Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen ötlet lenne elköltözni...

Milyen ötlet lenne elköltözni itthonról, felmondani, idegen városban munkát keresni?

Figyelt kérdés
Van némi félretett pénzem, a jelenlegi munkahelyemen felmondanék (pár hónapja szeretnék már felmondani). Van egy város, ahol a tesóm is él jelenleg, koleszos, ott tanul. Arra gondoltam, hogy felmondok itthon, kiköltözök abba a városba, egy szobát kibérelnék és elkezdenék munkát keresni. Sorra mennék az üzletekbe, kérdezgetni, hogy vesznek-e fel dolgozót. Ez egyszer bevált már, így kaptam a 2. munkámat anno. Szerintetek? Ugyanis úgy gondolom, hogy amíg innen nem lépek ki, nem tudok tovább menni, hisz előbb az új munkást is be kellene tanítani stb, tehát ha adott lenne egy új lehetőség, nem hiszem, hogy addig várnának míg emitt kilépek.
2012. okt. 7. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem tudod sorra járni a másik városban az üzleteket, hogy még nem mondtál fel?

Azért kérdezem mert manapság örülhet az ember ha van munkája, nagyon bizonytalan helyzetek vannak, én is hónapok óta keresek melót, ismerősöm felköltözött pestre ugyanolyan céllal mint te, két hónapig keresgélt aztán hazajött...

23n

2012. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Amig OTT nincs munkád, addig ne menj sehová, mert egyáltalán nem valószinü, hogy csak úgy kérdezgetve találsz valamit, és pénz nélkül nem sokáig tudsz valahol, lakni.
2012. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Munkat csak helyben lehet keresni, tehat mindenkepp elobb ki kell koltozni. Vagy ha behivjak egy 3 koros allasinterjura akkor minden alkalommal utazik?? -.-
2012. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Ugyanis úgy gondolom, hogy amíg innen nem lépek ki, nem tudok tovább menni, hisz előbb az új munkást is be kellene tanítani stb, tehát ha adott lenne egy új lehetőség, nem hiszem, hogy addig várnának míg emitt kilépek."


A felmondási idő létező dolog, ezzel a cégek tisztában vannak. Megmondod, hogy x nap a felmondási időd. Pontosabban tőlem mindig megkérdezték amikor mondtam, hogy jelenleg is van munkahelyem.

2012. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken nagyon kevés a munka. Az üzletekben felénk próbaidőre veszik fel a nőket, addig nem is jelentik be. Sokszor nem hosszabbítják meg a munkát. De nem 8 óra a munkaidő, csak papíron. A fizetés minimálbér. De ha leltárhiány van, azt te fizeted.

Jól gondold meg, hogy a biztosat érdemes-e feladni a bizonytalanért.

2012. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Olyan a munkaidőm, hogy nem tudok elutazni munka után nézni. Vagy e-meilben tudnék érdeklődni, de úgy kisebb az esély, hogy felkelti az ember a munkaadó érdeklődését, mint ha személyes beszélgetés lenne. Próbálkoztam mailben már, de elutasítottak.
2012. okt. 7. 21:13
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Rossz ötlet. Manapság annyi ember jelentkezik már az állásokra, hogy bőven van miből válogatni. Ha nálam személyesen érdeklődne valaki, akkor annyit mondanék, hogy hova lehet küldeni az önéletrajzát és majd meglátjuk. Nem is tudom nekem fura is lenne ez a személyesen bemászkál, hogy hello van állás? Ha van, akkor meghirdetem és ott van hogy jelentkezzen.
2012. okt. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem te jó helyen vagy ott ahol vagy. Most azért minek mész el más városba? Ha ott jobbak az esélyek akkor megértem de ha annyira jó munkát akarsz találni inkább Észak-Nyugat Magyarországot kellene megcéloznod mert itt még azért mindig akad valami. Én több mint 1 évig kerestem mu8nkát, az idő alatt alkalmi munkákat vállaltam és most 2 hónapja jött össze valami kis meló egy üzlet raktárában, igaz nem egy álom munka de nem szakadok meg és azért fizetnek is valamit érte. Sajnos ez van ez a biztos én is keresgélek még mást a szakmámba de ameddig nem találok biztosat addig maradok ott ameddig csak lehetséges. Te tudod mit akarsz csinálni én nem dobnám el azt a helyet ahol most vagy mert ha koppanni fogsz később és visszaszeretnél menni akkor lehet vagyis biztos azt fogják mondani hogy már nem vagyunk kíváncsiak a munkádra jött helyetted más ennyi. Barátnőm járt így nem olyan régen ő diákként dolgozott egy helyen felmondott mert máshová ment volna ami közel volt a sulijához és 1 órával hamarabb tudott volna kezdeni meg többet is adtak volna neki 1 hónapig bírta utána kilépett mert idegileg kikészült, és visszaakart menni a régi helyére de mondták hogy már van helyetted más. Most ő is munka nélkül van a fősuli ugye nincs ingyen mert ő fizetősön van a szülei már nem nagyon tudnak neki támogatást adni így lehet fel kell adnia. És ez egy elhamarkodott döntés miatt van. Én jól meggondolnám.
2012. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Esetemben nem elhamarkodott döntésről van szó, hisz amint írtam is, hónapok óta gondolkodom a kilépésen. Akkor próbálkozom tovább a mailekkel, majd csak lesz valami.
2012. okt. 7. 21:48
 10/14 anonim ***** válasza:
Szabadság?? Csak azért kérdezem, mert kivennél egy hét szabadságot, lemennél abba a városba ahol szeretnél új életet kezdeni, kibérelnél egy olcsóbb szobát, és járnád az üzleteket, munkalehetőségeket ajánló cégeket! Csak egy ötlet :)
2012. okt. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!