Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy anyám ennyire...

Normális hogy anyám ennyire pénz éhes lett?

Figyelt kérdés

komolyan mondom hogy az!nem nem vagyunk gazdagok, de ami kis pénzünk van, azt mind el szórják. Én 20 éves lány vagyok,már nem tanulok, és buzgó munka kereső vagyok.a párom 21 éves, ő külön és a szüleitől teljesen egyedül,de sokat vagyok nála.apukám 8 általánossal nem igazán tud elhelyezkedni, így mindenfélét melózik, heti 10 ezer ftot keres.

anya német országban él, ápol egy idős nénit, havi váltásba van. most ment vissza negyedszer, és elég jól keres. tudom hogy sok hitelünk, és tartozásunk van, de ez azért már túlzás, és nagyon úgy érzem hogy csak engem akarnak otthonról el zavarni.És mennék, ahogy kapok melót, költözök a barátomhoz.

a lényeg az hogy anyámtól és apámtól semmit nem kaptam se névnapomra, se 20. születésnapomra, mondván hogy nincs pénzük, majd vesznek vmit. na már a szülinapom is 1 hónapja volt, szóval szerintem ez elmarad. fel se köszöntöttek írtak egy smst, mikor tudták h nem sokára hazaérek, de szóba semmit nem mondtak. nem vártam el hogy ezt vegyen meg azt, sose voltak nagy kéréseim, de azért 20. szülinapomra jól esett volna egy táblacsoki.

persze, megértem hogy nincs pénzük, de egy nap elszívnak több doboz cigit!arra van, és egy szelet csokira nincs?

Régen sokat volt itt a párom (akkor még nem költözött külön, és nem is melózott) és anyámék kb letámadták, hogy fizessen bele ebbe, abba. oké,még ez érthető. de most már külön él, és annyi hogy minden 2. hétvégén itt van, (egyet nála vagyunk, egyet nálunk) és anyám már célozgat h a víz,meg a villany. azt nem nézi hogy barátom vesz nekem ruhát,mert anyám évek óta semmit nem vesz (eddig mindig azt mondta hogy ott az ösztöndíjam, ami igaz hogy semmire nem elég... most meg kb már természetes hogy egy zoknit se vesz)

apám megjegyzi ha 2 szelet kenyérrel többet eszek meg, vagy ha megeszem az utolsó szelet felvágottat,mert hogy nemtudja hogy holnap miből vesz.. -.- persze cigit tud venni, mindennap. az az első.

a párom próbál idomulni hozzájuk, vesz kaját ha itt vagyunk hétvégén, mindig ő veszi a kaját hogy azt főzzük meg, de apám múltkor duzzogva azt mondta hogy ő nem eszi meg más kajáját. Anyám meg apám előadják hogy barátom csak itt van (mondom 2 hetente 2 napot) és csak jól bezabál, és hazamegy. nem segít semmit.

hát most hétvégén csak 1 órát könyörögtem apámnak hogy engedje meg hogy a barátom vágja le a füvet, mivel segíteni akar. 1 óra könyörgés után engedte csak meg. szóval előadják hogy semmit nem ad ide (minek is kéne mert itt van 2 hetente 2 napot?) de én mikor hetekig lent vagyok nála, akkor anyámat nem érdekli hogy miből eszek, stb.

meg hogy nem segít semmit, holott apám mindenre azt mondja hogy nem kell segíteni nem kell.

és az hogy kajára sincs pénzünk, az is vicces, mert cigit mindennap tud venni, utána meg sír a szája hogy kenyeret már nem tudott venni.De ha barátom vesz kaját akkor ő abból nem eszik.


anyám kb kérdőre volna hogy hova tud barátom "elbaszni" ennyi pénzt, mert milyen jól keres. baromi jól... kár hogy 3 műszakba meg is melózik érte, ne hogy már anyám kérje számon hova mit költ.a másik meg hogy szegény gyűjtöget, és teszi félre a kis pénzét, hogy el tudjak már innen költözni.


egyszerűen már elegem van ebből.mindig ez a sajnáltatás megy csak. 3hónapja hozza haza anyám a pénzt, de ugyanakkora csóróság van, mert amikor van pénz, akkor van pizza, meg minden ami kell. kicsit vicces. barátommal meg minden jó volt, mármint szerették, de mióta többet keres mint apám (ugye a 3 műszakhoz képest, ez se sok, de apám csak egy műszakba van, szóval mit várnak..) azóta kb meg vannak bolondulva.


