem beszélgetünk, ha mégis csak rosszabb. Nem vagy egyedül! Szerezz barátokat, ismerősöket
2012. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt és biztatott! Mindent megpróbálok majd, hogy egy kicsit jobb legyen. anyu már nem fog változni, folyton depressziózik, főleg azon, hogy nem ilyen életet akart nekem, óriási lelkiismeret-furdalása van velem szemben, hogy ilyen életem van, amilyen és ebbe úgy látom, belepusztul. Nagyon szeret engem és ebbe betegszik bele, sosem volt egészséges szerintem. Utálok itthon lenni vele, nézni ahogy másoknál jönnek-mennek, húsvétoznak, haveroznak, nem birom tovább, de ti most egy kis erőt adtatok!
2012. okt. 6. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!