Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkoholista, anyu depress...

Apám alkoholista, anyu depressziós, pszichológusra lenne szükségem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Emellett olyan gátlások alakultak ki bennem, ami tönkreteszi a kapcsolataimat, az egyetemen is egyre rosszabbul teljesítek, nem tudok ismerkedni, úgy érzem a barátaimat is lassan elveszítem mert magamba fordulok. Mindig is csendes lány voltam, de voltak barátaim, és azt hittem hogy ez a visszahúzódó én-em majd átalakul, de nem hogy javulna, egyre rosszabb lesz. Nincs pénzem pszichológusra, mit tudnék tenni ilyen esetben? Hogy segítsek magamon külső segítség nélkül?
2012. okt. 13. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon jó személyiség fejlesztő könyvek, ha nincs pénzed akkor ez egy olcsó módszer.
2012. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérj külső segítséget. A pszichológus és a fizetős terápia csak egy lehetőség a sokból. Keress fiataloknak való önsegítő, ingyenes csoportokat, ahol találkozhatsz hozzád hasonlókkal.


Az, ahogyan megfogalmaztad a kérdést, azt mutatja, hogy sokkal épebb a gondolkodásod, pszichéd, mint te magad hinnéd. Te normális vagy, a körülményeidre normális reakciót adsz. Most talán kilátástalannak tűnik, de lesz megoldás!

2012. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Érdeklődj az egyetemi városodban a szakrendelő telefonszámán, hogy miként juthatsz el OEP által finanszírozottan pszichológushoz.

Ha végképp nem megy, akkor tedd fel ugyanezt a kérdést pszichiáterre vonatkozóan. Az mindenütt van ingyenes, egy alkalmat kibírsz, és vagy tovább küld pszichológushoz, vagy maradsz nála, ő se harap és a szüleidre való tekintettel már akkor is elmehetnél hozzá, ha saját magadnak semmi bajod nem lenne. Ugyanis ilyen esetben a családtagokat is fogadják (pl. hozzátartozói csoportban)

Ha nehéz amit leírtam, keresd meg őket, mint alkoholbeteg hozzátartozója:

[link]

2012. okt. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is hasonló problémáim vannak.Nem akarlak elkeseríteni,de amég nem következik be komolyabb változás az életedben és nem kerülsz ki ebből a környezetből,addig hiába a világ összes pszichológusa.Esetleg arra jó,hogy néha kiadhasd magadból a feszültséget és hogy ne őrülj bele ebbe a helyzetbe,meg a reménytelenségbe,de változtatni,meg csodát tenni nem fog.Sajnos ezt az utat is megjártam és tudom.Én úgy próbálok tenni a gátlásosságom ellen,hogy mindenkivel felvállalom a konfliktust,mert az visz előre,még ha pillanatnyilag pocsék is.
2012. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Apám alkoholista, anyu depresszisós." Sajnos ezt a mondatot nagyon sokan kijelenthetik. Talán a rossz körülmények és lehetőségek miatt, egyrészük legalábbis, a másik meg talán amúgy is így alakult volna. Nem tudom, de az biztos, sokan a tehetetlenségbe és elkeseredettségbe ilyen apukák, anyukák lesznek.


Először is felejtsd el az önsanyargatást, nem baj, hogy visszahúzódó vagy! Járj sokat társaságba, menj el bulizni és keress olyan társaságot, aki leköt,szervezzetek programokat és próbáld élni a saját kis életed, napközben legalább a családodtól függetlenül!

2012. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nagy33 válasza:
Tanulj, hogy olyan szakmad legyen, amibol tudsz magadnak egy sajat eletet elinditani! es meglatod, sikerulni fog az elszakadas abbol a kornyezetbol. Pszichologiai konyvek is nagyon jok, szabadidodben tudod oket olvasni. Meg kezdjel el ha szeretsz valami jo hobbyt, peldaul tancot tanulni stb, ami oromet okoz! Hajra, nekem a fentiek segitettek, sok sikert es kitartast kivanok.
2012. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenhol vannak idegorvosok, és vannak pszichológusok is, /szakrendelésen/ Ott ahol tanulsz, keresd fel a háziorvost. (szükséges, hogy a tajkártyádat is oda add le, ahol tanulsz)

Beutaltatod magadat az idegorvoshoz, az majd elirányít pszichológushoz. Nagyon nehéz ilyen szülői háttérrel, de nem megoldhatatlan. Nem csak maszek pszichológusokhoz lehet elmenni.

2012. okt. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki visszahúzódó az sok mindentől megvéd! Próbáld meg önmagad kényeztetni.Mit szólnál egy jó könyvhöz? Szoktál jókat kirándulni? Az interneten is hirdetik a természetjárók mikor hova mennek gyalogtúrákra.Sajnos a környezeted nem tudod megváltoztatni,de te el tudsz onnan menni,ami a legjobb segítségadás önmagadnak.
2012. okt. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Sajnos nálam is kísértetiesen hasonlóak a körülmények és a következmények is... Nem tartom magam rondának és butának sem, sőt sok lány akart már velem összejönni, de a gátlásaim miatt, úgy érzem mindig elrontom a kapcsolataimat, emiatt még inkább magamba fordulok. A fősulival szintén szenvedtem már a végére, mert úgy éreztem teljesen elfogytam és semmi energiám nem maradt, de hála befejeztem, viszont az állapotom nem sokkal lett jobb. Én is Pszichológuson gondolkodok már, mert úgy érzem egyedül nem tudok már kikecmeregni ebből az egészből és már a magány is kezd kikészíteni:/ Persze ezeket kívülről senki nem látja.. 25/F
2013. júl. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!