2012. okt. 9. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagy. Felnőtt ember. Otthagynám őket gondolkodás nélkül. Barátod egyedül él, nem értem miért nem költözöl oda. Legyél még buzgóbb álláskereső, és két fizuból valahogy meglesztek. Aztán anyád és apád annyit dohányzik majd amennyit csak akar, mindezt úgy, hogy nem "rontod" otthon tovább a levegőt és mindenki boldog lesz. Én húznék...
2012. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az egyetlen megoldás, ha elmész. Velük már nem tudsz mit kezdeni, nem ez az első ilyen, amit hallok. Nagyon jó barátnőm is hasonló cipőben jár, csak ő már idősebb, és elköltözött, egy fillért nem kap a szüleitől, de ha nagy ritkán haza látogat, akkor is sajnálják tőle az ételt, és még mindig azzal zaklatják, hogy ők tartják. Nevetségesek az ilyen szülők, valószínűleg a saját elszúrt életüket akarják valahogy kompenzálni, vagy ha nekik nem jó, akkor nehogy már Neked jó legyen. Nagyon sajnálom azokat, akiknek ilyen szüleik vannak. Megváltoztatni nem tudod őket, nem fogják belátni, pláne nem a gyereküktől, hogy nem normális, amit csinálnak. Egyetlen megoldás, ha minél előbb külön életet kezdesz. De arra azért készülj fel, h akkor is fognak majd beszólogatni, meg követelőzni.
2012. okt. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
a dohányzás komoly függőség, ezért nem szabad senkit bántani. 20 éves vagy és nincs kereseted (ami nem feltétlenül baj) így nem helyes beleszólni ilyen mértékben a családi költségvetésbe. a 8 általánossal meg a vendégmunkával és a gyári melóval nem igazán tartoztok az elithez. korábban kellett volna gondolkodni, de hitelre bezzeg volt ész ez rosszabb, mint a cigi.
2012. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"a dohányzás komoly függőség, ezért nem szabad senkit bántani"...miaz h nem szabad bántani?...ha azon sír hogy nincs mit enni, miközben naponta elb@ssza a kaja árát cigire, akkor hagy ne sajnáljam már.


Amúgy tényleg undorítóak az ilyen szülők, saját életük el van cseszve, ők nem vitték semmire, és nehogymár a gyereküknek jobb legyen. Tényleg annyit tehetsz sajnos hogy lelépsz tőlük.

2012. okt. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

azért nem tudok elköltözni barátomhoz,mert ő elég szar helyen lakik, csak lehúzzák pénzzel, és nincs is hely, hogy odacuccoljak. ezért dumáltuk azt meg, h ahogy lesz melóm megyünk, egy teljesen új helyre, és akkor neki se kell ott élnie tovább.

igaz h nem szólhatok bele hogy cigire költik-e a pénzüket, de ők mi jogok kérik számon hogy barátom mire költi a saját fizuját?

2012. okt. 9. 15:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is az egyetlen megoldás az lesz ha elköltözöl, de ahogy elmesélted a szüleidet, ezek után is fognak szekálni talán még pénzt is kérnek tőled.

Nálunk hasonló a szegénység de ez annyiba más hogy egy nevelőszülő nevel 3 tizenéves gyereket, akik még tanulnak.

De szerintem igazságtalan amit a szüleid csinálnak, ha van pénzük dohányra akkor nehogymár a lányuktól fukarkodják a pénzt.Emellett szerintem nemkéne beleszólniuk abba hogy mire költ a barátod, nincs hozzá joguk.

Ja és sok sikert kívánok a munkakereséshez! :)

2012. okt. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szomorú..
2012. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a szüleid tipikus prolik, és képtelen beosztani a pénzt, ill. felelősen gondolkodni.


menj, amint tudsz, és vissza se nézz, mert a végén még téged is magukkal húznak az adósságspirálba.

2012. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha évvesztes vagy, akkor is kb. egy éve érettségiztél, ha nem vagy évvesztes, akkor 2 éve.


Én a helyedben keresnék piacképes szakmát, azt kitanulnám, és mellette nagyon keményen tanulnám az angolt, hogy a középfokút letegyem. Ha nem lépsz akár tanulás útján, akár munka útján otthonról, akkor keresztet vethetsz az életedre.

2012. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nem érettségim van hanem szakmám, ami semmire nem jó.hiába mondja mindenki hogy na ebből meg lehet élni, nem nem lehet. a héten csak 11 héten csak 11 helyre küldtem el az önéletrajzomat, és semmi...:S szokásosan. egyébként idén júliba volt az utolsó vizsgám, szóval idén végeztem.

persze érdekelne a tovább tanulás, de mivel már kiiratkoztam a sulimból (ocsmány egy iskola azt el kell mondanom szóval sehogy se maradtam volna) ha megint beiratkozok valahova akkor a másodszakma az pénzbe kerül. az meg ugye nekünk "nincs".okj-s tanfolyam meg mind férfi szakma indul, mivel azt is néztem ...

2012. okt. 10. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!