Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok nekem segíteni?

Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy túlságosan sok ötletem van. Mindenhez értek, amihez kedvem van, és mindenben új és új dolgokat találok ki, és el is kezdem megcsinálni, csakhogy a többi más dolog miatt félbe kell szakítanom. Például: már kilenc éve zongorázok és zongoristának akartak küldeni, mert szerintük olyan jó vagyok, és nagyon is szeretem a zenét, a nyáron több dalt is meg szeretnék tanulni (Mozarttól, Bachtól, stb.), de ugyanakkor ott van két szuper jó könyvötletem, az egyiket már el is kezdtem írni, már 60 oldal készen is van (azzal is annyit foglalkoztam már; angolról, koreairól, mindenféle nyelvről fordítottam hozzá, számoltam, fontolgattam a cselekményt, a szereplők személyiségét), a másik könyv megírásához szintén utánanézéshez van szükség (m. történelmi könyv lenne), az elsőt azért kellett abbahagynom, mert a magánének, a kötelező énekkar és a gyógytestnevelés mellett kitűnőségemet megőrizni igen nehéz. Ugyanakkor ott van az, hogy orvosi könyveket is szeretnék olvasni, hiszen orvosnak készülök, és előreláthatólag jó pályát választottam (országos versenyen értem el helyezést, olyan mintát sikerült gyakorlaton mikroszkóp alá helyeznem, hogy a tanáromtól kaptam érte egy ötöst és azt mondta, hogy tankönyvekbe való, és le kéne fényképezni), sőt, cambridge-i nyelvvizsgára készülnék angol nyelvből természetesen, de ugyanakkor mellette angol nyelven tanulom a koreai nyelvet.... Már teljesen ki vagyok, nem tudom, hogy mit tehetnék, az agyam szétrobban a sok ötlettől és az ötletek utáni vágytól!!!! SEGÍTSÉG!!!

2012. máj. 10. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem, mert én is hasonló problémával küzdök...

Persze hozzád képest sehol sem vagyok. :) Mármint nekem is tele van a fejem és évek óta listát vezetek arról, hogy mit szeretnék elintézni, de a lista folyton csak bővül és végül is semmire sem haladok. Te legalább fel tudsz mutatni eredményeket.

Sokszor párhuzamosan gondolkozok dolgokon, vagy egyszerre több feladatot oldok meg és ilyenkor még a beszéd is nehezemre esik, nehezemre esik megfelelő sorrendbe tenni, vagy egyáltalán kimondani a szavakat.

Elképesztő, hogy a sok egyszerre rád törő ötlet még jobban meg tud bénítani, mintha semmi elképzelésed nem lenne... Többször próbáltam már valami rendszert vinni a dologba, de azokban a bizonyos helyzetekben sajnos képtelen vagyok megálljt parancsolni az agyamnak. Egy szó, mint száz, én is kíváncsian várom a válaszokat.


Egyébként fogadd őszinte csodálatom, kérdező. Gratulálok a dolgaidhoz!

2012. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tul sokat gondolkozol. El kene foglalnod magad vmivel, h ne jarjon az agyad allandoan.

A sport szerintem a legjobb erre. De zongorazaskor se kene mason jarnia az agynak.. stb

Amugy az ember szeretne, ezt is, azt is az eletben, de MINDENT nem lehet!

Valamit fel kell aldozni, a masikert! Meg kene tanulni lemondani is!

Valasztani kell dolgok kozul, mert ha nem teszed teljesen kikeszited magad idegileg elobb utobb.

Amugy meg aki belekap ebbe is, abba is, az nem tud jo munkat vegezni egyik helyen se, mert az energiaja szertefolyik.

Viszont ha csak 1re koncentral, es minden energiajat abba fekteti, akkor sikereket erhet el ott.

