Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt a szülők,...

Miért hiszik azt a szülők, hogy mindig helyes az, amit ők mondanak?

Figyelt kérdés
Elegem van...Sosem hallgatnak végig és ha esetleg mégis végighallgatnának, akkor is úgy kell lenni, ahogy ők mondják. Mert az úgy helyes...és úgy jó...De mi van akkor, ha nekem nem jó? Mi van, ha én csak rosszul érzem magam tőle? Miért nem hagyják, hogy egyedül hozzam meg a döntéseim? Ha hibázom, hát akkor tanulok belőlük...miért nem értik ezt meg?

2012. okt. 12. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában több a tapasztalatuk és ők csak jót akarnak neked. Ezt most még nem fogod föl, de majd ha te is szülő leszel, akkor rájössz, hogy nem mindig az volt neked a legjobbnak tűnő akkor, abban a pillanatban, ami egyben hasznodra is vált... reménykedjünk abban, hogy ők tényleg a legjobbra törekednek veled kapcsolatban, hallgasd meg őket, az érveiket, és ne lázadj, ami gondolom most az alaptermészeted :-D

Lesz még rengeteg lehetőséged arra, hogy a saját hibáidból tanulj... most még meg akarnak védeni téged, ez egy szülő feladata.

2012. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok szülő ilyen. Miért? Ezt hosszú lenne kifejteni, és ha gondolkozol ezen lezsibbad az agyad :) Ha azt akarod másmilyenek legyenek beletörik a bicskád, mert úgysem tudod őket megváltoztatni. A véleményüket sem, ahhoz is csoda kellene ;) Én elfogadtam, hogy ilyenek, ez van, nem tudok változtatni rajtuk. Úgy döntöttem, hogy én azt teszem amit helyesnek érzek és nem azt amit ők hisznek hogy helyes. Emiatt sokszor voltak összetűzéseink, de ezt a döntést én hoztam meg. Neked is meg kell hoznod egy döntést. Vagy rájuk hallgatsz, vagy a saját utad járod, de akkor számolnod kell azzal, hogy nekik valószínűleg nem fog tetszeni. Ha szeretnek, akkor elfogadják a te utad. Ha makacsak, akkor...nos az enyémek azok voltak. Egy ideig csak magamra számíthattam. ...de ez a te döntésed, ebbe senki sem szólhat(na) bele. Kitartást :)
2012. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

"...ez a te döntésed ebbe senki sem szólhat bele..." - mondja a 2. válaszoló... nos ezt megcáfolnám!

Kinek a pénzéből élsz? Ki mos, főz, takarít rád? Egyelőre gondolom tőlük függsz mind anyagilag mind érzelmileg, akkor hagyjuk már meg nekik a lehetőséget, hogy a saját belátásuk szerint neveljenek. Nyilván egy normális szülőtől elvárható, hogy a saját tudásának megfelelően a legjobbat hozza ki a gyerekéből és ehhez bizony néha el kell fogadni annak a gyereknek, hogy nem mehet mindenben a maga feje után. Majd ha felnő, és nem apuci és anyuci pénzéből él, akkor legyen önmegvalósító, akkor már magáért felel. De amíg a szülő felel érte, addig ez a helyzet, amiért most panaszkodik a kérdező.

Valószínűleg azért látom ennyire másképp a helyzetet (most már) mert én magam is szülő lettem, igaz még kicsi a gyerekem, de már kezdem látni azt, hogy annak idején, amikor így álltam a dolgokhoz, ahogy ti is, nos, jobb és főleg könnyebb lett volna kicsit kompromisszumra hajlandóbbnak lennem, nem lett volna annyi összeütközés a családban. De erre csak később jön rá az ember, majd belátod te is.

Persze nem azt állítom, hogy minden úgy helyes, ahogy a szüleid gondolják és akarják, de valószínűleg többet tudnak már az élet dolgairól, mint te és addig örülj, amíg van aki mögötted áll, aki terelget a helyes útra, mert amikor majd a magad ura leszel, na az lesz ám igazán nehéz! Nagyon rövid a gyerekkor, ne pazarold az időt huzavonára!

2012. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert meg akarnak óvni csomó mindentől, de pont így fognak belehajszolni csomó hülyeségbe
2012. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igy van a 3nak teljesen igaza van.Ők már tapasztalatból beszélnek,rosszat nem akarnak.
2012. okt. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!