Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám alkoholista, terrorizál,...

Apám alkoholista, terrorizál, késsel fenyeget minket. El akarok menni otthonról, de anyát nem merem otthon hagyni magára! Mit csináljak? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Anyu nem mer lépni SEMERRE sem, mert "még nagyobb baj lesz".

Mamához tudnék menni, két utcányira lakik, de anyut nem merem otthon hagyni, mert ez bármikor nekitámadhat! 18 éves fiú vagyok, a helyzet súlyos. Már az arcizmai rándulnak amikor fenyeget, vérben áll a szeme, tipikus alkoholista! Én suliba járok, és csomó más dolgom van, amire koncentrálnom kell, de ez elveszi az összes energiámat! Anyu beletörődő típus, nem hisz magában, apám meg egy gyenge szar, aki állandóan alkoholhoz nyúl. Ma nagy cirkusz volt otthon, és úgy tervezem, hogy holnap elköltözöm a mamához. Önzőség? Anyut féltem nagyon, de ez így nem élet. Nagyon nagy szükségem van válaszokra!



2012. okt. 1. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy gyenge szar miért képes téged terrorizálni?
2012. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is így nőttem fel,apám alkoholista volt. Szerencsésnek mondhatom magam,h 3 bátyám van és mindig megvédtek minket,amíg végül sikerült eltakarítani az életünkből "apámat". Anyukád miért nem megy a mamához veled együtt? Kérjetek távoltartásit a rendőrségen! Egyébként meg 18 éves vagy,légy férfi és utasítsd rendre a faterodat!! Nem azt mondom,h verd meg,ilyet ne tegyél! De egy józan pillanatában elkaphatnád és beszélhetnél vele férfiasan!
2012. okt. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Ne féltsd anyád, neki kéne féltenie téged.Ha már a szüleidben nincs elég felelősségérzet irántad, akkor legalább legyen benned, magadért.Menj el nagymamádhoz.Anyád felnőtt, vigyázzon magára.Az ő ügye, hogy mit kezd ezzel az alkoholistával.Ha tűri, legyen az ő baja.
2012. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Jégtánc ***** válasza:
64%
Miért nem viteted el a rendőrökkel?
2012. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindig kiállok magam mellett, múltkor egymásnak is ugrottunk, bár az elég primitív szint volt, anyát meg apát szétszokom szedni ha eldurvulna a dolog. Mindig nekirontok, sajnos nem tudom tűrni az igazságtalanságot, és a primitív, alkoholista, koszos férgeket! Anyu arra is hivatkozik, hogy neki mindene itt van, mamánál még zuhanyozni se tudna rendesen, meg tényleg itt van minden dolgunk, amik nélkül nem tudnánk lenni. Vagy lehet ez csak egy kifogás. Ma már annyira kivoltam, hogy anyuval nagyon durván beszéltem, amiért hagyja magát elnyomni, pedig tudom, hogy nehéz helyzet ez... Most a bűntudat is esz, de ez csak hab a tortán, pánikbeteg létemre ilyen meg se kottyan. még mi jön?
2012. okt. 1. 21:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg hát nem csak magam mellett, mert én nem igazán veszem szívügyemre amit mond, de anya igen, csak tagadja... Szóval próbálom én minél hatásosabban kezelni az ilyen helyzeteket, összekapargatom az összes pszichológiai tudásomat, de nemtudom... Nagyot tudok robbanni, és ott nehéz higgadtnak maradni.
2012. okt. 1. 22:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor verd meg úgy, hogy ő féljen hazamenni.
2012. okt. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz a helyzeted, az biztos...

2.-nak: az ilyennek nincs józan pillanata, alkohol még dolgozik benne, de már lesi a következő kortyot...

3.-nak Rendőrökkel nem tudja elvitetni, csak ha vér folyik..

aztán másnap kiengedik, újabb ok a terrornak....


Nagyon-nagyon erőszak ellenes vagyok....

De az utolsó válaszolónak van igaza...Férfi vagy, ilyen állattól védd meg Anyádat, és önmagadat...

Mert ennek véget kell vetni...

Bárcsak lett volna bátyám....

Bárcsak lett volna fiam....

Minden jót kívánok Neked !!!

2012. okt. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 18 még nem múltál el, akkor kérj segítséget a megfelelő helyekről: osztályfőnök, iskolapszichológus, rendőrség, gyámhatóság - bárki jó.


Ha elmúltál 18, akkor fogd a betyárbútort és húzz el minél messzebb! Keress meg egy pszichológust, pucoltatsd ki a szemeteket, hogy te magsd ne válj később se olyanná, mint anyukád, se olyanná, mint apukád. Anyukád miatt pedig ne aggódj: nem a te dolgod megmenteni! Felnőtt ember, meg kell tudnia védeni magát, nem a gyerekének a dolga őt megvédeni!


(Még ezt leírom, bár nem leszek vele népszerű: sok nő intézi úgy a dolgait, hogy ő maga kergeti a férjét bele abba, hogy így viselkedik. Kihozza belőle az állatot, aztán nyavalyog, hogy valaki mentse meg. Ennek a játszmának az a valódi célja, hogy a gyerek ne válhasson le a családról és ne nőhessen fel.)

2012. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Manszus válasza:
100%

Nyugodtan költözz el ha teheted!Csak azért merem ezt nyugodt szívvel ajánlani mert én is ebben a cipőben jártam. Apám mióta az eszem tudom iszik, gyakran vert, leköpött, ordított velem mert szerinte egy szar vagyok. 10 éves voltam, kitünő tanuló, ilyen családi háttérrel. Mégis mindig ezt éreztette velem, hogy semmire sem vagyok jó.Mindig vártam majd anya megvéd, hiszen a gyereke vagyok és nagyon szeretem őt, miért ne szeretne engem. Egyik oriási veszekedés után elköltöztünk és az ÉN megtakarított pénzemből lakást béreltünk. Soha többé nem akartam hallani apámról.De aztán egyik nap mikor a suliból hazaértem, ott állt mindenki összepakolva, megyünk haza. Apa megváltozik. 2 hétig tartott a nagy szerelem anyámmal, aztán lassan minden kezdődött elölről.

Elköltöztem, saját családom lett, apám csak akkor kíváncsi rám, ha pénz kell.Rengeteget sírtam utánna, lelkiismeretfurdalásom volt, sajnáltam anyát, hogy ő ott maradt, cserben hagytam őt.Sok év telt el, mire rájöttem, nem én hagytam őt cserben, hanem ő engem, Ezt az életet választotta és nem törödött velem, nem érdekelte hogy tizenévesen senkim nem volt, csak a rengeteg veszekedés , verések. Elkerültek a barátok, mert ki jönne hozzánk, ha apám mindig részeg.Nem volt senkim és anyámra sem számíthattam, mert neki a részeg apám fontosabb volt mint én és a húgom. Sok idő volt mire ezt feldolgoztam.

Költözz el, ez a te választásod!!! Anyádnak is megvan a lehetősége, hogy változtasson az életén, gondolom te is segítenél neki ebben, de ezt úgy is ő dönti el. Nem menthetsz meg mindenkit ha nem akarja! Ő választotta apád mellett az életét, akkor élje. De Te ne tedd tönkre a tiédet. Ha van lehetőséged változtass, legfeljebb ő is észbekap. Ha nem legalább a te életed élhetőbb lesz, jónak nem mondanám mert ezzel sajna nem oldódik meg teljessen a dolog, de nyugodtabb leszel! Szorítok neked és hajrá, ne várj hogy jobb lesz mert nem lesz az!!!

2012. okt. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!