Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apu-kocsma-vita-szégyenérzet....

Apu-kocsma-vita-szégyenérzet. Hasonlo helyzetben vki, ötlet esetleg ilyenkor lehet tenni vmit?

Figyelt kérdés
Apum miatt szégyenkezem.. hálisten nem egy verekedős,bár anno arra is volt eset h részegen,verekedésböl esett haza. Mostanában ugy jár a kocsmába mint egy munkahelyre,napi kb 10-12órát,minden nap.Olykor jobban beiszik,de olyan szinten,h mások hozzák haza.Ilyenkor én érzem magam kínosan.Vidéki vagyok,barátot alig merek hazahozni,és félek mindig mikor kérdezik,h és apud hol van egész nap?! Ha nem iszik,akkor normális aránylag. Ha részegen hazahozzák,mindig hozzávágom,h bárcsak ne lenne az apám,vagy ütötte volna el a kocsi...rossz kívánság,de tényleg így érzem hirtelen dühömben.Ilyen esetek után napokig nem szólok hozzá,és nyalizik,h sütit hoz,pénzt adta,kocsival vinne hozna,h ne haragudjak.Ezzel beismeri,h igazam van. De mégsem változtat,ujra és ujra megismétlödik.Csak anyumat sajnálom,én amint végeztem középsulival mentem itthonrol albérletbe dolgozni,egyetemen tanulni.De 1-2 honapra mindig hazajöttem ugye nyáron,és annyira sajnálom anyut h már ez az élet marad neki a hátralévö évekre is :(
2011. jan. 8. 00:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell anyukádnak ezt eltűrnie! Ha őt is ennyire kiborítja,akkor költözzetek el,váljon el vagy ilyesmi! Ez így nem élet,és magától nem lesz jobb.
2011. jan. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 emlya ***** válasza:
81%

Nekem is ez volt, sőt apám vert is minket, azt hittem örök szégyenben kell élnem, de hála az égnek nemrég, azaz 21 év után elköltöztünk. Ez az év volt életem legjobb éve. Csak a kolesz an vannak barátaim akik nem tudják, vagyis csak idővel tőlem tudták meg. Nagyon jó, hogy elköltöztünk. Újra kezdeni sosem késő, anyu 60 éves lesz.

Persze nekünk volt hová, mamám volt házába.

Anyukádnak mond meg, hogy aki mer az nyer!!!!!!

Ne hagyd, mert tönkre teszi, mint én apám szegény anyut.

Biztasd!!!!

2011. jan. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Hát, megpróbáltun mindenféle módon hatni faterra, de nekünk semmi nem jött be. Amíg ő maga nem akar ezen változtatni,addig az isten sem fogja eltántorítani a piától. Nálunk ez a szomorú tapasztalat.
2011. jan. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
szia én ilyen hasonlo helyzetben vagyok.gyerek koromban sokat szenvedtem miatta és szégyeltem a nevet is amit viselek.de mára rájöttem hogy nem érdemes semmit csinálni elenne mert ő nekik ez az életük.az én faterom a pia végett lett járokeretes,de nem sajnáltam meg sőt ugy kell neki.amig a kocsmába eltud menni járokerettel addig a szemeben nem beteg.tőlem MÁR nem kérdeznek ilyeneket az ismerősők mert egy leugatom őket kettő van másik életem és én avval foglalkozom.igaz mi egy házban élünk de van hogy egészhéten nem látom.ja és fél tőlem mert tudja hogy én neki is megyek ha kell jo erre még nem volt példa de igértem már neki.mondjuk az jo hogy ha iszik vagy totál kár is soha nem bántott bennünket,csak a pénzt vitte el.azért jöttem haza vissza egy mert uj életet keztem és nem volt hova mennem de igy anyunak is tudok segiteni meg az öreget néha eligazitani.ha ti eltudtok menni hagyátok ott a francba.
2011. jan. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hasonló szégyenérzetem volt nekem is, csak az én Apám munka után ment a kocsmába. Nem volt ideje rá, hogy egész napokat ott töltsön, mert meghalt.

Akkor kezdtem el szakirodalmakat bújni, mert nem tudtam feldolgozni ezt a helyzetet: alkoholista - beteg - szeret - nem szeret... Gondolom tudod, hogy miről beszélek.

Keress fel egy ACA (alkoholista szülők felnőtt gyermekei) gyűlést, vagy akár a levelező csoportot és olvass! Sokat segít!

2011. jan. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem kell az apád egyből leírni. Érdemes lenne beszélgetni vele, lehet depressziós munkahely elvesztése ilyenek. Sok ember egyből az apját szídja. Az nem volt rossz hogy annó felnevelt? Dolgozott és eltartott? A helyet hog az öreget hibáztatnák sokan segíteni is lehetne rajta. De, tudom egyszerübb szídni minz a valós problémákat feltárni. Mindennek van oka és okozattja nem véletlenűl lesz valaki egy részeges alkesz.
2011. jan. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ha anyukád annyira nem bírná, elvált volna már. Mindig ilyen volt apud?

Le kéne vele ülni beszélni, de amikor józan. Ti nem mondjátok ki soha a bajt! "ezzel elismeri" -ezt írod. Le kell ülni, ki kell mondani, neked is, neki is, Csak ezután lehet megoldást keresni.

Olvasd el segítségképp ezt a könyvet, hogy könnyebben beszélj vele: Mérgező szülők

Susan Forward

[link]

2011. jan. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem kell szegyenkezned, hiszen a papad egy felnott ember, es a Szulod!

Ezt a mamadnak kellene kideriteni, hogy miert jutott idaig a papad?

A Szuleid elete, tehat ezt Nekik kell rendezni, a mamadnak nem turni kellene, hanem lepni pl.

2011. jan. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
64%
Nekem apum 11 eve folyamatosan minden nap jar barba, de sosem jon haza reszegen, nem kell senki se hazahozza, csak azert megy hogy jokat dumaljon, vicceket gyujtogessen;) Es 1 2 orat ul max:)
2011. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szinte soha semmi nem az, mint aminek látszik. Ne szégyenkezz, és ne sajnálj senkit. Ha tudsz, segíts akár Édesanyádnak, akár Édesapádnak, de ne szánakozz, és magadat se sajnáld. Próbáld meg valahogy elfogadni a helyzetet, és eljön az idő a Te számodra, tudni fogod, és akkor nem követsz el hibát, és nem menekülésből fogsz dönteni.
2011. jan. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!