Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanátok a véleményeteket?...

Elmondanátok a véleményeteket? Mindenkiére kíváncsi lennék

Figyelt kérdés
Most vagyok 23 éves és lány vagyok, jövőre mennék egyetemre azt el is végezném ha minden jól megy és akkor leszek 29 éves és arra lennék kíváncsi hogy szerintetek nem késő-e elkezdeni dolgozni 19 évesen? Amikor mindenki más 23 éves korában végzi el az egyetemet? Ja, és még szeretnék gyereket is családot is, és ha 29 évesen találnék munkát akkor dolgoznék mondjuk 4 évet és még párt is kell találnom és a gyerek is akkor már kitolódna, olyan 36 éves koromra, szerintetek ez nem késő már?
2012. okt. 15. 14:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled utolsó, de akkor 50. ember takarított egy kis gyárat, olyan volt mint a mostani közmunka, semmi értelme nem volt a munkának. Mert ha 1. ember 1 nap alatt felássa az árkot egy gépel akkor 10. ember lapáttal ássa szinte semmiért, ez nem fejlődés ez visszafejlődés.

"Akkor sem voltunk kevesebben, sőt, azóta fogyatkoztunk is, és érdekes módon akkor jutott munkahely mindenkinek."

2012. okt. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát igen. Ez a pragmatikus szemlélet, amelyik feláldozza az embert, a személyiséget.Ha egy munkát eddig elvégzett negyven ember, most elég lesz egy az irányításához, attól 49 ember családjának még ennie kell.A technikai fejlődés, a tőkés gazdasági rendszerre átállás áldozatokat követel.Csak azok maradnak talpon, akik képesek alkalmazkodni, kreatívak,és rugalmasan alkalmazható tudással, képzettséggel rendelkeznek.
2012. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem jól számoltam:) 50 embert akartam írni.:)
2012. okt. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Köszönöm az együtt érző szavakat...:)

Bár azzal nem értek egyet, hogy a technikai fejlődés áldozatai vagyunk, mert Magyarországnak nincs pénze a technikára. Én inkább úgy veszem észre, hogy már minden munkát a diákokkal csináltatnak, mert utánuk az iskola fizet, szóval nekik ez nem kerül pénzbe. A felnőtt nem-diákok meg rohadjanak meg.

2012. okt. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
Még azt is hozzátenném, hogy egy gép működtetéséhez szükséges energia sem olcsó mulatság, meg amúgy is "fogy az energia", meg környezetszennyező - kérdés, hogy ami olcsóbbnak látszik, az valóban az-e.
2012. okt. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

10.: Igen, mindenkinek volt munkája, a délelőttös a jobb sarokból a balba söpörte a szemetet, a délutános meg vissza. Tényleg ennyire művelt vagy, vagy csak tetteted?


Egyáltalán nem késő elkezdeni. Ha ennyire szeretnéd, csak visszatart a korod, később meg fogod bánni. Lehet csinálni estin is, vagy elkezdheted nappalin, felsőbb évesek tárgyaiból is vehetsz fel, hogy gyorsabban haladj.


Én csak egyetemre járok, nem dolgozom mellette és nem csinálok semmit, de a helyedben ezt tenném így, hogy látom hogy működik:

Az első három évben csak tanulnék, későbbi tárgyakat is felvennék, és ha már muszáj elkezdeni dolgozni, átmennék levelezőre/estire és a maradék tárgyakat lazábban megcsinálnám munka mellett.


20l

2012. okt. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
67%
Nyitott szemmel jársz, míg besétálsz az egyetemedre?Akkor látnád, most mit csinálnak a közmunkások. Amit ők reggel balra söpörnek, azt a szél délután visszafújja, és reggel kezdik elölről.Fizetésért csinálják, bár szégyenteljes összegért. De legalább felkelnek reggel, mint ha hasznos munkába járnának. És egy helyre sorban állnak százan.Mert az is fontos, hogy az ember érezze, hogy ér valamit, mert a munka nemesít. Kérdezz meg egy munkanélkülit, érzi-e magát valakinek! Azért ne hidd, hogy régen csak felesleges dolgokat csináltak az emberek! Most annál inkább. Amit az egyik kormány felépít, azt a másik azért is visszabontja. Járj nyitott szemmel, és élj le 60 évet, és akkor szólj, de olyan stílusban, mint aki valóban egyetemet végez/végzett!
2012. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én 23 vagyok és egyetemista. Ugyanez a kérdés bennem is felvetődött, pedig én csak 25 leszek terv szerint mikor diplomázok. Én abban láttam a megoldást hogy egyetem mellett pl nyári szünetben, vagy ha az órarend engedi dolgozok. Mindig a szakmámban, és még akkor is dolgozom ha nincs is szükségem a megélhetéshez a fizetésre, vagy kis összegeket kapok érte. Már van 5 hónap gyakorlatom, és ha minden jól megy lesz még négy.


Neked is ezt javaslom. Egyrészt mert nem mindegy hogy diákhitellel vagy a gyakornoki fizetésed utolsó morzsáival vágsz neki az életnek, másrészt mert jobb első munkahelyet fogsz találni ha van tapasztalatod így megspórolhatsz pár hónapot azon a bizonyos "ranglétrán".

2012. okt. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!