Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha rákos betegek lennétek,...

Ha rákos betegek lennétek, elmondanátok a családnak?

Figyelt kérdés

Több mint 6 hónapja tudjuk, azóta sajnos több orvosnál is jártunk és egymástól függetlenül ugyanazt mondták.


Nagy, összetartó családunk van, mindenkivel szoros a kapcsolatom: szüleim, testvéreim, nagyszüleim, unokatestvéreim.

Van két gyerekem akik 6 és 8 évesek. A férjem természetesen tudja.


Ti kinek mondanátok el?


2012. okt. 7. 16:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

Én mindenkinek elmondtam, nem értem, mi titkolnivaló van ebben.

Több, mint 6 hónapja tudjátok, és még nem kezelnek??

2012. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
10%
Annak akinek fizetnie kéne a kezelésért. Amúgy nem, idegesítene ha folyton azt kellene néznem ahogy aggódnak, stb. Én nem félek a haláltól, és mások halálától sem. Egyszer mindenki meghal.
2012. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A férjem volt rákbeteg. Nekem az első pillanatban elmondta. Nagy családja van neki is, közös gyerekünk nincs. Nevelt gyermekének elmondtam azonnal, de ő már felnőttkorú. A párom nem titkolta ugyan a betegségét, de nem mondta el senkinek azonnal. Sokat beszélgettünk erről, és úgy döntöttünk a szülőnek ezt tudni kell. Én voltam az, aki elmondta a szüleinek. A későbbiekben szintén én mondtam el a testvéreinek. Kitartást, gyógyulást kívánok.
2012. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
20%
Milyen fajta rak ha szabad kerdezni? Es tul fogod elni?
2012. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
50%

Szia kérdező!

Nekem is rákom van,1 hónapja tudom,a férjemnek a napokban mondtam el,de a kis fiamnak még nem mertem. 36 éves vagyok,már konzultáltunk az orvossal,h milyen fajta kezelések kellene(kemo,és sugár),de azon még nem gondolkodtam,h elkezdjem-e!!!

2012. okt. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

En elmondanám, mondjuk az egesz rokonságnak nem, de szülőknek, testvereknek igen. Hátha tudnak valamiben segíteni es nem árt, ha tisztában vannak ezzel.


Amúgy erdemes mindenkeppen alternatív gyógymódokat is bevetni (pl. csökkentett deuteriumtartalmú víz, gyógygombák).

2012. okt. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom nincs értelme titkolózni. Én véletlenül hallottam meg anyukám annó ahogy telefonált időpontért a dokihoz, kérdeztem minek megy stb... nekem rosszúl esett hogy titkolózott. Ezt olvasd el hátha segít:

[link]

2012. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%

Csak eppen kemoterapiara ne menj konyorgom csak penzkidobas es nezd meg a gyogyulasi szazalekot, vannak alternativ gyogymodok amivel meg is lehet gyogyulni, olyan is van aki azzal gyogyitott hogy nyers gyumolcsot es zoldseget etetett a betegeivel (mindent csak kimondottan nyersen) es a betegei meggyogyultak csak hat ezeket szepen el kell titkolni mert akkor ki megy a kemoterapiara amiben ugye eleg sok penz van...

Bocs hogy nem a kerdesre valaszoltam csak szeretnem ha meggyogyulnal :) Jobbulast

2012. okt. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudod eltitkolni....látványos betegség.

Ha idegentől tudják meg, nagyon bántja őket, nem bíztál meg bennük...

kemoterápiától- nem mindegyiktől- kihullik a hajad.

Parókát eltitkolni nehéz..és a megrajzolt, szőr nélküli szemöldököt...

Ne titkolózz, nem szégyen,akit illet, mond el műveltségének, korosztályának megfelelően.

Családi ebéden ha kifutsz hányni az is feltűnő..

Akkor az igazság...érzések nélkül, csak a tények.

Majd a reakciók után az érzések..

Mert van akiből olyan sajnálatot váltasz ki (de utáltam)

hogy még Te vigasztalod..

Akiről azt hittem számíthatok rá, tévedtem.

De nagyon sok nem szánalombeli barátom lett...

Mielőbbi gyógyulást !!!

2012. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Pff, nem ertem miert kellett "lepontozni", semmi rosszat nem írtam, sőt, próbáltam hasznos tippet adni...


De akkor forduljon fel, aki lepontozott.

2012. okt. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!