Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családok is így vannak...

Más családok is így vannak mint mi a mai világban?

Figyelt kérdés

Nagyon ki vagyok már készülve ,nem tudom,hogy csak a mi családunk van e hasonló helyzetben,vagy mások is így vannak:


-A férjem dolgozott nyáron egy nagy magyar erőműben az első két hónapban ki is fizették,aztán a harmadik hónapban felmondott hónap végén külföldi munkavállalás miatt,azt mondták majd megkapjuk a fizetését hozni fogják ide nekem a házunkhoz szeptember közepén,azóta is csak hitegetnek bennünket,hogy majd ekkor-majd akkor...

Ma sokadjára felhívtam a férjem volt főnökét és muszály volt lealacsonyodnom,mert már jogi útra tereléssel fenyegetőztem amikor ismét arra hivatkozott,hogy nem tud mit mondani,mert nem kaptak meg valamilyen utalást és azért nem kapja meg a férjem az augusztusi fizetését még most sem.

-A férjem szeptember elején dolgozni kezdett Németországban egy magyar emberrel ment ki,két hétig dolgozott napi 10-12 órát ,majd megszűnt a munkalehetőség,úgy vitték ki,hogy évekig lesz munkája ott,a fizetését azóta sem kapta meg,tegnap hívtam fel a férfit,hogy 10.-ére ígérte a férjem bérét és nem érkezett meg,a jövő hétre ígért elszámolást...szerintem az életben nem fogjuk már megkapni azt a pénzt sem

-Férjem örökölt egy házat melyben albérlők laknak akik el vannak maradva két havi számlapénzzel és lasan már 3 havi lakbérrel.

Ma őket is felhívtam,hogy a türelmem legvégéhez értem,jönnek a csekkek ,a felszólítások,mert ők nem fizetik a számlákat én pedig nem tudom megelőlegezni nekik.


A férjem Németországban dolgozik,jövő hónap közepén jön csak haza, én 8 órában ,több műszakban dolgozom,becsületes,rendes emberek vagyunk és már nem akarom elhinni,hogy ennyi csaló,másokat kihasználó ember folyton bennünket találjon meg!

Nem vagyok én pénzbehajtó,tehetetlen és kétségbeesett vagyok!


Az egytelen biztos pontunk az én közalkalmazotti fizetésem és az én szüleim segítsége,mert ezek nélkül már a híd alatt laknánk és éhenhaltunk volna.


2012. okt. 11. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül.:S
2012. okt. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem,hogy miért nincsenek megfelelő törvények arra ,hogy a munkavállalókat ne tudják így becsapni.


Azt sem tudjuk,hogy a férjem be volt e egyáltalán jelentve,de akármilyen becsületes is egy ember,ha választhat aközött,hogy csakis bejelentett munkahelyre megy,vagy pedig éhenhal a családja ,elvesztik a tetőt a fejük fölük,akkor nyilván dolgozik bejelentés nélkül is.

Ha hazjön jövő hónap közepén akkor tud csak intézkdeni,utánanézni a dolgoknak.


A másik dolog,hogy a sok szerencsétlen munkanélküli magyar kiviszik külföldre ,bíztatják minden földi jóval,majd könyörtelenül átverik őket ,egy fillér nélkül jönnek haza kiforgatva abból a pénzből ami az utolsójuk volt...


Milyen világ ez??????????????????????????

2012. okt. 11. 14:52
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
"Mocskos világ"
2012. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy egyedül.


De megjegyzem a férjed béréért nem neked kéne utánajárni. Mert az oké, hogy az albérlőkkel Te kínlódsz, amíg ő kint van, na de ha nem kap fizetést...könyörgöm az ő fizetése, álljon ki magáért, ne a felesége pattogjon érte. Szerintem. Ezért is merik palira venni, mert ő nem fog tenni semmit, téged meg nyilván lesz@rnak már bocs. Remélem volt munkaszerződése, mert különben bukta az egészet.


Az albérlőket el kell hajtani és kiadni másnak. Ha nincs szerződés a bérlőkkel az életben nem fogod behajtani rajtuk a pénzt. Addig küldd el őket amíg nem tartozol nagyon sok pénzzel a szolgáltatóknak.

2012. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A fizetésre nem tudok mit mondani, nagyon szar dolog ez.. :(

Az albérletet viszont nem értem. Lakás kiadás úgy indul, hogy 2 havi kaukció + első havi lakbér! Meg persze nem adod ki minden jött mentnek.

Ha nem fizetnek akkor ki kell őket b***ni!! Kaukcióból időarányosan levonni a lakbért + rezsit a maradékot meg visszaadni, aztán csókolom. Ne haragudj de az albérlő ezt azzal csinálja meg aki hagyja neki!

2012. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van.


A férjem is szokott telefonálni a volt főnökeinek(erőmű,Németországi munka),de Németországból nagyon drága mobilozni és arról volt szó,hogy nekem adják át a fizetését.


Az albérlőknek ma megmondtam,hogy kész vége ,ha szombaton nem hozzák az elmaradásaikat,akkor költöznek.

A férjem volt velük túl lágyszívű,mert már beköltözéskor nem adtak kaukciót és már az első hónap után is jelentősen késtek a számlapénzekkel,lakbérrel,aztán most pedig itt tartunk,hogy 2 havi számlapénz és 3 havi lakbér...

2012. okt. 11. 15:04
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos pont az a fajta ember vagyok aki utálja a konfliktust és rettenetesen megvisel,hogy most ennyi mindennel kelelne megbírkózzak.


JOgosan követeljük a férjem fizetéseit,megdolgozott értük és mégis én szégyenkezem,hogy szólni merek érte.


A gyerekemnek nem mondhatom azt,hogy várjál kisfiam ha éhes vagy,mert tudod apuci volt főnökei most nem tudnak utalni,mert ők sem kapták meg az átutalást ...


:,-(((

2012. okt. 11. 15:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánta hogy nem szorosan a témához kapcsolódva írok, de könyörgöm ne hívjátok a kauciót kaukciónak, mert nagyon szúrja a szemet!
2012. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha az albérlők nem fizetnek, odamész és lecseréled a zárat. A bentmaradt cuccaikat eladhatod a tartozás kiegyenlítése érdekében.
2012. okt. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%
AZT A K***A!!! Esküszöm nem tudtam, hogy kauciónak kell írni!!!! Környezetemben mindenki kaukciónak használta, meg persze én is!!!!
2012. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!