Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom 4hónapig dolgozott...

A lányom 4hónapig dolgozott vállalkozóként 1 cégnek. Ez volt az első és egyetlen munkahelye. Kérheti e a Bérpótló támogatást az önkormányzattól?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
El kell menni az önkormányzathoz, ott megmondják majd.
2011. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi ezt én is gondoltam.Voltunk is ma csak nem volt ott aki intézi.Holnapig pedig szeretnék tájékozódni,hogy mire számíthat.
2011. ápr. 21. 11:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én ezt a linket találtam. Az szerepel itt, hogy legalább egy éves együttműködésben kell lennie a lányodnak a munkaügyi hivatallal ahhoz az utóbbi két évben, hogy ezt megkaphassa,

valamint az egy háztartásban élőkre jutó kereset nem lehet több kb. 26.000 Ft-nál (ez azért elég alacsony)


Sőt..itt azt mondja vagyonnal sem rendelkezhet a család..


Valamint, ha meg is kapja elvileg havonta ki kéne jönni ellenőrizni a lakókörnyezetet (nem tudom ezt már csinálják -e) és ha bármilyen közmunkát kap, azt el kell végeznie.


Sok sikert kívánok azért Neki és ha van időd kérlek írd meg hogy alakult a dolog és tényleg így van -e, mert érdekelne.

2011. ápr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Pontosan ezt a választ kaptam,hogy előtte 1 év együttműködés kell a munkaüggyel...Az 1 főre jutó összeg is annyi,,,és igen kevés,,,ez is meg amit kap az ember utána az is,,de több mint a semmi:(((Ha az egész család jövedelmét számolnák akkor is a szinten alul lennénk,,,de ha a nagykorú gyermek már nem iskolás akkor egyedülállónak számit hiába él a szülőkkel.

Remélem nem nagyon zavaros amit írtam:)))

2011. ápr. 23. 15:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is januártól kapom ezt a bérpótló juttatást, 20éves vagyok, munkát sajnos olyat még nem találtam hol be is jelentenének.. :( Én is így kaptam meg hogy 1éves együttműködés kellett a munkaügyön vagy azthiszem úgy is lehet igényelni ha 220 napot munkával töltöttél elötte. Nekem is mondták, hogy mivel nagykorú vagyok, nem nézik kivel-hol élek, viszont az átmeneti segélynél(2 havonta kaptam 10ezret) ott nézték hogy nagyimnál lakom és hogy neki mennyi a nyugdíja.
2011. júl. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!