Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám kikészít! Nem bírom...

Az anyám kikészít! Nem bírom elviselni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírok vele egy légtérben lenni. Már több éve van bennem ez a gyűlölet, és ez nem a kamaszkori lázadások miatt van. Talán az ennek az oka, hogy mindig rengeteget veszekednek apával, persze az én fülem hallatára. A veszekedéseket mindig anya kezdeményezi és ilyenkor mindenfélét vág apa fejéhez, sőt néha belekever engem is. Mindig minket hibáztat mindenért, ő sohasem hibás és mindig úgy hozza ki a dolgokat hogy ő legyen a sértett. Sokszor fenyegetőzött öngyilkossággal is... A másik dolog amiért gyűlölöm, az az hogy hazudik, nagyon sokat! Már egy szavát sem hiszem el. Akármit mond mindig kételkedek benne és nem tudom vajon elhiggyem-e. Nem is osztok meg vele semmit, mert nem bízok benne. Nem kezel semmit bizalmasan. Apával viszont nagyon jó a kapcsolatom, mindent megbeszélek vele. Ezt anya nem is nézi jó szemmel, párszor már veszekedett is velem ezért, hogy neki nem mondok el semmit. De az ő hibája, ő érte ezt el. Mindig mindenen veszekszik és mindent a fejemhez vág! Ki merem mondani azt, hogy gyűlölöm. Tudom, hogy nem szép dolog, de nem tudok mit tenni ellene. A legjobb az lenne ha el tudnék költözni innen, de sajnos még nem tudom megtenni. Egyre nehezebben viselem el ezt a helyet, már utálok hazajönni is! Van valami ötletetek mit kéne tennem? Megbeszélni nem akarom, egyszerűen már erre sem bírom rávenni magam. Nincs szükségem rá, hisz eddig sem törődött velem. Már nem akarok javítani ezen, így is erőfeszítést okoz, hogy szépen válaszoljak ha kérdez valamit, vagy hogy jó képet vágjak hozzá. Egyszerűen nem tudom elviselni! Van még így ezzel valaki?

Elnézést ha hosszú lett, és köszönöm előre is a válaszokat! :) 18L


2012. szept. 27. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanulsz menny a suli kollégiumába ha nem albérletbe. Ettől csak a költözés vagy a békülés ment meg.
2012. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Ugyan ez a helyzet az én anyámmal is.

Ő ráadásul kutat a szobámba, és mindenért leüvölt...


Én sem tudom a megoldást... pszichológushoz kéne mennünk, külön-külön. Te normális vagy az anyáddal? Szépen beszélsz vele?


17f

2012. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem gyűlölöm, de én is mindig apához kötődtem jobban. Van ilyen, nincs ezzel semmi gond. Gyűlölni senkit nem kell, főleg nem szülőt.

Próbálj meg többet apukáddal lenni, vele beszélgetni.

2012. szept. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy a költözés lenne az egyetlen megoldás, csak ezt elég nehéz megoldani. Békülni pedig nem akarok.. nem bírnék jó képet vágni hozzá.


Mint mondtam meg kell erőltetni magam, hogy szépen tudjak válaszolni ha kérdez valamit. De próbálom minél rövidebb válaszokkal lerázni. A nap folyamán alig beszélünk egymással. A pszichológusra én is gondoltam...már teljesen kikészültem tőle, de nem tudom ez mennyire oldaná meg a helyzetet.


Igen tudom, hogy van ilyen de ő ezt mégsem tudja elviselni. Apával beszélek mindig, nagyon jó a kapcsolatunk. De még azért is meg szoktam kapni a fejmosást ha beszélek apával és vele nem...

2012. szept. 27. 23:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Ebbe az anya ketegóriába nagyon sokan igy irnak:gyűlőlőm anyámat,rossz anyám van. stb.

Nem kérdőjelezem meg..igy érzik. kész ennyi..

Vagy itt nem irnak olyanok akik szeretik az anyjukat ?

Vagy ennyi a rossz anya ?


Hát..nagyon elgondolkodtató..és szomorú. :((

Egy anya, kinek 2 felnőtt lánya van..

