Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyen családi...

Szerintetek ilyen családi körülmények között megérné felvennem a diákhitelt jobb élet reményében?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok. A szüleim nem engedek arra az egyetemre, ahova kiskorom óta készültem. Főleg az egyetem jó híre vonzott, de a város is, és az is, hogy messze van tőlünk, szóval a függetlenedés. Most egy másik egyetemen tanulok, ami viszonylag közel van hozzánk, és bejárós vagyok (napi 3-4 óra utazással). Még mindig nagyon vágyok az eredetileg kiszemelt egyetemre. Félévkor lenne lehetőségem átjelentkezni, viszont csak fizetősre. A szüleim hallani sem akarnak az átjelentkezésről, és nem támogatnának, tehát csak diákhitelből tudnék menni.

Amúgy is vannak itthon gondok, alig várom, hogy elköltözzek. Anyukám eléggé nem normális, úgy kezel, mint egy ötévest, teljesen irányítani akar. Megmondja mit vegyek fel, hogy fessem ki magam, hogy álljon a hajam, mit és hol tanuljak, kivel járjak, eltilt a barátaimtól, megmondja mikor netezhetek, kivel beszélhetek stb. Mindenből képes veszekedést csinálni, a legapróbb dolgokból is. Apukám meg kb munkamániás, alig van itthon, és szinte sose áll ki mellettem. Néha, ha már nagyon nem bírja a veszekedést, leosztja anyámat, de alapjáraton nem számíthatok rá. Ja, és egymással is veszekednek. Szóval szörnyű itthon a helyzet, görcsbe van a gyomrom anyukámtól. Elköltözni nem tudok, nincs pénzem, munkát pedig eddig sehol nem kaptam, mert nem érek rá heti 3-4 munkanapot dolgozni a suli miatt (sok a laborom és gyakorlatom, amiken kötelező a részvétel).

Most félévkor lenne lehetőség hogy átvegyen a kiszemelt egyetem, de fizetősre, és diákhitelből. Szerintetek megéri? Nagyon mennék, nagyon szeretném, de mindig hitelellenes voltam. Viszont tudom, hogy ha itthon maradok, semmi nem változna, nem lenne jobb, és így is bele vagyok betegedve, hogy nem ott vagyok, ahol szeretnék. Szerintetek?


2012. szept. 23. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát én csak akkor döntenék a hitel mellett, ha biztos lennék benne, hogy egyedül végig tudom csinálni, mert nem vehetsz fel diákhitelt, és nem gondolhatod meg magad, és mehetsz vissza a szüleidhez pénz nélkül, adosággal, ha nem jön össze a dolog, ezt nem várhatod el. De ha képesnek érzed magad, tölük függetlenül megélni, és van büszkeséged kitartásod akkor probáld meg, de akkor ne is add fel!
2012. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Diákhitelből nem fogsz tudni élni, az elmegy a sulira, ha marad is, az nagyon kevés ahhoz, hogy fennt tartsd magad. Levelezősre kellett volna jelentkezz, mellette akkor dolgozhatnál, és különköltözhetnél.


Most talán annyit tudsz tenni, hogy koliba mész.

2012. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Fejezd be ezt amit elkezdtél és utána munka mellett csináld meg a másikat levelezős képzésben.Tegyél félre ösztöndíjból és suli után költőz el. Neked még hallgatói szerződésed sincs így nincsenek kötelezettséged ez nagy előny.

Diákhitel2.-t felveszed abból kifizeted a tandíjat oké de miből fogsz élni?

