Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vágjak ehhez jó képet, vagy...

Vágjak ehhez jó képet, vagy veszítsem el a barátnőm?

Figyelt kérdés

Pár éve jó kapcsolatot ápolok egy nálam idősebb anyukával. Ki is jelentette, hogy engem azért tart jó barátnak, mert nem jópofáskodom, hanem nyílt és őszinte vagyok (ez néha bunkóságot takar).

Tudni kell, hogy van három gyereke, a párjának kettő. Sajnos nincsenek éppen jó kapcsolatban, erre most nagy vidáman lejön és közli, hogy 12 hetes terhes, ikrekkel.

Ez azt jelenti, hogy négy pelenkás gyereke lesz. Ezt elé is tártam: eddig is nehéz volt, mint érzelmileg, mint anyagilag, de ez már sok. A párjával gebaszok vannak, két kicsi gyerek mellől jár dolgozni, a nagyfia kamaszodik. Emellé még két baba...

Erre előadta hogy irigy vagyok, mert nekem csak egy gyerekem van, nézzem meg, hogy a nővére milyen boldog...

Ja, öt gyerek a kamasztól a bölcsisig, és gyakran átküldi őket a szomszédba enni...

Mikor mondtam neki, hogy az élettársával ettől még nem tűnnek el a gondok, mintha istenkáromlást követtem volna el.

Nem nagyon tudok illetve nem is szeretek jópofáskodni, de nem tudok dönteni: álnokoskodjak én is a szemébe, hogy ez milyen csodálatos, vagy inkább hagyjam a csudába?

Mielőtt a "mit-szólsz-bele" kommentek jönnének: ő kérdezett engem, nem csak elkaptam az utcán.


2012. okt. 11. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezért miért veszitenéd el, te elmondtad a véleményedet és ha elfogadja rendben, ha nem az õ dolga.
2012. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 renji7575 ***** válasza:
88%

A nőre inkább nem mondok semmit.. ha neked lennék ink hagynám őket a pics@'ba..

Ha kérdez valamit h leb@szhasson az szerintem = azzal hogy: gyere ide egy pofonér!.

Amit nem muszály tűrnöd ne türd.. a szólás szabadság adott, te semmit nem követtél el.

2012. okt. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tetris ***** válasza:
91%

Nagy a család, zajlik az élet. Nyilván nagyobb rumli van ott, mint nálatok, ahol "csak" egy gyerkőc van. Elmondtad a véleményedet, ahogy te látod a dolgokat. kész, ennyi. Hiszen erre kért. De azt is vedd számításba, hogy kívülállóként nem tudod olyan jól megítélni az ő házasságukat, mint saját maguk.

Ha ők úgy látják, hogy belefér a kapcsolatukba egy kis ikerpár, hát akkor legyen úgy. Ezért kár lenne feláldozni egy barátságot. Inkább mondd neki azt, hogy sajnálod, ha megbántottad, nem ez volt a szándékod, de te ezt így látod. És kérd meg, hogy ezért már ugyan ne haragudjon meg rád. Te csak őszinte voltál.

2012. okt. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Maradj ilyen. Ha nem tetszik neki az igazság, így járt. Nem egyszer voltam már én is úgy, hogy egy barátomnak nem tetszett a kapott válasz, és megsértődött. Egy idő után mindig felkerestek és azt mondták, hogy igazam volt... Lehet majd ő is be fogja látni. Ha fontos neked ez a barátság, amikor legközelebb összefutsz vele, annyit tehetsz az ügy érdekében, hogy bocsánatot kérsz a stílusért, de te így látod a helyzetet, viszont ez részedről nem befolyásolja a barátságotokat, és elvárod tőle, hogy ha majd valamivel ő nem ért egyet, amit csinálsz, akkor szóljon neked, mert a kívülálló sokszor könnyebben meglátja a hibát. Hátha erre megenyhül. Ha meg nem, vagy nem tartod annyira fontosnak ezt az ismerősödet, akkor meg hagyd, majd lép valamit, ha meg nem, akkor ő veszített többet.
2012. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Ezek a véleménycserék a barátság próbái.

Ha tényleg barátodnak tart, akkor be fogja látni, hogy nem rosszindulatból válaszoltál neki. Hogy mikor, az rajta múlik. Annyit tennék esetleg, hogy elnézést kérnék, ha a stílus sértő volt (pedig eddig pont ez tetszett neki, na mindegy...), és tisztáznám. hogy nem a bántás volt a cél.

2012. okt. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

A gyerekvállalás nagyon intim dolog, még barátok között is.

Én sajnos már megtapasztaltam, hogy ebbe "nem illik" beleszólni, megkérdezni hogy hogyan képzelik eltartani, felnevelni az x. gyereket.


Másban továbbra is legyél vele nagyon őszinte, de a gyerekekkel, terhességével kapcsolatban fogalmazz kicsit finomabban.

2012. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a kérdező pártját fogom, mert igaza van, minek vállal még két gyereket az, akinek most sem túl felhőtlen a kapcsolata és anyagiaig sem állnak a legjobban. Néha kellenek a barátok, hogy ezekre a dolgokra rávilágítsanak. Ő elmondta a véleményét, innentől már nem tud mit tenni és nem is kell mást tennie.

Nem kell emiatt összeveszni és az embert sem kerülném, csak a témát.

2012. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van,te elmondtad a véleményedet és ennyi.Ő persze úgy látja,mert neked nem tetszik vagy nem örülsz akkor irigy vagy.Én nem foglalkoznék többet ezzel a kérdéssel,ezen nincs is neki miért mert sértődnie mert nem egy és ugyanaz a véleményetek.

Figyeld meg majd később úgyis rájön mert a gondok az ikrekkel még több lesz mint eddig és a kapcsolata sem fog ez által megjavulni,akkor kinek fog panaszkodni Neked!

De ez már nem a te bajod lesz hanem az övé!Ennyi!

2012. okt. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!