2012. szept. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18 vagy, irány máshova, albérlet, koli, külföld.
2012. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
61%

Pár szót szólnék én is. Bármennyire fáj, Szülőket ne utáljuk.


Szerintem mindennek meg van az oka, hogy ezidáig elfajult a dolog. Mindennek van kezdőpontja. Gondolkodj vissza mi válthatta ki e fajta viselkedést. Te lettél volna? Édesapád? Vagy valaki más, vagy valami más?


Minden feszültségnek van oka. Meg kell találnod az okát, csak is ekkor tudod majd orvosolni.


Szerintem, hogy elköltözz othonról nem old meg semmit. Csak elhúzódik a gond. Néha szembe kell szálni a problémával és megoldani. Vagy te, vagy Édesapád vagy közössen kell leülni és megbeszélni a dolgokat. Ha ekkor sem megy, csak is ekkor kell külön menni, hiszen a másik fél nem hajlandó a kompromiszumra.


Legyen hited, és sosem add fel. A családi szeretetnek nincs párja.


Ez az én véleményem.

2012. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyan így érzek, mint te :( már én sem akarok semmit megbeszélni vele, az lenne a legjobb, ha nem is találkoznánk a lakásba se. Nem tudok jópofizni vele és már nem is akarok. Ha haza jön, hányingerem van, mert sosem tetszik neki semmi... Minden nap én főzök, 2 naponta porszívózok, én mosom a ruhákat és tényleg mindent megcsinálok, van olyan, hogy előbb rakom be reggel a ruhákat a gépbe, és csak utána reggelizem/kv-zom.

Megcsinálom, mert ezzel szeretnék apunak segíteni, mert neki vannak a kinti (kert,szőlő) melói.

Van 2 tesóm, ők koleszosok, Öcsém a szent, de tényleg nem túlzok, húgom -anya szerint- rám akar hasonlítani és azért akar nagylány lenni, mert tőlem látja, hogy én elmászkálok, pasim van (3és fél éve!!!)

Könyörgöm 22 éves vagyok, leérettségiztem, van 1 szakmám, jelenleg (szeptember óta) nincs állásom. :( De dolgoztam külföldön és amit ott kerestem, abból veszek magamnak cuccokat, és be is szoktam vásárolni a háztartásba!!!

Csekket nem fizetek, apa nem engedi.

Ma is 2 perc alatt összevesztem anyámmal, mert megvédtem a húgomat... (suli után bement a barátnőjével a városba!!! és hogy merészelte) aztán persze megkaptam mindent!!! Lusta vagyok nem csinálok egész nap semmit, miért áztattam be pár ruhát, (Öcsém ruhái voltak...) miért nem azokat mostam ki és miért sötét mostam :O talán mert rajtam kívül senki nem képes berakni 1 rohadt mosást sem... és én ne pofázzak, mert egész nap otthon ülök.

Kész vagyok teljesen. Ő mindig azzal jön, hogy ő dolgozni volt. Nos elismerem, csakhogy du. közösségi portálozik a munkahelyén, vagy hamarabb lelép... Egész nyáron 12 óráztam, az persze semmi nem volt. Csak neki lehetnek gondjai, nekünk nem, senkinek a családba.

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült, de nagyon kivagyok, megint bőgtem. :(

Te hogy viseled el? Mi párommal megint megyünk külföldre, talán 1-2 hetet még kibírok itthon, muszáj lesz.

Írj!!

2012. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, kár, hogy csak most keveredtem ide. Nekem is hasonlo a helyzet, csak annyi kulonbseggel, hogy velem kiskoromban sem foglalkozott anyam, vagyis de, ordibalt velem...es en a nagymamamhoz kerultem. A mai napig nem birom elviselni, folyton hazudik, meg jopofizik neha, mintha szeretne, kozben le se sz*r. Apukammal en is jol kijovok, de ez a no tonkretette az egesz csaladomat, Apukam is jol keresett, anyam meg kisemmizte...sok lelki problemam van anyam miatt, voltam mar pszichologusnal is, meg kineziologusnal, picivel jobb a helyzet, mint volt, de a mai napig nem birom felfogni hogy lehet ilyen egy anya... Es nalad most mi a helyzet? Valtozott valamit?
2013. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ugyan ez a helyzet.. 15L
2015. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!