Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó lenne, ha...

Szerintetek jó lenne, ha itthon is kötelező lenne az apának is gyes-re mennie? Jó hatással lenne ez a kapcsolatokra, házasságokra?

Figyelt kérdés

Mondjuk a gyerek 1,5 éves korától a bölcsőde/óvoda-kezdésig.


Mi a véleményetek erről?


2012. okt. 8. 16:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%
És akkor miből él meg a család, ha egyik szülő sem dolgozik?
2012. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nem egyszerre vannak otthon, elnézést ha félreérthető volt!

Először anyuka, aztán apuka.

2012. okt. 8. 16:50
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Svédországban így megy. 1-5 éves korig anya van itthon, utána meg apuka. nem lenne ez rossz, mert legalább kialakulna az apa-gyerek kapcsolat is, de erre itt nincs lehetőség.
2012. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
30%
En nem igazán örülnék neki, ha a feleség elmegy dolgozni, nem hiszem, hogy a férj el tudja látni ugy a teendõket, mint a feleség. A feleség munka után lehet többet robotolna. Aztán ez a férjtõl is függ.
2012. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
48%
Én nem örülnék neki. Lehetőség most is van rá, többen élnek is vele, de én nagyon szeretek itthon lenni a gyerekekkel, a férjem meg nagyon szereti a munkáját, akkor most miért szólna bele az állam, hogy márpedig csináljuk máshogy?
2012. okt. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%
SENKINEK sem kötelező GYES-re menni, és ez így van jól. Milyen alapon akarsz kötelezni másokat, hogy hogyan éljék az életüket? Kinek képzeled magad?
2012. okt. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
13%
Ja, anyuka minél gyorsabban passzolja csak le a gyereket, nehogy vele legyen, undorító.
2012. okt. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
57%
Magyarországon ez nem megvalósítható mindaddig, amíg a munkáltatók hozzáállása olyan, amilyen. Eleve nehezen vesznek fel egy fiatal nőt, mert szülni fog, gyesre megy, kiesik 1-2-3, esetleg több évre, a gyes után kevés nőt várnak vissza. Vannak kivételek, de az a gyakoribb, hogy anyuka a gyes után hónapokig munkát keres. Ha az apukának is kötelező lenne gyesre menni, ugyanez lenne velük. Családok rokkannának bele.
2012. okt. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

6-os: nem akarok megmondani. Egy kérdést tettem fel mert beszéltem erről a barátaimmal és kíváncsi voltam mások véleményére.


7-es: azért az apuka nem egy idegen. Ugyanannyi joga van a gyerekkel lenni, mint az anyának. Az, hogy egy gyerek az apjával van számomra messze van attól, hogy "anyuka lepasszolja".

2012. okt. 8. 17:37
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

Ha anyuka is tud annyit keresni, mint apuka, és apuka nem érzi magát rosszul egy ilyen szerepkörben, akkor miért ne?

De ne legyen kötelező! :)

2012. okt. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!