2012. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Diákhitel2 csak tandíj fizetésére használható, azt nem is kapod meg hanem automatikusan a sulinak utalják. Akkor ez mellé még a sima diákhitel-t is fel kell venned.
2012. szept. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát veszélyes dolog ez a diákhitel. Barátnőm nővére is felvette és már jócskán kell fizetnie tehát majdnem már milliós nagyságra növekedett az adóssága, plusz még a szüleinek is van egy szerencsére már nem olyan magas hiteltartozása, és éppen hogy csak megtudnak élni, úgy hogy 3 fizetésből élnek mert a barátnőm nővére is belead a költségekbe, a barátnőm az csak nyáron tudott mert ő még tanul és a szülei nem engedik dolgozni mert ugye érettségi meg minden így inkább tanuljon. Tehát oké hogy jobb életreményében, de kérdés hogy az álomegyetemről el is tudnál-e utána helyezkedni. Rengeteg egyetemista van akik nem tudtak elhelyezkedni diploma után, csak ilyen kis betanított munkát kaptak. Tehát érdemes ezt jól meggondolni mert azért vergődni sem érdemes kollégiumban meg a fizetéssel, mert ha probléma adódna és meg kell szakítsd miatta a tanulásod akkor meg bánhatod. Tehát jól átkell ezt gondolni a mai világba főleg a hitelt hogy mibe vágsz bele mert később nagy koppanás lehet belőle.
2012. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben csak akkor vágnék bele, ha olyan szakon tanulnék, amivel nagy eséllyel el tudok helyezkedni olyan fizetéssel, hogy ne legyen túl nagy érvágás a hitelt visszafizetni belőle. Viszont kivárnék még egy évet, újra felvételiznék, nem foglalkozva a szülők véleményével. Ha bekerülsz államira, akkor felvehetnéd a sima diákhitelt, amiből ösztöndíjjal kombinálva jól megélhetnél - nem mondom, hogy telne luxusra, bár mióta én ebből a kombóból élek, korábban luxusnak számító dolgokat szerezhettem be, pl új, korábban nem használt ruhákat. Azt tanácsolom, hogy gondolkodj ésszel, várj ki, mert az idő neked dolgozik.
2012. szept. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Menj el pár évet dolgozni, akár gyárba is, szedd össze a tandíjat. Ne vegyél fel hitelt, mennyivel vagy előbbre? Azt fizetheted ki tudja hány évig, lakáshitelre meg esélyed sem lesz miatta, mindjárt azzal indítasz, hogy adósság és nem tudhatod, hogy a végzettségeddel el tudsz-e helyezkedni.

Még fiatal vagy, lehúzol 1-2 évet valami üzemben és meglesz az ára. Annyival később lesz diplomád, az nem számít, de legalább nem leszel tele adóssággal. Így csinálja más is, akinek nem tudnak vagy akarnak segíteni a szülei. Egy ismerősöm 25, és évek óta gyűjt, hogy orvosi egyetemre mehessen.

2012. szept. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én egyetemistaként mondom azt, hogy a hitelt már csak akkor ha nagyon nagyon nagyon muszáj! Számtalan olyan ismerősöm van, aki felvette úgy is, hogy megtudták volna oldani máshogy, de nem baj. Olyan is van, aki évekig a minimumot fizette vissza, erre kicsit utánaszámolt, hogy eddig gyakorlatilag a tartozásából semmit nem térített vissza, csak a kamatokat nyögi.

Szóval én úgy gondolom, hogy ha nem muszáj, márpedig nem az, mert így is tanulsz, akkor nem venném fel, inkább ahogy írták újra felvételiznék, de levelezőre, így a tandíj is meglesz és élni is tudsz miből.

2012. szept. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hitelből fizetni 1 önálló életet föleg a tandij mellet

gondolod ha elmész a szüleid majd fizetik bármit.

Nagyon gyorsan kifogynál a pénzből mehetnél haza 1 hatalmas adósággal.

A diákhitel nem elég a felnött életre a munkabér nem elég arra hogy egyedülj megélj.

2012. szept. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

20 éves vagy basszus nem 12!! mi az h nem engednek?? átjelentkezel,megkéred a hitelt,elköltözöl. ha úgy látod,h kevés a hitel-gondolom max a tandíjra és a könyvekre lesz elég-akkor menj levelezőre ée mellette dolgozz. ha annyira függetlenedni akarnál,már megtetted volna. ne sírj,kapd össze magadat!!


nekem is kellett a dh mert csórók vagyunk,és mellette melóztam is. a törlesztő bírható amikor már van melód,szóval hajrá!!

2012. szept. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!