Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki kap árvasági ellátás...

Ha valaki kap árvasági ellátást, attól még jogos a gyerektartásra is?

Figyelt kérdés

A nagymamája a fiamnak a gyámja.A volt férjem él és hát én is:)

Mivel a nagyszülők voltak a gyám és a nagypapa meghalt.így a volt anyósom árvaságit kap a fiamra.Viszont én is fizetek gyerektartást.Ez így jogos,vagy menjek bíróságra.

Szerintem árvasági a szülők után járna és elég rossz érzés,hogy élek és a fiam mégis árvasági ellátásban él.

Ha kapja a nagyi az árvaságit,attól még jogosan jár neki a gyerektartás is?


2009. aug. 6. 18:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Jár, nem jár, ne sajnáld tőle ezt a pénzt, hiszen a gyermekedről van szó, inkább segítsd!


Az is elég nehéz lehet a fiadnak, hogy nem a szülei nevelik, hanem a nagyszülei, illetve most már csak a nagymama. Gondold el, mit érez (ha nem most, mert kicsi, akkor később), hogy még ezt a támogatást is meg akarod vonni tőle.

2009. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Jár neki, hisz a TE gyerekedet nevelni, felfogod??
2009. aug. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem is megvonni akarom tőle,dehogy!Hiszen a fiam,csak akkor nyitnék neki egy betétkönyvet és arra tenném a pénzt,nem a nagyinak a pénztárcájába.
2009. aug. 6. 18:50
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom okkal nevezték ki helyettetek gyámnak a nagyszülőket... Magyarán nem voltatok ti, szülők alkalmasak a nevelésére. Akkor mi a biztosíték arra, hogy valóban havi rendszerességgel félreteszed a pénz neki?
2009. aug. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Amíg élt a nagypapa, addig volt saját nyugdíja. Nem igazán értem a logikát, ha akkor fizettél, akkor most miért nem kellene fizetni.
2009. aug. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Biztosíték?Szeretem és azt akarom,hogy normális élete legyen,csak ennyi.Én tettem és tenni is akarok a fiamért,nem úgy ,mint apuka.

Betétkönyvre szeretném tenni a pénzt a fiamnak,ezzel mi a baj?

A nagyi kapja a gyerektartást és árvaságit,de a fiamnak egy árva petákja sincsen.Nagyi olaszoknál nyaral,fiam nálam tölti a szünetet.

2009. aug. 6. 19:03
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem baj, hogy nem vitte magával nyaralni Olaszországba. Hát nincs jobb dolga veled?


A legtöbbet akkor teszel érte, ha te neveled fel, nem másvalaki! Szeresd, és tanítsd is meg a szeretetre. (És ebbe nem fér bele, hogy ellenségeskedsz az apjával, nagymamájával stb.)

2009. aug. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Ez a pénz nem a nagyinak megy, hanem a fiadnak! A gondolom nem túl magas nyugdíjából eteti, ruházza, iskolázza, amit - milyen meglepő - nem fedez száz százalékig az árvaellátás. Nem tudom, te mindebbe mennyit adsz bele, de nyilván nem nyújt be számlát, úgyhogy ne sajnáld azt a pár ezer forintot még, amivel hozzájárulsz a gyereked felneveléséhez!
2009. aug. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Miért várod el, hogy a nagymama még Olaszországba is vigye a gyerekedet? Talán zavar, hogy legalább szünet egy részét nálad kell töltenie?


Szegény gyerek... Látatlanban is sajnálom

2009. aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem te neveled?
2009. aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!