Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted melyik a jobb...

Szerinted melyik a jobb huszonévesen?

Figyelt kérdés

1. Vannak, akik 20-25 éves koruk közt összeköltöznek a párjukkal, férjhez mennek, gyereket szülnek, mosnak-főznek, rendezik a közös lakást (már ha nem a szülőknél élnek), dolgoznak, fizetik a számlákat, élnek, mint akik, 10-20 éve házasok (értem ezt úgy, hogy olyanok a koruk ellenére, mint akik már 40 évesek). Nem hasonlítanak a fiatal korosztályhoz, huszon pár évesen már a tetőfokát élik az életüknek. Munka, család és hasonlók.

2. vannak, akik 20-25 évesen otthon élnek, akkor is, ha párkapcsolatban vannak. Egyik fél-másik fél a szülőknél, otthon, ahol eddig is éltek. Tanulnak, esetleg dolgoznak, esetleg mindkettő egyszerre. Családtervezés kérdése a későbbiekben. Munkából pénzgyűjtés a jövőre nézve, illetve otthon besegítés pénzzel és egyéb dolgokkal. Baráti társaságba járás, illetve sok közös program kettesben a barátnak és barátnőnek, akik komoly kapcsolatban vannak, de eljegyzés és efféle dolgok nem kerülnek szóba ennyi idősen.


Kíváncsi vagyok, hogy ki melyiket tartja jobbnak és miért.


2012. okt. 9. 19:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Helyzettől függ.
2012. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
szted csak ez a 2 lehetséges? mert én 24 vagyok, és egyikbe sem tartozom :)
2012. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
3: 20-25 évesen otthon lakik senkije nincs és egyetemre jár.
2012. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

4. Párjával és annak szüleivel él, munkanélküliként és gyerek nélkül.

24/N

2012. okt. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
akkor én mondok egy negyediket. összeköltöztünk a párommal, mosunk, főzünk, számlákat fizetünk, dolgozunk, folyamatosan eljárunk mindenféle, nincs egy unalmas napunk. mozizunk, kirándulunk, rengeteget bulizunk. gyerek nem kell, kösz ;)
2012. okt. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Kinek mi a jobb helyzettől is függ. Én pl. egy kisvárosban születtem, ahol természetesen nincs egyetem. Ezért költöztem el. Eleinte a barátnőimmel laktam albérletben, majd 22 évesen összeköltöztem a barátommal. Azóta úgy élünk, mint a 40 évesek, ahogy te írtad :)

Szeretek vele élni, jó hogy vannak közös céljaink, álmaink. Emellett persze van saját életünk is barátokkal, haverokkal. Nincs gyerekünk így nem kötött az életünk, azt csinálunk amit akarunk. Nem vagyunk összenőve, mint sokan körülöttünk, annak ellenére hogy szeretjük egymást. Nekem az nem tetszik az összeköltözők nagy részében, hogy nem tesznek egymás nélkül egy lépést sem. Persze, ha egyikben sincs igény erre, akkor oké, de sok ismerőst látok, ahol az egyik menne egyedül is. Szerintem ez a nagy probléma abban ha a fiatalok együtt élnek.

Abban semmi rosszat nem látok, ha már ilyenkor is úgy élünk, mint az idősebbek. Mostanában szokás az, hogy még a 25 évest is a szülők tartják.

26L

2012. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
5. Egyedül él.
2012. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

2. bár nekem most tök jó pasi nélkül is, sőt, de ha lenne, költözi nem akarnék.

Azért, mert nem. Nem kell gyerek és felelősség, nincs rá pénzem, nem akarok mástól függni, legyen meg a saját életem, boldogulásom, aztán jöhet valaki a képbe.

Még komoly kötöttségek nélkül szeretnék élni. Nem tudom, miért, talán, mert csalódott is vagyok, de nem, amúgy se kellene, ismerkedek , pörgök, nem féltékeny rinyálást akarok hallgatni, meg terrorban élni.


24/L

2012. okt. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Voltam 20 évesen az első kategóriában, de szakítás után újra a másodikba kerültem, majd újra az elsőbe. Mindegyiknek megvan a maga varázsa, hogy kinek mikor jön el a komolyabb családtervezés, önfenntartás sok dologtól függ.
2012. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

a válaszolók rátapintottak a lényegre. a két lehetőség, amit felvázoltál, nem olyan, h az egyik vagy a másik és a kettő között nincs semmi sem. nekem pl 25 éves korom alatt nem is volt komolyabb kapcsolatom, de tök sokat utazgattam, sőt, éltem is tartósan külföldön. alapvetően facér voltam, nagy baráti társasággal és minden hétvégén buliztunk valahol (tehát sem az 1. sem a 2.)

most már inkább az 1-ben vázoltak szerint élek, de most már meg is van a korom hozzá, mert egy jó tízessel idősebb vagyok, mint akiknek ezt az életet "szántad" :-)

2012. okt. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!