Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az apakomlexus gyógyítható?...

Az apakomlexus gyógyítható? Nagyon perverz dolog ez amúgy? Menjek el pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Olyan szinten van kompl-om, h a korombeliek szinte egyáltalán nem érdekelnek, nem izgatnak, csak a nálam 15-20 évvel idősebb pasik. 17 vagyok.
2008. júl. 24. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális a Te korodban hogy az idősebb férfiak tetszenek. Ez még önmagában nem apakomlexus.
2008. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem tudom, hogy ezt ki fogom-e nőni, ugyanis valszeg azért vagyok komplexusos, mert pár éve meghalt az apám, és kb. azóta vannak ilyen érzéseim.
2008. júl. 24. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem baj ha apakomplexusod van. Nekem is az van. 9 éves voltam mikor apukám meghalt, biztos azért. A mostani pasimmal 17 évesen jöttem össze, ő akkor volt 31.
2008. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az apakomplexus kicsit korábban alakul ki, mint 17 év. Általában annál van intenzíven jelen, akikkkel apukájuk kisgyermek korban nem játszott eleget, nem bújhattak hozzájuk...és nem volt az az időszak, amikor a kislány mindenáron csak az apukájához akart feleségül menni (ez a fiúknál is jelentkezik, csak anyukával). Felnőtt korban (lehet kicsit korábban is, mint 17 )a lányok ekkor minden idősebb pasiban az apukát-meg nem élt szeretetet, biztonságot keresik. A te korodban egyébként is az idősebb pasikra hajtanak a lányok, ugyanis a korodbeli fiúk még szinte gyerekesen viselkednek (lányok előbb érnek), és egy bizonyos biztonságot éreznek az idősebb férivel (van már munkahelye, lakása, autója), míg a korodbeliek még csak tanulnak.
2008. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nézd, a volt férjem 12 évvel volt idősebb nálam. A mostani párom és köztem 15 év van. Nem hinném, hogy apakomplexusom lenne. Egyszerűen az idősebb pasikkal értem meg magam jobban.
2008. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valószínű, h komplexusos vagyok, apám 30évvel volt idősebb anyámnál, szal akár a nagyapám is lehetett volna. Nem sűrűn vett részt a nevelésemben (nem beszélve az alkohol-problémáiról).

Most hogy kifejtettem tehát: Kinőhetem ezt valamikor? Mert én nem szeretném tovább vinni a családi hagyományokat (apai nagyszüleim közt is kb. 30év volt), normális, hétköznapi kapcsolatot szeretnék. (és ezzel nem ítélkezem a nagy korkülönbséges párok felett természetesen)

2008. júl. 26. 09:21
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ez csak rajtad múlik. Ha te nem akarsz 30 évvel idősebb pasit, akkor nem olyat választassz, és nem az olyan korú férfiak között keresgélsz. Szerintem ez akaratfüggő is.
2008. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!