Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki boldogtalan...

Van itt olyan, aki boldogtalan kapcsolatban/házasságban él és mégsem lép? Miért?

Figyelt kérdés
Gyerekek? Pénz? Egyedül nem menne? Félelem attól, hogy nem lesz más? Társadalmi/családi megítélés?
2012. okt. 12. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
én régebben voltam így, de végül sikerült rászánnom magam a váltásra. az ok amiért nem mertem váltani, az a bűntudat volt a srác szülei és barátai miatt, hogy mennyit segítettek, de aztán belépett az életembe egy új fiú és rászántam magam, hogy nem velük vagyok, hanem a fiúval. azóta az új fiúval is szétmentünk, de örökké hálás leszek neki emiatt.
2012. okt. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos én egy ilyen házasságban élek. Van egy kisfiunk, miatta nem akarom szétrobbantani a családot. Sok problémánk volt az utóbbi időben ami idáig vezetett, ez főleg a pénz miatt volt, de most hogy az anyagiak helyreálltak, sajnos a kapcsolat mégsem alakul sehova sem. Pedig tennénk érte, de bennem meghalt valami.

Máshoz kezdtem vonzódni, de nem fogok lépni az ügyben, a fiam miatt nem tehetem. Még azt sem mondhatom, hogy egyedül nem tudnám eltartani... de az érzelmi hátteret nálam egy apa és egy anya jelenti, és szeretném ezt neki biztosítani. Nem vitázunk, tuladjonképpen szeretjük egymást, csak bennem nagyon sok a tüske, ami miatt már sosem lesz olyan, mint amilyennek lennie kellene. Így elnyomom magamban a másik iránti érzéseimet, néha kicsit jobban nekikeseredek, de a kicsi miatt összeszedem magam, ő nem veheti észre rajtam, hogy belül szenvedek.

2012. okt. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos nálunk is ez a helyzet:( Pedig azt hittem csak egyedül vagyok ezzel. Mi 6.éve vagyunk együtt, ebből lassan 3éve házasok vagyunk, a lányunk 2éves. Teljesen nem szeretem a párom már(még mindig a régi régi szerelmemet szeretem, erre az idő döbbentett rá), viszont a férjemtől nem tudnék elválni. A lányomat nézem, és miatta eszembe nem jutna megtenni. Arról nem is beszélve, hogy én még egyenlőre nem tudom mit fogok jövőre dolgozni, párom meg kinnt dolgozik, így szinte belőle élünk. Ráadásul most még a szüleimnél élünk, jövőre tervezzük a költözést, de egyedül ez sem menne, szóval marad ez a boldogtalan élet:(
2012. okt. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Én a gyerekeim miatt nem lépek, imádják az apjukat, nem tudnék a szemükbe nézni, ha lépnék és elvenném tölük a mindennapi "teljes életüket". A páromba már rég nem vagyok szerelmes, nálunk is nagyon sok minden történt, de nincs veszekedés, csak egy olyan "langyos" kapcsolat van közöttünk. A barárti és ismeretségi kör kívülröl egy gyerekekkel sokat törödö, kiegyensúlyozott, boldog családnak lát, a gyerekeim is így érzik csak sajnos én nem :(


39/ N

2012. okt. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek és az anyagiak miatt nem lépek én se. Nincs veszekedés, de boldogság se.
2012. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy boldogtalan kapcsolatban csak a lelépés számít lépésnek?

Nem hinném, csak ez a megszokott és a kényelmesebb.

2012. okt. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én élettársi kapcsolatban élek, saját házam van, neki nincs benne része. De van a házon hitel, mondjuk nem vészes a havi törlesztőrészlet. De ha összeadom a rezsit, telefonszámlát, a havonta munkába elkocsikázott benzint... Akkor már nem menne egyedül.Nem keresek valami sokat, de a párom még ennyit sem! Szex alig van közöttünk! Soroljam még? És mégis vele vagyok évek óta! Talán látom benne talán a jövőnkben a gondoskodó apát, azt a kedves férfit, aki nem csalna meg, aki tudom, hogy szeret.
2012. okt. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Alapvetően olyan kapcsolatokra gondoltam, ahol már nincs mit tenni. Azt hiszem amikor már nem szereted a másikat, mint férfit vagy nőt, már nincs szexuális élet, akkor ott már nem tudnék más megoldást. Egy 10 éve befásult, boldogtalan kapcsolat veszekedés nélkül is szenvedés.

De akkor kb ugyanazok az indokok jöttek fel, gyerekek és anyagi helyzet.

Milyen érzés ezt elfogadni? Mennyi idő? Én is hasonló helyzetben vagyok és küszködök magammal.

2012. okt. 12. 22:05
 9/9 anonim ***** válasza:
kedves kérdező: mi lett veled végül? én ugyanebben a cipőben vagyok. Évek óta csak a vita, semmi szeretet. Mindig elképedek, ha olyat látok, hogy egy férj megsimogatja a feleségét, mert számomra ez ismeretlen. 30l vagyok, nagyon fiatal, 3 éves kisfiúval. Szeretethiánnyal...de méginkább anyagilag kiszolgáltatva....nem tudom mi a jó megoldás
2014. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!