Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korrekt szülők? Adva van egy...

Korrekt szülők? Adva van egy jól menő családi vállalkozás, van 2 gyerek, fiú és az öccse A fiú 10-14 éve dolgozik a vállalkozásban (fizikai munka), az öcsi 30 éves, eddig egyetemista volt, életében nem dolgozott.

Figyelt kérdés

A szülők azt mondják, hogy a fiú átveheti a vállalkozást a fatertól abban az esetben ha az öccsének odaadja a cég havi bevételének a felét. Amit persze a fiú nem nagyon akar, hisz nem érti miért kellene fizetni az öcsinek súlyos százezreket a nagy semmiért, hisz ő soha nem dolgozott a cégnél. A szülők válasza erre: Mert családi cég, és mindenkinek fele fele jár. Viszont most nem jár mindenkinek a fele-fele, hisz a szülők elteszik a bevételt, abból a fiú kap havi fix fizetést alig 100 ezer fölött.

Mit lehet tenni ilyenkor? Nem vinni tovább a céget? Vagy ügyvédhez fordulni? Vagy lenyelni ezt a keserű pirulát?

Mit lehet tenni ilyenkor???


2011. márc. 23. 17:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem tartom korrektnek, mindenki dolgozzon a vállalkozásban, ha már családi. Közös a teher, aztán a jutalom is. Én is fiú helyében épp úgy elnyúlnék, mint az öcsike, és megmondanám, hogy tessék, most lehet igazságosan osztani.
2011. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, az lenne a legegyszerűbb amit írsz, de a fiúnak családja van már. A felesége gyesen, tulajdonképpen az ő fizujából élnek, szóval nem tud pattogni. Ezt persze tudják a korrekt szülők is, ezért sakkban is tudják tartani a fizetéssel, meg azzal, hogy ha nem tetszik a rendszer lehet menni másik munkát keresni. Hozzáteszem a fiú nem lett "kiiskoláztatva" mint az öcsi, mert ő rögtön elkezdett dolgozni a cégnél. Van ugyan szakmunkása, de hát azt tudjuk mennyi tér manapság.
2011. márc. 23. 18:08
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Én megpróbálnék megállapodni, ha nem sikerül, ügyvédhez fordulnék.

De lehet, hogy kiszállnék az egészből, oldják meg nélkülem.

2011. márc. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hű, de nagyon nemszeretem ezeket a kivételező szülőket... sajnálom :(
2011. márc. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én is sajnálom szegény fiút, a szomszédunk, és látom, hogy mennyire szenved. De én érdemben nem tudok neki tanácsot adni, hogy forduljon ügyvédhez vagy sem. Gondoltam hátha vannak nálam okosabbak is.
2011. márc. 23. 18:11
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

a pasi nélkül semmit nem ér az a vállalkozás!

ha kiszáll akk senki nem kap semmit.

de ez nem jó hisz az öcsike bármikor tud szerezni egy jól fizető állást.

de ha tud szerezni akkor csinálja.

ha családi vállalkozás, akkor az öcsi is vegye ki a részét!

ha nem akk hagyja békén szegényt és menjen el ő is dolgozni!

2011. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Ügyvédhez? Miért is? Van faternak egy vállalkozása, amit átad neki egy feltétellel. Neki ez nem tetszik, akkor nem veszi át és ennyi. Minek menne ügyvédhez? Szerintem az is kiröhögné. Szoktak meghagyások lenni az ajándéknál.
2011. márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. Pont arra lennék kíváncsi, hogy ha esetleg ügyvédhez fordulna, akkor tulajdonképpen "mivel" forduljon ügyvédhez.
2011. márc. 23. 18:33
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Ja meg a másik az, ha még valamit ki is tudna találni, akkor szerinted mi lenne? Apuka az orrára ba.szná az ajtót, hogy ahelyett, hogy örülnél neki, hogy átadom, meg dolgozhatsz benne, ügyvéddel jössz nekem? Aztán még munkája se maradna.
2011. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Oké, értelek. Ügyvéd kilőve.
2011. márc. 23. 18:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!