Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Semmi szégyenérzet nincs az...

Semmi szégyenérzet nincs az őrlődést előidéző huzakodást kezdeményező családtagokban?

Figyelt kérdés

Kimondottan arra gondolok, amikor egy fiatal felnőtt párkapcsolatot létesít és akkor markánsan köti az ebet a karóhoz a szülő is meg a fiatalnek a párja is. Vajon miért nem jut eszükbe a szülőknek is és a "párnak is, hogyha a történetben szereplő fiatalunknak mondja mingegyik a magáét a másikra, hogy bizony ez a fiatalunknak igencsak sok bajt és gondot fog okozni, hiszen ő mindenkivel szeretne jóban lenni, a családjával is és a párkapcsolatában is.

Én, ha szülő leszek, SOHA nem fogom a gyerekem fejét telebeszélni és nem fogok neki panaszkodni a párjára. De párkapcsolatban sem szeretem a páromat az anyja ellen uszítani.

Nem azt mondom, hogy mindent söpörjünk a szőnyeg alá, hanem azt, hogy minden esetben el kellene gondolkodnunk, hogy "BIZTOS, HOGY SZÜKSÉGES MOST EZ A KONFRONTÁLÓDÁS?"



2012. okt. 8. 07:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a kérdésben szereplő "huzakodás" szót az ihlette, ahogy a kutyák huzakodnak egy rongyon. Jelen esetben a rongy pedig a szitu alanya.
2012. okt. 8. 07:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Irj konkrétumot és akkor talán tudok véleményt mondani.

Nekem apám már akkor a párom ellen beszélt mikor még nem is ismerte.Szépen meghallgatttam rábolintottam és mentem tovább.

Most anyám panaszkodik a páromra,párom panaszkodik az egész családomra.Megtanultam kezelni a helyzetet,mindenkivel jóban vagyok,és nyugodtan alszom éjszaka.

2012. okt. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engedd el a füled mellett.Nem a szülőkkel jössz össze,hanem a pároddal.
2012. okt. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egésznek a birtoklási vágy az alapja. Az enyém vagy és nem lehetsz a másé-gondolja az anya. Pedig nem akarják elvenni tőle, csak szeretni akarják. Ha ezt mindenki megértené sokkal kevesebb volna a huzakodás.
2012. okt. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát szerintem meg kell hallgatni olyan embereket is akik kívülről szemlélik a a kapcsolatot, sokkal reálisabban látják....
2012. okt. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mindegy, hogy milyen szituációról beszélünk. Van, amikor igenis érdemes kötni az ebet a karóhoz. De ezek az extrém esetek... amikor a fiatal párja odaköltözik, aztán meglopja a családot, hatalmaskodik, ugráltatja a családot, tettlegességig fajul a dolog stb., vagy amikor egy fiatal pár esetében a kedves anyós/apósjelölt már eleve uszít, meg elveszi az összes pénzt, ami a fiatalok együttéléséhez, ne adj' isten a gyereknek, ha van, fontos, vagy akár nélkülözhetetlen.Egyé esetben meg, ha csak antipátia van, én nem beszélnék bele senkinek a kapcsolatába se senkivel, se az anyjával, se a párjával. A mostani párom anyjával sem értek mindenben egyet, de alapvetően békés, konfliktuskerülő ember vagyok... de nem olyan értelemben, hogyha nyilvánvaló, durva igazságtalanság ér, akkor ne védeném meg magam... de apróságokon inkább túlteszem magam magamban.
2012. okt. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na azt hiszem az utolsó válaszadó esszenciálisan összefoglalta a lényeget, miszerint mérlegelni kell és nem konfrontálódni örökké mindenért, ugyanakkor mulya sem legyen az ember, ha VALÓS és jelentős horderejű problémáról van szó.
2012. okt. 8. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!