Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám haláláért okolható...

Apám haláláért okolható anyám? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval édesapám egy nagyon jó kedélyű, nyugodt és kifejezetten egészségesen (se cigi se pia se alkohol, és mellette sok sok sport) élő ember volt, majd egyszer összevesztek anyámmal - aki nagyon szeret veszekedni, kötekedni emberekkel, sajnos nagyon nehéz természete van mi a gyerekei ha csak tehetjük kerüljük még a beszélgetést is vele, mert sokszor még az élő fába is beleköt- apukám meg szívrohamot kapott összeesett és meghalt, szerintem ezért erősen okolható anyukám, bár ő mindig próbálja másokra kenni (többek között rám, nővéremre, vagy nagyszüleimre).

2012. okt. 2. 03:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
sajnálatos ami történt. Részvétem! Lehet, hogy anyukádnak ib bűntudata van ez miatt, és próbálja kihúzni magát a felelősség alól.
2012. okt. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Most már nem érdemes okolni senkit, biztosan anyukádnak is hiányzik, részéről a viselkedése nem volt szándékos, nyilván nem akarta a halálát.

És nem okolható, hiszen apukád anyukádat választotta anno, önként, a nehéz természetével együtt, és hogy gyenge volt a szíve, arról sem anyukád tehet.

2012. okt. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem okolható érte, és ha okolható lenne is, akkor sem lenne értelme. Ha valakinek rendben működik a szíve, az nem fog kapni szívrohamot akármilyen házsártos is a felesége.

Genetikai háttér is lehet valószínűleg az ok, esetleg születési rendellenesség, ami rejtve maradt.

Tökéletesen egészséges ember nincs, az élet a változatosságról a különbözőségről szól, mert ez az alapja a fajok túlélésének jöjjön akármilyen katasztrófa is. Mindenkinek vannak olyan rejtett tulajdoságai, amik veszélyeztetebbé tehetik adott szituációban, illetve olyanok is, amikkel meg ellenállób lesz. Édesanyád semmivel sem rosszabb a munkahelyi stressznél a dohányzás, vagy környezetszennyezési ártalmaknál. De ezek egyike sem közvetlenül felelős egyes emberek haláláért, mindig vannak más okok is a háttérben.

2012. okt. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%

Igen, okolható. Éppenúgy, mint az édesapád anyja, aki valószínűleg hasonló alak volt, mint a kedves anyukád. Sok nő van, aki a férjét idő előtt a halálba kergeti.


Persze, ezzel nem mégy semmire, mert az édesapádat így is, úgy is, meg kell gyászolnod - nyílván ő sem volt szent. Annyi választsod van, hogy anyukát magára hagyod: kötekedjen a betonnal vagy a falicsempével egyedül.

2012. okt. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem okolható. Ahogy előttem írták, egészséges ember nem kap szívrohamot semmilyen veszekedéstől.

Ugyanúgy nem lehet ezért okolni, mint azt, akit megfenyeget a párja/rokona, hogy öngyilkos lesz és meg is teszi.

Nagyon nem szép tőled, ha anyádat okolod apád haláláért, hiszen teljesen megkeseríted az életét - jobban, mint ő a tiétekét valaha is. Tőle sem szép, hogy másokra próbálja kenni, de van egy olyan érzésem, hogy a bűntudatát és a feléje érkező vádakat próbálja terelni.

De ha az a célod, hogy teljesen kikészítsd anyádat, akkor csak csináld.

2012. okt. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se tehet rola. kiveve ha pontosan tudta hogy szivbeteg es direkt hergelte.

egyebkent eleg szomoru csalad ez ahol egymast okoljatok egy ember halalaert.

2012. okt. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Rengetegen kapnak szívrohamot veszekedés nélkül. Most ez nyilván hülyén hangzik de ez sokkal szebb halál, mint hónapokig szenvedni valami halálos betegségtől.


Én is tudok olyat ahol sajnos az illető meghalt szívrohamban pillanatok alatt és senki nem hergelte, nem idegesítette előtte, sem hosszú sem rövid távon.


Én nem okolnám, mert felesleges, sport közben is meghalhatott volna. Ez így szerencsétlenül jött ki, másrészt apád ott is hagyhatta volna anyukádat már korábban is, ha annyira szörnyű természet, de ő nem tette, tiszteljétek a döntését.


Részvétem!

2012. okt. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kicsit mintha sajátosan látnátok a helyzetet, a válaszok nagy részét köszönöm, de nem tudom milyen alapon ítéled pl. nagyanyám akihez mindig menekült apám, a másik, meg hogy én kerülöm, 14 éves korom óta nem élünk együtt persze ő a hátam mögött hívogatja barátaim, hogy kutakodjon utánam, feltöri a facebookom, majd ha megtud valamit akkor azzal hónapokig zaklat telefonon, az utca másik oldalán lakik, és állandóan figyeli, hogy kik járnak fel hozzám, ha meglátja, hogy jön valaki akkor azonnal valami halaszthatatlan dolog miatt át kell jönnie hozzám, és a barátaim előtt elkezd fikázni, tehát nem tudom ki keseríti meg jobban a másik életét. Én kisfiú voltam mikor apa meghalt, és sohasem foglalkoztam azzal, hogy kinek is a hibája, de mostanság - főleg, hogy most már átlép minden határt- előjött bennem ez a kérdés, hogy ez nem-e az ő hibája, mivel nekünk mindhármunknak van valamilyen kényszerességünk/problémánk, amit a pszichiáter is neki és az ő csodás nevelésének tulajdonít.
2012. okt. 2. 18:14
 9/12 A kérdező kommentje:
Azzal nem tudom, hogy hogyan készíteném ki, hogy nem is beszélek vele, de azért kifejthetnétek...
2012. okt. 2. 23:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan tisztában vagy vele, hogy fogalmam sem volt arról, beszélőviszonyban vagy-e anyáddal, vagy sem.

Mint olvasom, ez nem most történt. Te még mindig nem tudsz túllépni rajta.

Ha haragszol anyádra, azt meg tudom érteni, rossz anya volt, ez nem kétséges. De akkor sem ő a felelős apád haláláért! Sok mindenért haragudhatsz rá, de ezért az egyért nem.

2012. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!