Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a (majdnem) férjemne...

Elmondjam a (majdnem) férjemnek? (pénzügyi dolog)

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy most költöztünk külön a szülőktől, 1 hét múlva lesz az esküvőnk - ezt csak azért írom, hogy ismerjétek a helyzetet


A párom nagy álma egy ps3, de annyira nem megy jól, hogy mikor úgy gondoljuk, veszünk egyet. Most ő tart el, dolgozik, én még tanulok. 150,000ft körül van a fizetése, ebből nyáron 50, télen 70 megy a lakásra (bérleti díj+rezsi), 20 a számlákra (telefon, kondibérlet), a többi megmarad, szóval van miből gazdálkodni.


A helyzet az, hogy én az egyetemen megpályáztam egy szociális ösztöndíjat, amit meg is kaptam, de a párom úgy tudja, nem ítélték meg. Ez havonta 24.000Ft, szeptemberben nem kaptunk, most októberben 2 havi, vagyis 48.000Ft jön majd. Vagyis október+nov.+dec., az 48.000+24.000+24.000 vagyis majdnem 100.000Ft lenne.

Karácsonyra szeretném meglepni egy ps3-al, arra szeretném félretenni, de olyan lelkiismeretfurdalásom van, hogy hazudtam neki a pénzt illetően (mégiscsak ő tart el, hiába mondja mindig, hogy minden közös, az enyém is, amit megkeres, de akkor is...)

Szerintetek mit csináljak? Amit szeretne játék (két kar, játék, meg mit tudom én, mi még..) 70-75E Ft jelenleg, de talán az ünnepekre csökken kicsit az ár.


Mint mondtam, nincsenek filléres gondjaink, de valahogy rosszul érzem magam, hogy a pénzzel kapcsolatban kell hazudnom, pedig csak Neki szeretnék meglepit... szerintetek mit csináljak? Mondjam meg, hogy mégis kaptam, és hogy miért titkoltam el? Vagy mondjam, hogy véletlenül félrenéztem, de ne áruljam el, miért nem akartam megmondani, hátha összejön a meglepire a pénz?

Vagy tartsam magamban, és annál nagyobb meglepetés lesz?


Bocsi, hogy hosszú lett és köszi, ha válaszoltok


(nem, nem ez a legnagyobb problémám, csak frusztrál...)


2012. okt. 9. 18:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
csak akkor van értelme titkolni, ha tuti összejön a pénz (vagy ki tudod egészíteni) és megveheted karácsonyra a meglepit. megértem, h rossz érzés, de a legjob szándék vezérel, és ha kibírod, hatalmas lesz a meglepetés. íjattudod, minél kevésbé sejthető, annál nagyobbat "üt". de ha túl nagy lelki teher, akkor mondd el bátran, annyit nem ér a dolog, h most hónapokig stresszben legyél
2012. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

tutira összejön rá, meg valamennyikével ki is tudnám egészíteni, ha nem. Akkor szerinted ez nem elítélendő?

Mert attól félek, hogy olyan hátszele lesz, ha kiderül, hogy Ő tart el, és még annyira sem tisztelem, hogy ne hazudjak...

2012. okt. 9. 19:10
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Fúúú, azért azt tudd, hogy így önként hozol be a lakásba egy vetélytársat, akivel osztoznod kell majd a leendő férjed szabadidején:D
2012. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
nem ismerem a pasidat, de ha jól értem, karácsonyig az összes pént, amit szociális ösztöndíjként kapsz erre az ajándékra fordítanád. semmennyit sem költenél belőle másra, csak erre gyűjtögeted, nem? szerintem ez nagyon szé ajándék (azt benni valakinek, amire igazán vágyik) és látszik belőle, h mennyire szereted. miután átadtad, mondd el neki, h meglett az ösztöndíj és ezentúl havonta ennyit és ennyit (a teljes összeget) hooztehettek a családi kasszához. kérj bocsánatot, h eltitkoltad, és tedd hozzá, h azért tetted, h őt meglephesd. én kiugranék a bőrőmből és elolvadnék, h a párom ennyire szeret. ő is, vele simán meg merném csinálni és tudom is, mi lenne neki a "nagy" meglepetés :-). ha nem szenvedtek hiányt semmiben és közben nem jön olyan váratlan kiadás, amikor felelőtlenség lenne nem bevallani, h voltaképpen több pénz folyik be a kasszába, mint amiről ő tud, akkor véghezviheted a tervet, szerintem nagy lesz az öröm. :-)))
2012. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

köszönöm.

sajnos csak 5 hónapig jár az ösztöndíj, utána megkapom a diplomát (ez nem sajnos :) ). Vagyis csak egy havi menne a közösbe, meg a maradék...

De akkor tartom a számat és remélem ki is bírom karácsonyig, hogy ne mondjam el... :)

2012. okt. 9. 19:49
 6/20 A kérdező kommentje:
Valamokka, talán annyira nem kell osztozni :)
2012. okt. 9. 19:49
 7/20 anonim ***** válasza:
Elmondhatod neki hogy kapod az ösztöndíjat de egy meglepetésre tartogatod.Mondjuk ez csak akkor működik ha nem vágja le egyből mit kap tőled...
2012. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
ha neked nem gond hogy hazudsz emiatt a dolog miatt akkor hazudj,de mint a kérdésedből kitűnik gondot okoz és rossz érzést,ne mástól kérdezd hogy mit tegyél vagy mit tart x ember elitélendőnek ha a saját lelkiismereted is választ ad a dolgokra,amúgy én is azt mondanám amit az előttem szóló tanácsolt.
2012. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem hazugság :)

És szerintem nem fog emiatt megharagudni. Mert nem magadra költöd, és nem magadnak rakod el, hanem őt akarod meglepni vele. Szóval jót cselekszel, de csak füllentesz miatta. És tuti, hogy ő is nagyon fog örülni a ps-nek, de arra azért vigyázz, nehogy ő is megvegye valamilyen dugi pénzből előtte, mert akkor te már buktad az ajándékot! :D

2012. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
egyből tudná, az biztos. Csak ezt mondja mindig, hogy szeretne, ami drága. Meg ugye az összeg is kiderülne akkor, szóval nagyon egyértelmű lenne számára
2012. okt. 9. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!