Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám meghallt amikor 6...

Anyukám meghallt amikor 6 éves voltam. Azóta 10 év eltelt. Nagyon hiányzik. Nem tudom feldolgozni. Ennél rosszab dolog nincs mindent megadnék azért, hogy visszakapjam Pszichológushoz kéne fordulnom?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy segítene egy pszichológus. Legalábbis egy jót beszélgethetnél vele, ha meg nem kell járnod hozzá, úgy is megmondja majd :)
2012. okt. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem, azt mondják az idő gyógyír mindenre de ez nemigaz.

Amit tudsz tenni, hogy ha nagyon hiányzik kimész hozzá a sírjához és beszélsz hozzá, én is ezt teszem a szüleimmel.

Egy kicsivel mindenképpen jobb lesz.

Más megoldás sajnos nincs :(

De mindig veled van az anyukád ezt elhiheted és vigyáz rád. :)

17/F

2012. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólóval :)

A szeretteink mindig velünk lesznek, így természetes, hogy hiányzik.

Úgy cselekedj, ahogy te jónak érzed.

2012. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű lehet elveszíteni a szülőket,én se tudnám feldolgozni,hálistennek az enyémek még élnek! Tényleg az a legjobb,ha sokszor kimész a sírjához,és beszélgetsz vele. Ő hall téged,mert ott van fent a mennyekben,és ha eljön az ideje,találkozni fogtok!
2012. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igaz, elképzelni sem tudom azt a fájdalmat, amit akkor érez az ember, amikor valamelyik szülőjét elveszíti és remélem ez még sokáig így is marad, de pár nekem bejött tanácsot megosztanék veled.

Én amikor úgy érzem, hogy nagyon fáj, hiányzik, akkor vagy kimegyek a sírhoz, meggyújtok több tucat gyertyát, viszek néhány szál virágot, lesöprögetem a sírt, rendezgetem a dolgokat ott, így olyan érzés, mintha kicsit vele lennék, "neki segítenék", neki, érte, vele foglalatoskodnék. Azt sem tartom szégyennek, ha leülök egy kicsit a sír szélére pityeregni, vagy mesélni valamit, ki így dolgozza fel a halált, ki úgy. Vagy pedig, ha nem megyek ki a temetőbe, akkor itthon gyújtok egy gyertyát este, emlékezek és mesélek olyanokat, amit szeretnék elmesélni neki, mert hiszem azt hogy hallja és lehet hogy nem válaszol közvetlenül, de én abban is hiszek, hogy a fentiek vigyáznak ránk, terelgetnek, óvnak.

2012. okt. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nekem az apukám halt meg kiskoromban és mikor születésnapja van mindig kimegyek a sírjához a kedvenc virágával és olyan mintha együtt 'ünnepelnénk'. Nekem az is jót tett hogy sokat beszélgettem apukám testvéreivel,rokonaival és mindig felidéztük élményeinket vele kapcsolatban.Ilyenkor is éreztem a jelenlétét.
2012. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én anyukám is meghalt 6 évesen ennek már 14 éve.

Hasonlóan érzek mint te és nekem is nagyon hiányzik.

Én voltam pszichológusnál de nem segített de te menj el hátha segít :)

A többiek jó ötletet írtak azzal kapcsolatban, hogy menj ki hozzá és ott beszélj vele, én is ki szoktam menni.

Az idő sajnos nem segít hiába eltelt x év attól még rossz :(

2012. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 voltam mikor meghalt, ennek 10 éve.

Én soha sem fogom feldolgozni. Vannak napok mikor könnyebb, máskor nehezebb de nincs nap hogy ne jusson eszembe.

Hiányzik nagyon sokszor. Pl ma eszembe jutott hogy mi lesz ha gyerekem lesz, ki fog segíteni? Soha sem lesz mellettem olyan akivel mindent megoszthatok, őszinte lehetek, akinek én leszek a legfontosabb. Mert a férj más mint az édesanya...

2012. okt. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a feleségem hunyt el 32évesen. A most 7éves fiammal maradtunk ketten, egyenlőre úgy látom nem érzi még ennek az igazi súlyát. Igaz mikor elhunyt, a fiam még csak 5éves volt. De félek hogy egyszer nála is kibukik ez mint nálad. Nem hiszek a pszichológusokban hisz nem vagy beteg és a tényeken ő sem tud változtatni. Gondolj rá sokat, sírd ki magad ha úgy érzed. Kitartást kivánok!
2012. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Fiatal!

Mélységesen együtt érzek veled. Ezt a tragédiát nem is lehet feldolgozni, de van valami, ami segit kitartani amig visszakapod anyukádat. Igen, jól hallottad. Aki vissza tudja adni neked, azt kéri, hogy értékeld Jézus váltságáldozatát,mely az az ár, amelyet kifizetett értünk, hogy megszabaduljunk a halál fogságából, mely Ádám bűnének hatása. Érdekelne, miért lehetsz biztos ebben? "Élni fognak halottaid, holttesteink feltámadnak /a földre/.Ébredjetek és örömmel kiáltsatok, ti porban lakozók... Hamarosan átölelheted.

Azért irtam a közös oldalra, mert látom mennyi fájdalma van másoknak is, és talán elolvassák és meggyőződnek a Bibliából, hogy a Teremtő miként váltja valóra ezt az igéretét.

Üdvözöllek: Zsóka

2013. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!