2012. máj. 11. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
oh, ismerős:S Elkezdtem írni egy könyvet, szépen haladok vele, közben imádok rajzolni, azt is csinálom, mert folyamat mindenki nyaggat, hogy rajzoljak neki, közben verseket is írok, meg színjátszóra is folyamat gyakorlok, mert nem sokára fellépés, aztán készülni kell a matekversenyre, a nyelvtanversenyre, és mindemellett házit csinálni, dolgozatra, felelésre készülni... Nekem segít az elalvás előtti jóga, megnyugtató zene hallgatása, minél gyakrabban. A verseket is nagyon ajánlom, olyan szintű kikapcsolódást nyújt, amikor versbe szedve elmondhatom minden bánatom, hogy azt kifejezni sem lehet. (mert persze tisztességes kamaszként ott vannak jó barátaim, az önkifejezés, önbizalom, stb. dolgai.)
2012. máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ROK-marine: jaj, nehogy azt hidd! annyi minden van, hogy a kitűnőségemet is, mint mondtam, igen nehéz megtartani; ugyanis hétfőnként egyórás történelemszakköröm van, kedden du. háromig vagyok iskolában (emelt angol) utána meg negyed négyre mennem kell gyógytestnevelésre és gyógyúszásra du. 5-ig. Szerda a leghosszabb napom: reggel héttől, vagyis mikor bemegyek a suliba, egészen este hat óráig (!!!) folyamatosan meg se állok. Csütörtökön megint negyed négytől gyógytorna négyig, péntek az egyetlen nap, amikor nem csinálok semmit. Gyógytorna muszáj, mert görbe a gerincem és az egészségem fontos, zongorázni imádok, énekelni imádok, a magánénekelés mellé kötelező a másfél órás énekkar... úgyhogy az a probléma igazából hogy lemondanék én sok mindent, csak nem lehet (l. egészség, vagy kötelezettség). Az ének csak heti fél óra lenne, a zongora meg heti egy, és akkor annyira bírnám magam még év végén is, hogy csak na. De így már egy picit fáradt vagyok júniusra, főleg, hogy a suliban nekünk évente két különböző, előre meghatározott tantárgyból kell vizsgát tennünk (egész éves anyag, vagy két év anyagából előre megadott tételek alapján), ráadásul zongorából és énekből is vizsgázni kell. Úgyhogy neem, rengeteg dolgom van, és pont ez a bajom, hogy meg is tudnám én az összes ötletemet csinálni, ha időm lenne.

Ezért kérdezem, hogy mit lehetne? Rendszert készíteni? Vagy inkább fontossági sorrendet?

2012. máj. 11. 20:45
 5/8 anonim ***** válasza:

"hogy a kitűnőségemet is, mint mondtam, igen nehéz megtartani" es ezt miert kell? mi van ha nem vagy kituno? senki se tokeletes, es nem is lehet az!

a perfekcionista meg ne is csodalkozzon, h kimerul.

Mindenbol a leheto legjobbat teljesiteni, nem kis energia! SZerintem, ha nem valtoztatsz nem lesz jo vege ennek. Majd jonnek a betegsegek a sok stressztol.

Fontossági sorrend, az jo 5let! mar ki is mondtad a megoldast^^ Vmit muszaly hanyagolni, mindent nem lehet egyszerre.

2012. máj. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Hány éves vagy? Csak beleolvastam a kérdésbe és a válaszokba, de szerintem jó ötlet lenne, ha csinálnál egy listát a kötelező dolgokról, és egy listát, azokról, amiket a legjobban szeretsz. Tudom, hogy nehéz a választás, de akkor is l kell szűkítened mondjuk 3 "kedvelt" dologra a kört. Jó, ha ennyi minden érdekel, de én azt javaslom, hogy ameddig az a feladatod, hogy megalapozd a jövődet, ne pocsékold el az idődet, képességedet. Most hajts rá arra, hogy legyen egy jó életed, biztos kereseted, és ha ez megvan, a szabadidődben már azzal (és annyi dologgal) foglalkozhatsz, amennyivel csak szeretnél. De tudod, inkább kevesebbet, de azt minőségi szinten, mint elaprózni a dolgokat.
2012. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ROK-marine: mert fontos az érettségihez, és miután 4 évig én voltam az osztály azon tagja, akit mindenki lenézett, mert "jaj de buta..." és "mekkora lusta" vagyok, (az átlagom még a négy egészet sem érte el nyolcadik osztályig) aztán hirtelen kilencedik osztályban meglepetés! kitűnő lettem. Nos ezekért a dolgokért. De kérlek, ne írj ilyen ideges válaszokat! Nyugalom. Tudom, hogy csak azért írod, mert segíteni szeretnél, de azért kértem segítséget, mert én is értem azt, hogy így ki fogok teljesen merülni.

Utolsó, névtelen válaszoló: 16 éves vagyok. Teljesen egyetértek veled, igazad van, jó ötletet adtál. Orvos szeretnék lenni, úgyhogy a megélhetéssel remélhetőleg nem lesz olyan nagy gond.

2012. máj. 14. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Ideges valaszok? (^0^) En nyugodt vagyok, hisz nem az en problemamrol van itt szo.

A kerdesemmel csak arra akartalak ravilagitani, hogy pontosan lasd mit miert csinalsz.

Hogy, gondold azt is at, hogy miert is kell neked kitunonek lenned stb..persze nem ertek veled 1et,

mert en ugy gondolom nem masok miatt kene barmit is tenni..engem nem erdekelne, ha lebutaznak, lustaznak a tobbiek..

ok se tokeletesek.^^ a lenyeg, hogy en tudjam magamrol, hogy nem vagyok buta, lusta.. a tobbiek velemenye rolam meg le van ****va^^

persze minden ember mas... ez csak az en velemenyem^^

2012. máj. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!