Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki tagadhatnak az örökségből?

Ki tagadhatnak az örökségből?

Figyelt kérdés

1, az a helyzet hogy apám egy köcsög és mikor összeveszek vele, el akar küldeni a háztól el küldhet?

meg ki akar tagadni az örökségből?

apám vette a házat mielőtt anyuval összeházasodott na most házastársi viszony miatt anyué is a ház ? és az ő bele egyezése is kell hozzá vagy nem?


2012. okt. 9. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kocsogtol minek a ház? János, hogy arra jó?
2012. okt. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha el akar küldeni elküldhet.

Van olyan papír amin az áll,hogy neked van részed a házból?

Ha van akkor nem tud.

Ha nincs akkor viszont semmiféle örökséged sincs,ezáltad akkor tesz ki amikor akar.

Ha apukád a házasságuk elött vette a házat akkor nem biztos,hogy anyukádnak is van benne része.

Akkor lehetne benne része anyukádnak ha az házasságuk alatt szerezték volna a házat.

De passz nem tudom,kérdezd meg tőlük.

2012. okt. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha nagykorú vagy, elküldhet a háztól, nem köteles sem eltartani, sem a tulajdonában megtűrni. Kitagadni nem tud, ahhoz nagyon komoly dolgok kellenek, nem elég összeveszni. Ha a ház édesapád nevén van, akkor az az övé, halála esetén édesanyádat haszonélvezeti jog illetné meg.
2012. okt. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem kell nekem a ház de még csak most kezdtem el az életem (20) és annyi pénzem még nincs hogy el költözzek, meg azért szqrul esne hogy ahol lakok(laktam) házhoz semmi közöm
2012. okt. 9. 17:47
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
64%
Hát közöd nincs hozzá jogilag, akár szarul esik, akár nem, hisz semmit sem tettél érte. És mint mondtam, nem köteles rólad gondoskodni, a lakhatásodról sem.
2012. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát leg feljebb a kezével tart el engem sose láttam tőle egy fillért se a rezsit mindent anyu fizeti de 17 éves koromtól viszont el tartom magam mármint ruhára kajára semmire nem kérek pénzt
2012. okt. 9. 17:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Vizet,villanyt,gázt (fát) is?

Ezekből is kiveszed a részed?

havonta adsz haza a fizetésedből,segítesz a szüleidnek?

Ha ez így lenne az apád nem akarna kitagadni.

2012. okt. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
az a helyzet hogy én a bátyám meg anyu tartjuk el mióta dolgozok adok anyunak havonta pézt a bátyám dettó szóval az a helyzet higy rajtunk élősködik a házat is anyu pénzéből újítottuk fel, csak az őnevén van a ház, és amilyen szemét anyut meg a tesvéreimet is kiakarja tagadni,de majd meg lássa szar lessz egyedül mikor kicsi voltam anyuval el költözztünk aztán vissza könyörögte anyut
2012. okt. 9. 18:02
 9/11 A kérdező kommentje:
nem sokat de adok havonta egy tíz-húszezret és nem a szüleimnek hanem csak anyunak,de nem ismeritek az apám nem csak velem csinálja ezt hanem az egész családdal de legjobban anyuval most is azért vesztem össze vele mert anyut védtem ja azt nem mondta hogy meg is fenyegette hogy meg veri (megint) a másik dolog hogy alkesz
2012. okt. 9. 18:08
 10/11 A kérdező kommentje:

amit meg keres pénz azt úgy eldugja hogy már őse tudja holvan,

amúgy meg nem rég vett egy kis házat ami az ő nevén van de akkor már anyuval rég házasok voltak az a ház is akkor csak az övé nincs anyunak se köze hozzá

2012. okt. 9. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!