Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom az anyámat. Szerintetek...

Utálom az anyámat. Szerintetek olyan van hogy az alapszemélyiségét nem bírom elviselni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen annyira irritál hogy az hihetetlen. Állandóan kötöszködik,és nagyon sokszor direkt bántani akar.Mikor elmondom neki hogy ezt többet ne mond mert nem esik jól,akkor utána csak azt hajtogatja direkt.Utálom mikor itthon van.Elszívja minden energiám minden életkedvem már az ha tudom hogy ő is itthon van. Alig várom hogy nappalos legyen és ne kelljen látnom.Akkor egész nap sokkal boldogabb vagyok. A hangjától konkrétan a hideg ráz.

Szerintetek ez a viselkedése miatt alakult ki bennem sok év alatt,vagy van olyan esetleg hogy valakinek alapjáraton annyira taszító személyisége van hogy nem bírom elviselni?

Én személyiségben nagyon hasonlítok anyu nővérére,aki ugyanígy nem jön ki vele.Anyu is utálja Őt és ő se bírja anyut.Náluk is úgyérzem ilyen alaputálat van.Valahogy lehetetlen anyu személyiségét elviselni.


2012. okt. 15. 08:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Egyébként Ő se szeret engem.Már sokszor mondta.

És nem is biztos hogy én akarom szeretni.Inkább annak örülnék ha soha nem kéne többet látnom.....

2012. okt. 15. 08:23
 2/11 anonim ***** válasza:

Gondolj vissza, kisebb korodban is így volt?Mert lehet ám, hogy amint nőttél és te is változtál, akkor kezdtetek eltávolodni.Nem?

Hát például én is egyre nehezebben jövök ki anyámmal.Gyerek koromban nem volt különösebb problémánk egymással,évente 1-2-szer összekaptunk, most meg naponta többször is.De egyébként alapvetően nagyon különböző egyéniségek vagyunk és ez lehet a problémák egyik oka.

De valóban, a bánásmódnak is nagy szerepe lehet ebben.Engem sem idegesítene annyira anyám más szokásai, ha legalább tiszteletet mutatna, de elég sok rossz megjegyzést kapok tőle.Változtatni sajnos nem lehet.

2012. okt. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

hát nem tudom...

Arra emlékszem mikor legelőször azt mondta rám hogy hülyegyerek.Az nagyon rosszul esett.Sírtam is.

Még nagyon pici voltam.

Meg sokszor rajtam vezette le a feszültségét.

A másik meg hogy mikor terhes volt velem cigizett,mikor pici voltam cigizett,most cigizik.

Még értem se szokott le róla és 17 éve kénytelen vagyok vele együtt szívni....

2012. okt. 15. 08:31
 4/11 anonim ***** válasza:
A helyzet az ugye, hogy 17éves vagy és nem tudsz egyebet tenni, mint elviselni. Most tudom , hogy pont ezt nem akarod hallani, de neked kell változnod, hiszen Édesanyád nem fog. Amikor bántani akar, vagy beszólni, másképpen kell reagálnod rá. Legyél semleges... én legalábbis ezt tenném. Már annyira nagyon nincs sok hátra, ha betöltöd a 18.életéved ha gondolod mehetsz amerre látsz de az sem feltétlen megoldás. Ha mondjuk azt látja rajtad, hogy nem egy taknyos kisgyerek vagy hanem elindultál a felnőttévállás útján, talán magába néz anyukád. Apukáddal mi a helyzet, tud ő ezekről? A kapcsolatot tartod anyukád nővérével? Elpanaszkodhatnád neki a dolgokat, neki lehet több tapasztalata van anyukáddal mint neked:)
2012. okt. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Apum nincs,és anyunak meg nem fogok nyalni.

Inkább hozzáse szólok,mert attól ideges leszek már ha válaszol.....

Ő tudja,hogy nem bírom anyut. Meg szerintem azt is hogy hasonlítok rá nagyon.Ezért is szeret

2012. okt. 15. 08:45
 6/11 A kérdező kommentje:
sokkal jobb lett volna,ha őt kapom anyának.....
2012. okt. 15. 08:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy semlegessé teszed magad anyudnál az nem azt jelenti, hogy nyalsz neki, ahogyan az sem, hogy ha másképpen reagálsz. Nem miatta kell másképp reagálnod a dolgokra, hanem magad miatt. A te idegrendszered megy tönkre ha ezt folytatod..csak kicsit gondold át:)
2012. okt. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy!


Ugyanebbe a helyzetbe voltam!


Tanulj nagyon nagy elhivatottsággal,és ha teheted kezdj el spórolni,vagy próbálj meg diákmunkát vállalni,és alakítsd úgy a jövődet,hogy minél hamarabb el tudj költözni!


Hidd el,más megoldás nincsen!

Mondja egy olyan akinek az anyja folyamatosan ideg gondozóba járt,és majdnem tönkretette a gyereke életét.

2012. okt. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz népszerű a válaszom.


Hasonlóan éreztem az apám iránt, 16 évesen dolgozni kezdtem, 18,5 voltam, amikor érettségi után leléptem otthonról. Azóta kiderült, hogy anyám is így érzett rég óta, elváltak, a tesóm kollégista, ő az egyetlen, aki néha látogatja. Én 1,5 éve nem beszéltem vele, és nem is igénylem. Szomorú, de jobb ez így azt hiszem, mindenki élje a maga kis életét nyugalomban, békességben.


22/L

2012. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóképp voltam. Vagy nem szóltam hozzá napokig, vagy egy nap többször is összevesztünk. Hülyeségeken; teljesen mindegy, mi volt, a lényeg, hogy ha neki rossz (márpedig rossz volt neki, mert apám elhagyta, és a munkahelyén is gázok voltak - sajnáltam nagyon, de 16 évesen nem sokat tehettem ezügyben azon kívül, hogy tanulok) akkor nekem is legyen rossz. Hiába csináltam mindent úgy, ahogy akarta, mindig volt, amibe belekötött. Ha otthon maradtam azért, ha elmentem, azért.

Lett egy barátom. Ő kiszakított ebből a körből. Hozzáköltöztem, azóta a menyasszonya vagyok.

Mikor már 8 hónapja nem vele laktam és max kéthetente láttuk egymást anyámmal, illetve tudattam vele, hogy jövő nyáron kiköltözünk Londonba - na akkor megtörtént a csoda. Felengedett. Nem mondom, hogy boldog barátnők vagyunk azóta, de legalább ha találkozunk, az nem fullad veszekedésbe. Éreznie kell, hogy elveszíthet, örökre...

2012. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!