Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám egy alkoholista, szerinte...

Apám egy alkoholista, szerintem nem fogja túlélni a telet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

6 éves voltam amikor anyám terhes volt az öcsémmel és apám akkor is ivott de anyám rávette, hogy menjen elvonóra és megjavult. Ez 15 éve volt. Azóta csak néha 1-2 sört vagy 1-2 felest ivott, nem volt semmi baj. De pár hónapja nagyon súlyos. Ahol nyitva van a kapu oda bemegy pénzt vagy piát kérni, a kocsmában megissza mások elől és nem fizet, ismeretlenektől kéreget meg minden ilyet csinál. Szerencsére mindenki ismeri a faluban és tudnak bánni vele. Eddig adtak neki pénzt vagy egy pohár valamit utána meg tesóm meg én járkáltunk mások után hogy kifizessük és valamelyik nap szóltam mindenkinek, hogy úgy adjanak neki hogy nem lesz kifizetve. A kocsmába is bemegy és ott hisztizik egy deci rumért de nem adják neki oda pénz nélkül. Ott dolgozik 2 fiatal csaj és azon gondolkoztam hogy mi lesz ha annyira agresszív hogy esetleg megtámadja őket. Amikor tiszta (és régebben is) egy jófej ember volt, soha nem bántott senkit és mindenki szerette, szívesen látták mindenhol. Családja volt, a felesége szerette, vannak gyerekei, munkája is volt és mégis ez kell neki. Anyám már kirakta otthonról de nem is baj. Teljesen össze van szakadva, látszik rajta hogy iszik rendesen, büdös, összehugyozza magát meg undorító az egész. Sose látom józanon. Valamelyik nap bementem abba a kocsmába kávézni és ő is bejött és kérni akart tőlem pénzt de mondtam hogy nekem nincs rá pénzem erre elkezdett kiabálni velem én meg megvertem. Nem akartam bántani de muszáj volt. Biztos hogy nem fog tavaszig élni mert nincs hova mennie télen meg az utcán lesz. Kicsit sajnálom de nem akarom befogadni, anyám meg egyáltalán nem akarja látni. Mit csináljak?

21/F


2012. okt. 6. 20:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hűű haver... Fogalmam sincs, de minden tiszteletem a tiéd
2012. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Már eddig is sokat tettetek érte, többet sajnos nem tudtok. felnőtt ember. Ha elvonóra nem megy el megint, akkor nincs mit tenni.
2012. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Huh, húzós eset :S Őszintén szólva, ha nem akar magától megjavulni, akkor nehezen fogod rávenni te, vagy bárki más, hogy tegye le a piát. Sajnos vannak ilyen függők. Bár ne lennének. Talán a probléma gyökerét kéne felkutatni. Miért iszik? Lelki gond, vagy csak kívánja és kész?
2012. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mert egy barom. Mindene megvolt, nem is éltünk rosszul.
2012. okt. 6. 20:45
 5/19 avellana ***** válasza:
72%

Ember... Tudod, én is nagyon szívesen elverném egyszer édes jó aranyapámat! Most vérszemet kaptam, azt hiszem.

Őőő, mit csináljál? Mivel én legszívesebben egy urnában látnám szívesen az öreget, azt mondom: tegyél rá. Spirálban. Ha valakinek ennyire jól esik, hogy iszik, akkor tegye. Nem a te dolgod. Szerintem.

2012. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Én bezárnám egy pincébe és mindennap adnék neki vizet, kaját, italt nem, egy hónap alatt csak kijózanodna. Utána megbeszélném vele a dolgokat. Előtte még aláíratnék egy papírt, hogy önként vállalja az egészet, persze azt mondanám, hogy azt íratom vele alá, hogy segítek rajta és innentől ellátom vagy ilyesmi.
2012. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, hát ez nem semmi.

Nem sok mindent tudsz tenni... ha magától nem akar megjavulni akkor ti csinálhattok bármit. Ez már azaz eset amikor szerintem nem segít semmi. Szerintem neki már vége.

2012. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ő élete az ő sorsa maga választotta a gyermeki törődésnek is meg vannak a határai. Nem cipelheted a keresztjét pláne nem a végtelenségig. Sokszor a segítség többet árt. Ha valakit folyton körbeugrálnak, segítik, sajnálják ezerrel még jobban neki áll mert tudja: van támasz. Hát ezt megcsinálta magának viselje a felelősséget ha erre nem képes így járt.

Ti megtettétek, amit lehetett de ha nem érzi fontosnak a saját életét a családját azon már nem lehet segíteni.

Az én apám is a piálásba halt bele. 12 éves voltam másnap mentem volna hozzá a havi láthatásra mert ugye anyu elvált tőle és külön lakott. Ha a tesói előző nap este nem mennek fel hozzá én találom meg a hulláját. Szép lett volna. Ha őt nem érdekli, hogy a családját megnyomorítja mennyi segítséget érdemel? Tudom, hogy nehéz de tovább kell rajta lépni akár az apád akár nem.

2012. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
74%
Szia.Sajnos édesapám is alkoholista volt,már nem él.Még kisgyerek voltam mikor elváltak az alkohol miatt a szulleim.Egy faluban lakott,az új családjával.Mindenkinek azt mondtam a faluba pénzt ne adjanak neki ha kér,mondják aztneki,hogy kap alkoholt de csak akkor ha elosszor segit a ház korul,vagy a kertben....Mindent meg csinált,és mindenki nagyon szerette.Dolgozot sokat egy kis alkoholért,de visszont kevessebbet ivott.Sokat beszélgettem vele úgy,hogy azt mondtam neki,gyere apa uljunk le igyál meg egy sort,és beszélgessunk.A sort én vettem neki,nagyon orult és nagyon jot beszélgetunk.Az uj felesége egy nap munkábol ment haza,és elutotte egy auto meghalt.Innentol kezdve csak az alkohol éltette.Elvitettuk a korházba aláirtunk egy papirt,hogy nincs beszámithato állapotba,és elvitték,de már akkor késo volt nem tudtak rajta segiteni.Már teljesen elitta az egészségét.....Ne add fel,ha szereted édesapádat.A szeretett sok mindent legyozz.
2012. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Szio. Elég tahó az apád ha rádtámad és te pedig a piáját akarod kifizetni. Minden elismerésem a tied. A mór megtette kötelességét, kész.
2012. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!