Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyosom évekig innen...

Az anyosom évekig innen Magyarországrol kapta a nyugdiját, de itt egy napot nem dolgozott. Itt felvette Romániába meg vigan elvolt belöle. Lehet ez ügyben fordulni valahová?

Figyelt kérdés
2008. máj. 19. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi pontosan a probléma? Nehari, de nem értem a kérdésből..
2008. máj. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én sem értem.

de szerintem mindegy honnan kapja inkább örülj hogy vígan elvan belöle és nem a nyakatokon lóg és ti pénzelitek. az jobb lenne?

2008. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez milyen már. Most be akarod mártani valahol? Nem szép. Szerintem is örülj hogy nem tőletek kell kérnie.
2008. máj. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Úniós tagállamok nyugdíjfolyósítói ezt elszámoják egymás közt. Ha te itt Mo. dolgozol, gondolsz egyet, és elköltözöl Olaszországba és nyugdíjas éveidet ott kívánod tölteni, megvan a lehetőség, az olasz nyugdíjfolyósító kifizet, aztán elszámolja Mo-val. Kb. ennyi az egész! Üdvözöllek az EU-ban:)
2008. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk lakik a faluban egy bácsi, aki egész életében Németben élt. Most a nyugdíjas éveire hazaköltözött. A nyugdíját küldik utána. Magyar forintra átszámolva kb. 600 ezrest ér a nyugdíja. Érdekes, nekem még sose jutott eszembe hogy utáljam érte, pedig én 100 ezrest keresek és 2 gyereket is nevelünk. Valahogy úgy érzem, megdolgozott érte. Hidd el, ha anyósodnak nem lenne rá jogosultsága, egy fillért se kapna nyugdíjat innen.Ismerve a magyar bürokráciát, az gyakrabban fordul elő, hogy olyasmit nem kapsz meg ami járna, mint hogy olyat megadjanak ami nem jár.


Amúgy meg ha nagyon idegesít a dolog, a nyugdíjintézetnél bejelentheted. Bár ha peched van, és tényleg elveszik a nyugdíjat től, akkor lehet hogy hozzátok költözik, és akkor ti tarthatjátok el öregségére, mert az utcára mégse kerülhet.

2008. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!