Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, alkoholist...

Depressziós vagyok, alkoholista, vagy mindkettő? Hogy tegyem túl magam a dolgokon?

Figyelt kérdés

Amióta elhagyott a barátnőm 4 hónapja teljesen magam alatt

vagyok.Nem találom a helyem az életben.Sokáig nem volt

munkám,már van de az sem az igazi.Majd minden este berúgok,

ha meg véletlenül nem,akkor nyugtató v altató mert nem tudok

aludni.Már eljutottam odáig,hogy beteg sem vagyok másnap a

pia miatt.Van pár jó napom amikor összekapom magam,csinálom

úgy a dolgaimat ahogy előtte,szinte szárnyalok,aztán megint magamba zuhanok.Iszom egy keveset,attól jó kedvem

lesz,aztán nem tudok leállni,mégis berúgok és akkor nem

érdekel semmi.Szeretnék ebből kijönni,de nem tudom hogy

kezdjem.Segítsetek,ti mit csinálnátok,vagy volt már valaki

közületek ilyen helyzetben?


2009. jún. 22. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez szörnyű helyzet, és én körülbelül 4 évig küszködtem (szintén elhagyás után) hasonló problémával, és hát nagyon vigyázz, mert ez a történet nagyon el tud húzódni és csak az elején ilyen tünetmentes. Később eljön az, hogy minden este akörül forog hogy beszerezd az alkoholt és aztán már nem jársz el társasági eseményekre, befordulsz, még később az, hogy fizikai tüneteid lesznek, bevérzés arcon, nem tudsz vécézni rendesen, stb. Ne indulj el ezen az úton, mert igazi síkos lejtő, bár az elején nem látszik! Ez vezet a klasszikus alkoholizmushoz.


Alkoholt szabad fogyasztani a kedv fokozására, de fájdalomcsillapításként sose. Akkor javaslom, ha eleve jókedved van és társaságban vagy.


És hogy mi segít? Szerintem két dolog: a kemény sport, és egy új hobbi, amit komolyan is veszel.

A testvérem ilyen maga alatt levő állapotában iratkozott be salsázni (bár ő külön még bokszolt is, hogy levezesse az indulatait, nagyon jót tesz), és hát ott rengeteg csaj van, ismerkedett, táncolt, levezette a feszültséget, mostanra már tanít is, olyan jól megy neki, szétszedik a nők, pörög a társasági élete.. csak egy példa, hátha eszedbe jut valami, amit szívesen és ekkora odaadással tudnál csinálni.

Nekem érdekes módon a főzés lett a nagy hobbi, de a netes társkeresés is sokat segített, esténként lehetett beszélgetni emberekkel, nem éreztem magam egyedül, sőt a végén párt is találtam magamnak.


Fel a fejjel, és legyél kreatív, nem az a sorsod, hogy otthon belefulladj a boroshordóba! Gondolja arra, milyen felnőttnek képzelted magad gyerekként, és törekedj is rá! Sok sikert!

2009. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltál.Nem tudom hogy kezdjem,nincs erőm

semmire,olyan nehéz még arra is rávennem magamat hogy munkába menjek.Ital meg mindig van itthon,mert ideges vagyok

ha nincs akkor is ha éppen nem akarok inni valami miatt,mert

ki tudja mi lesz.És az egészből az a legszebb,hogy senki

nem tudja,nem veszi észre hogy élek és hogy érzem magam.

Neked mennyi idő alatt sikerült rendbe jönnöd és segített

valaki?

2009. jún. 22. 15:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Depressziós vagy, és emiatt iszol. Okosabb nem jut eszembe, minthogy keress fel egy dokit, mert mint írod,ahhoz sincs kedved, hogy elmenj bárhova is szórakozni. Ez tipikus depi!
2009. jún. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát onnantól, hogy eldöntöttem, hogy munka után nem a boltba megyek, hanem az edzőterembe, onnantól nagyon hamar ment, az első hét tök jó volt, a második nehéz volt (mert olyan egyszerű lett volna megint inni inkább, mint futni a gépen és izzadni), de mivel sok pénzért megvettem a havibérletet, végigcsináltam, meg hát a kimerítő sport után annyira kellemes érzés és optimizmus lesz úrrá a testeden... arra a szervezet valahogy emlékszik, és szívesebben megy megint edzeni.

A harmadik-negyedik héten teljesen természetes volt, hogy futni meg gépezni járok, és addigra már volt 1-2 ember, akivel kicsit beszélgettem a teremben, és szinte szégyelltem volna, hogy feladtam, nem megyek többet...


Amíg viszont eljutottam oda, hogy igenis most már elég volt az önsajnálásból meg a depiből, az több hónap volt, szóval valahogy el kell jönni annak a pontnak, hogy már magad is unod saját magad meg a nyomorod (és a családod és a barátaid is halálra unják a történeted meg hogy nem vagy valami szórakoztató), és valahogy bekattant nekem a büszkeség, hogy hát mi az isten van, még csak huszonéves vagyok, még pilóta is lehetek vagy akármi, nehogymár itt fiatalon eltemessem magam.


Szóval a pszichének van egy gyászidőszaka, ami természetes, mint amikor meghal valaki, akkor se lehet egyből másnap mosolyogni, de szerintem ha 3-4 hónap után se tudsz kilendülni ebből az állapotból, keresd meg a háziorvosod, aki beutal a helyi ideggondozóba vagy pszichiáterhez (nem kell megijedni, ált. tök normális orvos), akivel érdemes elbeszélgetni. Gyógyszert ne fogadj el, csak mondd meg, hogy mondja el a tanácsát és az őszinte véleményét. Ezek az orvosok rengeteg mindent láttak már és sokat tudnak segíteni. Nem kell senkinek elmeséld, hogy orvoshoz mentél, senkinek nem kell megtudni. Őket meg kötelezi a titoktartás. És tényleg segítenek, ha a gödör nagyobbnak bizonyul 3 hónap után, mint képzelted.


De elsőkörben higyj magadban, próbáld meg magad mint egy filmben elképzelni (teljesen kívülről), hogy akkor felkelsz reggel, bemész dolgozni, hogy viselkedsz, milyennek látnak mások, hogy precízen végzed a munkád, vidám vagy, segítőkész a munkatársakkal, szóval alkoss egy "pozitív filmet" a fejedben, és utána próbáld megcsinálni, nem lesz nehéz egyébként. Néha az ember kiesik persze a szerepből de aztán egyszer csak azon kapod magad, hogy jé, tulajdonképp egész pozitív vagy és jól vagy.

2009. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.Nem traktálom a környezetem a bánatommal,az első 2-3 hétben volt ez,amikor kifelé is szarul voltam.Már csak egyedül.Mhelyen nem is tudják mi van,

nem hibázok,elhülyülök sőt én szoktam az ökörködésemmel

feldobni a kollégákat,barátok azt mondják,jó hogy kezdek

túl lenni rajta,majdnem olyan bohóc vagyok mint régen.Csak

hazaérek és összezuhanok és marha nehéz a látszatot fenntartani,hogy milyen laza gyerek vagyok.Sportra én is

gondoltam már idáig eljutottam legalább és a héten csak? kétszer ittam.Lehet,hogy jó úton járok,én is érzem,hogy gázos a helyzet és amennyi az erőmből telik próbálok változtatni ezen,de qrva nehéz.

2009. jún. 28. 18:04
 6/6 anonim ***** válasza:

A sport,csatlakozom az előttem szólókhoz csodákra képes!

Rendes,értelmes,kedves ember vagy te,szóval úgy hiszem azóta már ismét a jó úton jársz:) Sok sikert!

2009. dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!