Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Osszekoltozés, saját lakásba...

WiWell kérdése:

Osszekoltozés, saját lakásba vagy albérletbe?

Figyelt kérdés
Párommal ossze szeretnénk jovore koltozni. Én 5 éve dolgozom, a barátom pedig most májusban kezdett. O mindenképpen albérletbe szeretne menni, mert egyrészt félretett pénze nincs, és a szulei sem tudnának segítani. Nekem van spórolt pénzem, jól keresek, kolcsont is kapnék és a szuleim is azt hajtogatják, hogy vegyunk lakást, mert az albérlet sosem lesz a miénk. Én benne is volnék, de a barátom mivel nem tudna annyit beletenni mint én, ezért nem szeretné. Nem is tudjuk, hogy milyet vegyunk, gyerekunk nincs és talán pár év múlva kimegyunk kulfoldre nyelvet tanulni. Nem tudjuk, hogy ház-e vagy lakás, kicsi vagy nagy legyen. Ha 30 évig fogjuk fizetni a kolcsont, akkor itt kell maradnunk, nem cserélhetjuk le, nem koltozhetunk kertes házba. Ti mit tennétek?

2012. okt. 14. 22:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
albérlet.
2012. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Jégtánc ***** válasza:
55%
Albérlet.
2012. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Mi is hasonló dilemmában voltunk a párommal, de végül mivel pályakezdők voltunk és az én munkám olyan, hogy gyakran küldenek hetekre hónapokra külföldre így még nincs értelme letelepedni.


Házat csak akkor veszünk majd, ha már nyugisabb lesz az életünk. Egy ingatlan csak megkötne.

2012. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
szerintem az első évben albi. amikor minden nyugi lesz,utána ház:) had tudjon ő is spórolni rá... én is rosszul érezném magam ha a barátom venné meg a házat:S
2012. okt. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

Biztos,h albérlet.A ház helyhez köt..Mi a férjemmel és gyerekünkkel még mindig albérletben élünk,pedig ha nagyon akarnánk tudnánk házat/lakást venni(lassan minden hitel nélkül)...De perpillanat fiatalok vagyunk és baromira nem tudjuk,h hol szeretnénk élni 10év múlva...Azt meg pláne nem szeretném,h legyen egy 30éves hitelünk...

Szóval mi teszünk félre,és majd lesz egyszer saját is..

AZ albérlet szerintem amúgy sem kidobott pénz,hanem egy szolgáltatás,azért,h ne az utcán lakjak...Nálam ez olyan,mint egy masszázs,egy kondibérlet,stb...a jól létemet szolgálja...

2012. okt. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

ha lenne pénzed-pénzetek egy hitelmentes lakásra, akkor megérné most venni, mert lent vannak az árak. persze jól meg kell nézni, hogy hol, hogy később eladható legyen.


ha nincs pénzetek, de a fizetésetek elég az albira, és nem kell a megtakarításhoz nyúlni, akkor nem muszáj lakást venni.


szerencsére nekem ez nem volt gond, és a páromnak sem az volt a legnagyobb önérzeti problémája, hogy egy szépen felújított hitelmentes lakásban élhet velem.

2012. okt. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%
Én inkább élnék konténerben de akkor sem kérnék kölcsönt a banktól.Csak akkor vegyetek fel kölcsönt ha a házat az ő nevére íratjátok,a te neveden ne legyen semmi,bejelentett lakcímed se ott legyen
2012. okt. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még nem éltek együtt, az is előfordulhat extrém esetben, hogy fél év után legszívesebben megfojtanátok egymást majd egy kanál vízben, szóval nekem a kölcsön meg sem fordulna a fejemben. Esetleg akkor, ha egyedül is megkapod és egyedül is tudod fizetni. Vele együtt eszedbe se jusson egyelőre! Utána meg ott leszel, hogy hozzá vagy kötve lakásostól, kölcsönöstől.
2012. okt. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

"Csak akkor vegyetek fel kölcsönt ha a házat az ő nevére íratjátok,a te neveden ne legyen semmi,bejelentett lakcímed se ott legyen"


Te meg tiszta hülye vagy? Persze tegye bele a megtakarított pénzét, meg fizesse a részleteket, aztán, ha vége, akkor menjen pucér seggel vagy mi?

2012. okt. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem mindenképpen a saját lakás.... Az albérlet nagyon lutri. Van egy ismerősöm most rakták ki őket, talán 2 hónap után úgy h 1 évet írtak alá, olyan számlákat akartak a nyakukba varrni amiket nem is ők csináltak, főbérlő bejárt a lakásba.

Albérlet mellett nem tudsz félre rakni se nagyon.


A Hitel nem köt ide unión belül szabadon mozoghatsz :)


Ha van lehetőség akkor most kell lakást venni :)

2012. okt. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!