Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mi a helyes...

Ebben az esetben mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szüleimmel és öcsémmel együtt élek még itthon. Én is fiú vagyok, durván egy tízessel idősebb, mint öcsém. Egyik volt munkatársam fia egyidős öcsémmel. Az apja most írt nekem fb-n egy levelet, h állítsam le öcsémet, vagyis h ne adjon el több füves cigit, meg ilyeneket az ő fiának. Ledöbbentem. Azt hittem jó a viszonyom az öcsémmel...


Azt is írta, h átküldi az msn beszélgetést ha nem hiszem a dolgot. Mondtam küldje, már csak bizonyítékként is. Inkább nekem szól, mert jó munkatársak voltunk és ismerősök vagyunk, így apáékat kihagyja belőle inkább.


Átküldte a beszélgetést. Konkrétat nem látok benne, csak utalnak a dolgokra, "hozd a pénzt; pótolni kell 250; elszívunk belőle mi is".


Minden esetre érdekesnek találom az esetet, ugyanis öcsém már korábban is mondta, h ez a srác gyógyszerre iszik, meg hogy füvezik. Ja és hogy nem egyszer a suliból vitték el a mentők, mert begyógyszerezte magát...ezt is mondta öcsém (arról a srácról, akinek az apja ismerősöm és volt munkatársam is egyben és aki írt nekem üzenetet, h az én öcsém látja el az ő fiát anyaggal).


Normális válaszokat várok, köszönöm.


2012. febr. 14. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mutasd meg neki és kérdezz rá konkrétan.
2012. febr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja, reggel terveztem az egészet, mikor anyáék elmentek, de ő még itthon van!


Ugyanakkor nem akarom meggyanúsítani semmivel és szerintem a beszélgetés se egyértelmű! Írhattak benne sima cigiről is, mert semmi nem utal arra, h füvesről volna szó. Ha meg a munkatársamnak hiszek és nem az öcsémnek...ergo az öcsém megvádolom valamivel, ami nem is tuti, még kevésbé fog bennem megbízni.

2012. febr. 14. 18:06
 3/11 anonim válasza:

Szerintem ne támadd le! Azzal nem érsz el semmit, csak megijed..

Inkább figyeld, és próbáld meg biztosítani arról, hogy rád mindig számíthat, és mindent elmondhat neked. Beszélj neki esetleg egy hasonló "kamu" esetről, és figyeld meg a reakcióit. Légy kreatív és akkor akár rá is kérdezhetsz, hogy mit gondol erről. A mimikából pedig kiderülhet, hogy ő is ilyen esetben van-e.

Másrészt.. szerintem mindenképpen érdekes, hogy önmagától mesélte neked, hogy a barátját már begyógyszerezés miatt mentő is vitte el.

Sajnos 50-50% az esély arra,hogy igaz vagy hamis.


Drukkolok, hogy ne legyen igaz!

2012. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

én öcsémet is meggyanúsították, hogy ilyeneket árul, de a végén kiderült, hogy nem is volt igaz


Sajnos nem időben így én is és anyumék is majd széttéptük őt



Olyan valami volt nála ami legális (herbal) bárhol lehet ilyet venni és nem is minősül drognak

Meg egyszer kétszer vízipipáztak és egyik szülő kitalálta, hogy ez drog és öcsém tehet mindenről



Mielőtt megvádolod kérdezz rá és reménykedj, hogy őszinte lesz, így ha nem csinált semmit akkor megvédheted

2012. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Ahogy írtam is, nem egyszerű a szitu. Egyrészt anyámék már évekkel ezelőtt beszóltak, h én ne neveljem a "gyereket". Másrészt ők se igazán bírnak vele, mert tökre de tényleg azt csinál és akkor amit akar. Amit kér, megkap, ha nem is azonnal, de rövid időn belül. Tehát így vagy úgy de mindig ő nyer!


Most januártól már nem cigizik. Tudom, mert eddig mindig éreztem a ruháján, még ha anyáék olykor nem is. Ugyanakkor nem vagyok szülőtípus és őszintén megmondva nem hittem volna, h erre képes, kicsit még most sem hiszem, h megtette.

2012. febr. 14. 18:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jó emberismerő. Nem veszem észre ki mikor hazudik...
2012. febr. 14. 18:16
 7/11 anonim ***** válasza:
sztem mutasd meg neki a beszélgetést meg hogy mi van,és mond el neki h nem akarod a szüleid belekeverni,de ez van. legyen ezzel tisztába h a volt munkatársad akár a szüleidnek is szólhatott volna. Mond h te nem akarod semmivel meg gyanusítani,mert számodra nem egyértelmű a dolog,de ha már itt tartunk kivűmncsi lennél rá h most akkor mi van.
2012. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

OFF:

"Olyan valami volt nála ami legális (herbal) bárhol lehet ilyet venni és nem is minősül drognak "


Ezt nevezik a füvesek legális fűnek,amitől ugyanugy el lehet készülni mint a sima fűtől,csak ez olcsóbb.


Nem tévedtek mikor drogosnak gondolták az öcsédet.


Az én volt pasim is mindig ezt szívta mikor nem volt pénzük rendes fűre... ezért is szakítottunk,mert untam h állandóan elkészül,meg azzal védekezik hogy de ez nem fű,ez csak herbál

2012. febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TOMAtm ***** válasza:
verd laposra aztán dobd ki otthonról ha nem tanul belőle,én elmondanám a szülőknek is,bár valószínüleg nem fog érni semmit,mert ez a srác is olyan mint a mostani fiatalok,semmi tisztelet nincs benne.gondolom nem verték laposra kiskorában ha márcsak csúnyán nézett is.erre azért még jó volt a hadsereg,vissza kéne hozni.
2012. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Csak tudjátok, talán jobb lett volna, ha egyből anyámnak mondja el a volt munkatársam, mivel egy helyen dolgoznak. Vagy eljön a feleségével a házunkhoz és megbeszélik anyámékkal. Így legalább én kimaradok az egészből és szerintem ez lett volna a legjobb! Ő viszont (a volt munkatársam) jóban van velem és gondolta megkíméli anyámékat az incidenstől...ami egyrészt jó...de másrészt, na olvassátok feljebb ezt a hozzászólásom.


Amúgy ja, reggel az lesz, h leültetem ide a gép elé és elolvassa az üzenetet, aztán ha beterel/tagad, megmutatom neki a beszélgetést. Persze elmondom neki, h én bízok benne és hiszek neki, csak ez meg ez van és kíváncsi vagyok a véleményére!

2012. febr. 14. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!