Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki kap árvasági ellátás...

Ha valaki kap árvasági ellátást, attól még jogos a gyerektartásra is?

Figyelt kérdés

A nagymamája a fiamnak a gyámja.A volt férjem él és hát én is:)

Mivel a nagyszülők voltak a gyám és a nagypapa meghalt.így a volt anyósom árvaságit kap a fiamra.Viszont én is fizetek gyerektartást.Ez így jogos,vagy menjek bíróságra.

Szerintem árvasági a szülők után járna és elég rossz érzés,hogy élek és a fiam mégis árvasági ellátásban él.

Ha kapja a nagyi az árvaságit,attól még jogosan jár neki a gyerektartás is?


2009. aug. 6. 18:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
Hát szerencsére nem vagyok érintett, de az itteni kérdésekből és válaszokból úgy vettem ki, hogy a gyerektartásból nem igazán lehet olaszországi nyaralást finanszírozni. Az a pár ezer Ft a napi megélhetésben segít csak. Más kérdés, hogy a nagyi a saját extra költségén nem nyaraltatja az unokáját, lehet, hogy éppen csak a saját nyaralására futja és úgy gondolja, hogy legalább ilyenkor kipiheni a neveléssel járó fáradozásait és még a szülőjével is kapcsolatban marad a gyerek.
2009. aug. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Semmi közöm hozzá ugyan, de most már kíváncsi lettem: miért nem ti, a szülei nevelitek? (vagyis valamelyikőtök)
2009. aug. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, de teljesen ki vagyok akadva... :[


Tényleg az a legnagyobb problémád, hogy fizess-e egyáltalán gyerektartást a SAJÁT GYEREKEDRE (akit mellesleg a nagyanyja nevel) és az egy cseppet sem izgat, hogy a SAJÁT GYEREKED nincs veled???...


Én megőrülnék, ha máshová kerülnének a gyerekeim, sz*rnék a pénzre még az exférjem gyerektartása sem izgatna, mert tudom, hogy egy gyereknek a saját anyukájára van a világon a legnagyobb szüksége!


Sok férfitől olvastam már hasonló beírásokat, mint a tiéd (miért fizessek ennyi?... hogyan fizethetnék kevesebbet?... stb.), de ANYÁTÓL ilyet még eddig nem láttam... :[


Nagyon sajnálom a fiadat... :-((

2009. aug. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
38%
a kérdező akar fizetn a gyerekének,csak nem a nagymamának,hanem egy számlára a gyereknek. sztem ezzel nincs semmmi gond. beszélj a nagyival,aztán vmi csak lesz. Amugy miért nem te neveled a fiad?
2009. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%
Azért az nem egészen úgy van, hogy a bíróság megállapít egy gyerektartást és azt én inkább máshová tenném. Az a pénz nem úgy jár a gyereknek, hogy zsebpénzként a kezébe kell adni, hanem a napi ellátását kell vele támogatni. És ez nem alku kérdése, hiszen ezeket a költségeket a nagyi viseli. Ami nem kevés, gyanítom, hogy jóval több, mint amit a gyerektartásra kap.
2009. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha számlát szeretnél a gyereknek nyitni,azt pluszba megteheted,de a gyerektartást nemlehet számlán lekötni szerintem,mert az ugye hozzájárulás a gyerek mindennapos szükségleteihez.
2009. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem elég, hogy a nagyszülők nevelik a gyerekedet, még gyerekgyartást sem akarsz fizetni??? Gyönyörű!
2009. aug. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem válaszoltál...
2009. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Miért válaszolnék?Csak cseszegetitek az embert...mindegy.Sokan nem is a kérdésemre válaszoltatok és ítélkeztek.Akkor miért is mondanám el a történetemet?

Nem vagyok felelőtlen anya stb,mint ahogy azt sokan gondolják,de mindegy.

2009. aug. 9. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!