Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a lányom oviba fog járni,...

Ha a lányom oviba fog járni, de én itthon maradnék 3 éves koráig, kötelező visszamennem dolgozni? A gyes is járna addig?

Figyelt kérdés

Nálunk az ovi feltétele a szobatisztaság és a 2,5 éves kor!

Munkát keresek, mert ahol dolgoztam nem megoldható egy ekkora gyerekkel, addig pedig csak találunk, nagyon remélem, amíg 3 éves lesz! Na meg 2. babát is szeretnénk!


2012. szept. 4. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most nem akarok vészmadárkodni, de úgy tudom az ovi feltétele még a munkáltatói igazolás is, h dolgozol valahol. Úgy nem lehet, h a gyerkőc ovis, te meg otthon "munkát keresel"......
2012. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

A gyes a gyerek 3 éves koráig jár, kivéve ha az anya visszamegy heti 40 órában dolgozni. Tehát az, hogy dolgozol is meg gyes-t is kapsz, olyan nincs.


A munkáltatóit kérdezd meg. Olyan van, hogy te otthon munkát keresel, de azt hiszem csak akkor ha a gyerek már elmúlt 3 éves.

2012. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Legalábbis ez az alap. Pár esetet kivéve, pl. protekciód van, hátrányos a gyereked helyzete, egyedülálló anya vagy...stb. És bár 2014ig tervezik bevezetni, h minden 3 évest fel kell venni, de gyakorlatilag már most nincs elég férőhely a legtöbb helyen.
2012. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez még csak egy feltevés! Van munkahelyem, de oda nem tudok majd visszamenni! Meg amúgy én jobban szeretném, ha itthon maradna velem 3 éves koráig!
2012. szept. 4. 19:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Most akkor azt akarod hogy oviba menjen, vagy hogy otthon maradjon?
2012. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Az oviban nem feltétel a munkáltatói, legalábbis nálunk. A fiam csütörtökön kezdi az ovit, nekem nincs munkám. Majd ha egész napos lesz, akkor tudok interjúkra járni. De amíg itthon van, addig hova menjek gyerekkel? Szeptember végén tölti a 3. évét, úgyhogy mindenképp úgy keresek munkát, hogy októberi kezdéssel.

De ha találsz munkát, akkor a gyest vissza kell mondani.

2012. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 alaszka ***** válasza:
Ez teljesen helyfüggő. Nálunk vidéken, pl. ahová az én lányom jár, nem egy anyukáról köztudott hogy nem dolgozik, nincs kistestvér, csak nem talál munkát, vagy pl. a férje dolgozik csak. Szóval ez az adott óvodától függ, ha nincs hely, akkor nyilván azokat részesítik előnyben, akik dolgoznak, de alapvetően nem feltétele a munkahely az óvodába járásnak. A gyes a gyerek 3 éves koráig alanyi jogon jár, teljesen mindegy hogy jár-e oviba, sőt bölcsis gyerek után is lehet igényelni. Ami nem mindegy, hogy hány órát dolgozol, mert napi 6 órát lehet csak, ha kapod a gyest. Amit nem árt most tudnod, hogy a munkáltatók extra kedvezményben részesülnek, ha gyesről, vagy gyedről vesznek fel egy kismamát, tehát a munkakeresésnél ez most előnyt jelent neked. Én hasonló cipőben fogok járni nemsoká, ezért már utánaolvastam.
2012. szept. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszaitokat.Mi is vidéken lakunk,egy kisvàrosban. A munkahelyem 40km-re van,a lànyomat sem elvinni,sem elhozni nem tudnàm az ovibòl,ha oda visszamennék.Mindenféleképpen vàltani akarok.De àtbeszéltük a dolgot és a lànyommal maradok amíg betölti a 3évet itthon. Csak szòbajött az ovi is,délig maradna,hogy legyen gyerekek között.
2012. szept. 4. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!