Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eddig nem akarta a babát,...

Eddig nem akarta a babát, most akarja. Mit tehetnék? Bízzak benne?

Figyelt kérdés

3 éve együtt voltunk és tegnap kiderült,hogy 6 hetes terhes vagyok.Nem terveztük a babát,de nem gondoltam,hogy akkora gond lenne,mert anyagilag nagyon jól állunk,nem jelentene gondot egy baba.Viszont ő közölte,hogy nem akar gyereket és a vége az lett a veszekedésnek,hogy szakítottunk.

Ma találkoztunk és mondta,hogy gondolkozott és nem akar elveszíteni,mert fontos vagyok a számára.Mondtam neki,hogy nem érdekel,mit mondd,mert nem szeretem azok után,ahogy beszélt velem.De ez nem igaz,mert még mindig szeretem...

Azt mondta,hogy átgondolt mindent és ő is szeretné a babát.Mondtam,hogy most ezt gondolja,tegnap még azt mondta,hogy neki nem kell gyerek és ki tudja,2 vagy 3 hét múlva mit fog gondolni.Erre azt mondta,hogy bízhatok benne,hiszen már bizonyított,képes volt változni értem.

Jó,ez tényleg így van,mert mikor megismerkedtünk,akkor eléggé nőcsábász típus volt és teljesen megváltozott azóta,amióta együtt vagyunk.De most nem tudom,hogy mit tegyek...

Tudja,hogy nélküle el kellene vetetnem,nem tudnám egyedül vállalni.


Szeretnék bízni benne,de a tegnapi vitánk után nem tudom,hogy mi lenne a jó választás.Szeretném a babát nagyon,de egyedül nem tudom felnevelni.

20,L



2012. okt. 9. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem bízz meg benne! Ha megváltozott miattad, akkor valószínű, hogy most is komolyan gondolja. Bár, csak te ismered őt igazán.
2012. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bíznék benne :-(


Ha újra meggondolja magát, mi lesz? Ha nem tud aludni, dolgozni, tv-t nézni, szexelni, kikapcsolódni a baba miatt?


Vagy készülj fel, hogy:

- egyedül neveled a gyereket

- ki leszel szolgáltatva neki

2012. okt. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!


Ha jol ertem mar 3 eve egyutt vagytok, gondolom jo ideje egyutt is laktok. Szerintem a parod csak megijedt az apasagtol, de ha Te nagyon szeretned a picit, akkor ulj le a paroddal es beszeljetek vegig, hogy a gyerekvallalas mivel jar, milyen valtozasok lesznek az eletetekben, mi az, amitol megijedt.

Meg van idotok alaposan vegiggondolni mindent.

Remelem jol fogtok donteni, en drukkolok Nektek!

2012. okt. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

egyszer azt írod, hogy nagyon jól álltok, aztán a végén azt, h nem bírnád egyedül felnevelni.


azt mondtad neki, hogy nem szereted, azok után ahogy viselkedett, persze valójában mégis. ez borzasztóan gyerekes, és itt nincs helye a játszmázásnak.


szvsz 20 évesen még nagyon korai a gyerekvállalás.


gondolom a párod sem sokkal több 20 évesnél. ha meg is tartjátok, és együtt maradtok, nagy esély van rá, hogy pár év után még ennek ellenére is lelép.


innen is látszik, h nem vagy érett a gyerekre, mert csak azt nézed, h mennyire szeretnéd, de azon nem gondolkodsz, h innentől legalább 18 évig 0-24ben felelősséget kell vállalnod egy másik életért.

2012. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is először az jutott eszembe, hogy megijedt.

Aztán átgondolta, és a helyes utat akarja választani.

Úgy tűnik elég fiatalok vagytok, neked kell tudnod, hogy mennyire megbízható. Mennyire változtatja gondolatait.

Lehet hogy valóban akarja szerintem, de azt majd ha a gyermek megjövetele után, eltávolodtok, majd nem róhatsz fel neki semmit. Ha akarta volna első gondolatában akkor is megtörténhetne, hogy elhagy később.

Bár ne ez legyen !

2012. okt. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy a barátod áll jól anyagilag vagy te?!


Először azt írtad, hogy nagyon jól álltok, utána pedig azt, hogy egyedül te nem tudnád vállalni.


Szerintem gondolkozz el azon, hogy mi van ha megszületik a baba és egyedül maradsz vele, mert a párod úgy dönt, hogy neki "ez az egész mégse jön be". Na, azt már nem lehet vissza csinálni.


Én ilyen fiatalon, ilyen (bizonytalan) apukajelölt mellett, bizonytalan anyagi háttér esetén biztos, hogy nem vállalnám! Semmi garancia nincs arra, hogy veled fog maradni és ezt is nagyon számításba kell venni, hiszen nemcsak te, hanem a gyermek is szenvedni fog ha mégse úgy sülnek el a dolgok ahogy szeretnéd.

2012. okt. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Egyik nap nem akarja, másnap igen? Nekem ez nem tűnik átgondolt, megfontolt döntésnek. Számíts rá, h az első nehézségeknél eltűnik mellőled a pasi, te meg maradsz a gyerekkel egyedül.
2012. okt. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ln így ennek a srácnak nem szülnék. Talán később, ha benő a feje lágya, de dicsérem, hogy te nem szeretnéd mindenáron megtartani. Egy gyerek nagy felelősség és nem tudunk rólatok semmit, csak azt, hogy 3 éve együtt vagytok és 20 éves vagy. Dolgoztok egyáltalán? Szülők mit szólnának hozzá? Üljetek le beszéljétek meg ezt az egészet és közösen hozzátok meg a döntést, mert egyedülálló anyukaként csak a saját sorsodat nehezítenéd.
2012. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy váratlanul érte a hír. A férfiak megijednek az ilyesmitől elsőre, aztán gondolják végig. Egy gyerek nagy felelősség, de ez közös felelősség. Szerintem higgadtan végiggondolta és most beszél őszintén. Én elég bizalmatlan vagyok, de visszafogadnám a helyedben.
2012. okt. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Missi_Key ***** válasza:
34%

ne engedd visza, ez a pasi jobbat érdemel nálad.

én is nő vagyok, de nem értem az ilyen riban*okat hogy miért hiszik hogy a pénz elég ok a gyerekre.

az felelőséggel is jár, és közös döntésnek Kéne lenni, nem annak hogy te bejelented hogy márpedig megtartod.


hagy békén szegény pasit. és ne kérj gyerektrtást, max az egyszeri abortusz árát, ha arra nem mész el egyedül vállaltad, tehát tartsd is el egyedül.

2013. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!