Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem nem neveli a...

A feleségem nem neveli a gyereket. Nemsokára a rendőrség fog keresni? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Amikor kicsi volt és lehetett büntetni akkor még nem volt semmi baj, lehetett bírni vele. De ahogy nőtt úgy elkezdte leszarni a dolgokat és már évek óta elég durván visszapofázik az anyjának meg mindenkinek. Mindennek az ellenkezőjét csinálja. Mellettem már nem olyan tökös gyerek mert tudok bánni vele de az anyja nem érti meg, hogy nem kell neki mindent engedni, büntetni kell és nem lesz ilyen, de ő úgy viselkedik vele mintha még mindig egy 5 éves kisfiú lenne. Pedig már 17. Ma reggel hívtak az iskolából, hogy az okos gyerekem telefújta az iskolát gázsprayvel, kiküldtek mindenkit és egy páran rosszul is lettek, ezen kívül gondok vannak a viselkedésével, lóg és még csak egyesei vannak. Most kirúgják. Munka miatt ritkán járok haza, legközelebb csak hétvégén fogok vele találkozni de akkor helyreteszem. Mi kell még a feleségemnek, hogy észrevegye ami körülötte történik? Szerintem nem is érdekli amikor meg megkérdezem tőle akkor csak annyit tud mondani hogy rá nem hallgat. Én nem akarom hogy egy bűnöző senki legyen belőle, nem tudom a feleségem ezt hogy gondolja. Mit tehetnék? Gondoltam arra, hogy hétköznap velem lenne de az sem olyan jó mert reggeltől estig egyedül lenne, bármit csinálhatna.
2012. okt. 9. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

"Amikor kicsi volt és lehetett büntetni akkor még nem volt semmi baj, lehetett bírni vele. De ahogy nőtt úgy elkezdte leszarni a dolgokat és már évek óta elég durván visszapofázik az anyjának meg mindenkinek. "

Ekkor kellett volna megfogni, s nem 17 évesen. Ahogy láttátok rajta a rossz irányba változást.

2012. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

A feleséged túlságosan megengedő a nevelésben, Te pedig éppen az ellenkezője vagy. Hiányzik a szeretet a szavaidból a fiad irányába.


Valahol középen kellene megtalálni a megoldást.

2012. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Én is úgy látom, mint az előző: elkéstetek a neveléssel. És veréssel, büntetéssel nem lehet jóvá nevelni. Csak szeretettel, jó példával,beszélgetéssel, észérvekkel. Ha ez a gyerek megindult a lejtőn lefelé, s egyre nagyobb sebességbe kapcsol, nehéz megállítani, pláne visszafordítani. Ne hibáztasd a feleségedet, hisz ahogy olvasom, rá hárult a neheze, te távolról voltál az életük részese. Most is azt mondom, beszélgess vele az élet dolgairól, kérdezz rá, mit akart ezzel, s főleg kit akart idegesíteni és miért, gázsprayzett. Ha elég meghitt a beszélgetés - főleg valami szabadtéri program keretén belül-s érzékeli, hogy szereted, megérted, támogatod, akkor lassan, fokozatosan megnyílik.De a szidás csak olaj a tűzre. Ennél még az érzelmi zsarolás is jobb, amikor megszánja az anyját, hogy ennyi bántást okoz neki. Azt kellene erősíteni, amiben jó ez a srác, hogy büszke legyen az értékére, és ne egy töketlen banda legyen rá büszke, s adja alá a lovat.
2012. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Késő bánat.Beszélgess vele sokat,ha egyáltalán lehet ilyet csinálni vele.
2012. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elkéstünk egy kicsit de még lehet javítani a helyzeten. Szeretjük (ezt ő is tudja) de most haragszom rá mert ezt nagyon nem vártam tőle. Amikor jót csinál megdicsérjük de neki mégis a rossz jobban tetszik, gondolom náluk ez a menő. Fogalmam sincs mit akar ezzel elérni.
2012. okt. 9. 15:04
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Hogy mit akar ezzel a viselkedésével elérni ? Azt, hogy figyeljetek rá jobban, beszélgessetek vele, szeressétek, törődjetek a lelkével. Csupán "csak" ennyit. Soha nem késő !
2012. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy az anyuka tehet róla...öcsém is sajnos hasonló és lányoknak/nőknek nem fogad szót...persze apának se nagyon de akkor visszafogottabb....
2012. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Én is úgy látom, mint az előző: elkéstetek a neveléssel. És veréssel, büntetéssel nem lehet jóvá nevelni. Csak szeretettel, jó példával,beszélgetéssel, észérvekkel. "


És ez attól nem azt jelenti, hogy meg kell neki engedni mindent. De büntetéssel, hatalommal pont ezt éred el: A gyerek nem tisztel, hanem fél tőled, viszont egy idő után kifogysz a hatalmadból és SEMMIVEL nem tudsz már rá hatni.


Ilyenkor okosat mondani, mit lehet már? A gyerekkel már nem sokat tudsz kezdeni, itt csak az segít, hogy ha a saját eszével belátja, hogy neki se jó, amit csinál. De hogy ezt hogy érd el?

2012. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem szintén 17 éves,és hasonlóak a gondok.

Én 22 vagyok.

Anyu mindig elkövette azt a hibát,hogy falazott neki,ha rossz volt a suliban,vagy ha rosszat csinált.

Én mindenért le voltam cseszve,ő meg azt csinált,amit akart.

Most eljutottak arra a szintre,hogy suliból ki akarják dobni,mert órán leghátsó padban rágyújtott,óra közben eszik...stb.

Aputól mindig is jobban tartott,de most már tőle sem fél,lesz@rja magasról,neki is visszabeszél!

Nem akarlak elkeseríteni,de szerintem veled is ez lesz.

Az asszony nagyon hagyta elkanászodni!

Tesóm állítólag már füvezik is.

Én is szóltam anyunak,hogy azért mégsem kéne mindent ráhagyni,én voltam a hibás.

Akkor tartsa el 40 éves koráig,vagy tovább.

2012. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13%
ugyanmár ezek ártatlan gyerekcsínyek, karója mindenkinek van sok ennyi idősen, könnygázzal játszani meg tényleg szórakoztató. nyugi, húsz éves korára benő a feje lágya, addig meg had élje ki magát, a szabad szellem mindent megold. maximum átmegy másik suliba. nem kell ilyen vérmesnek lenni. egy nap büszke leszel még rá. biztos életrevaló.
2012. okt. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!